czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





System edukacji w Wielkiej Brytanii. Studia, college i inne szkoły. Zapisanie, proces rekrutacji. Masz pytanie? - zadaj je na forum...
W dół1
TEMAT: polska matura
#327
polska matura 14 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Czy w Szkocji uznają polską maturę?
arkadius

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#603
Re: polska matura 14 lat(a) temu  
tak - w koncu jestesmy w UE
roberto
Posty: 289
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#758
Re: polska matura 14 lat(a) temu  
ok dzieki ale jak sie zapisywalem do collegu to nawet ich nie interesowalo czy mam jakas szkole czy nie
arkadius

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1899
Re: polska matura 13 lat(a), 10 mies. temu  
No bo college to odpowiednik polskiej szkoły średniej. Jak będziesz się wybierał na studia to się zainteresują.
kpiecz

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1908
Re: polska matura 13 lat(a), 10 mies. temu  
kpiecz No bo college to odpowiednik polskiej szkoły średniej.- nieprawda

jest pelno roznych kursow np.
esol- to nic innego jak zwykly kurs angielskiego, ma sie nijak do szkoly średniej.

highers- tu sie zgadzam odpowiednik naszej matury

NC - kurs przygotowawczy przed studiami

kursy hnc/hnd traktowane są jak studia( w moim wypadku po ukonczeniu hnd ide prosto na 3 rok uniwerku) czyli aplikacje o dofinansowanie do sasu , mozliwosc pobierania student loan itp i to wszystko dlatego ze to jest higher education. w tym przypadku matura jest niezbedna by taki kurs podjac.zreszta skoro to szkola srednia to po co wymagaja potwierdzenia jej ukonczenia?

mozna tez zostac np kuchazem co rowniez szkola średnia nie jest- zwyczajna zawodowka
pampuch
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4393
Re: polska matura 13 lat(a), 5 mies. temu  
ale na HNC i HND nie jest wymagana matura jest rozmowa kwalifikacyjna i na niej wychodza umiejetności
ewel
Posty: 137
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18049
Re: polska matura 9 lat(a), 9 mies. temu  
Na HNC jest potrzebna matura jeżeli jest się od razu po szkole i nie spełnia żadnych innych warunków.

polecam wpis na blogu kolegi który ładnie to wyjaśnił

[Link został usunięty]
Jack Kowalski
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/06/30 15:53 Przez kwiatuszek.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18277
Re: polska matura 9 lat(a), 7 mies. temu  
A jak to jest w przypadku przyjęcia na studia? Chodzi mi o to, że idąc na uczelnie w Polsce, to czy się na nią dostanę zależy od liczby punktów uzyskanych na maturze. Czy dobry wynik na maturze przekłada się w jakiś sposób na przyjęcie na studia w UK? Pytam, bo żeby dobrze przygotować się do matury rozważam wykup abonamentu na http://zdasz.to/http://zdasz.to/ ale jeżeli wynik maturalny w żaden sposób ma się nie przekładać na przyjęcie na studia w UK, to chcę po prostu zdać maturę, wynik nie będzie już dla mnie kluczowy.
JerryOn
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/09/02 20:22 Przez JerryOn.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18288
Re: polska matura 9 lat(a), 7 mies. temu  
Wiesz trochę masz dziwne pojęcie. Na pewno patrzą na twoje wyniki bo jak inaczej wiedzieli by czy jestes na odpowiednim poziomie zeby przyjąc cie na studia czy nie. Radze ci przygotowac sie porzadnie do matury to na pewno nie zaszkodzi Powodzenia
Kris
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18448
Re: polska matura 9 lat(a), 6 mies. temu  
Hej, wyjechałam do Anglii do pracy poznałam chłopaka, planujemy powrót do Polski czy A-Level to odpowiednik polskiej matury i bez problemu może zostać przyjęty do uczelni? Dokładnie mnie interesuje www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia
slowdown90
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

Expert Claims
Specjalizujemy się w odszkodowaniach powypadkowych. Podejmujemy...

Eagle Transport
Firma z międzynarodową licencja transportową oraz członek...

Polska apteka internetowa w UK
Polska apteka internetowa w UK FamilijnaPolska apteka internetowa...

Pozostałe oferty

RTV Euro AGD RTV Euro AGD
Lider rynku RTV i AGD w Polsce. W swojej ofercie mamy...
Expert English (Szkoły, kursy, korepetycje)
Czy potrzebujesz mówić lepiej po angielsku do pracy lub...
Gatwick Express Gatwick Express
Połączenie kolejowe pomiędzy lotniskiem Gatwick a...
PhotoBox PhotoBox
Obecnie PhotoBox posiada najszerszą ofertę produktów...