piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






mieszkanie na Share ownership...
Rozmowy na temat mieszkań i nieruchomości - wynajem, zakup, porady i formalności. Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: mieszkanie na Share ownership...
#17054
mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 5 mies. temu  
Czesc,

Czy ktos z Was posiada badz jest w trakcie kupna mieszkania na Share Ownership? Zastanawiam sie nad skorzystaniem z takiej opcj...

Interesuje mnie dokladnie info czy to prawda, ze nie musze wykupywac dodatkowych xx% w przyszlosci?

Za wszelkie info z gory dziekuje.

Pozdrawiam Magda
Kama76
Posty: 34
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17058
Re: mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 5 mies. temu  
Można wykupić po roku od momentu zakupu. Twój wybór ile, ale zawsze musi być to 25% lub wielokrotność.Zakładamy ze masz własne 25%. Po roku możesz wykupić kolejne 25 lub całość.
Problem jest z kredytowaniem shared ownership. Niewiele jest banków które udzielają kredytu na ten rodzaj zakupu wiec i warunki gorsze. Kolejny problem to mortgage na kolejne xx%. Z tego co tłumaczył mi mój doradca kredytowy, prościej i taniej jest sprzedać takie mieszkanie i kupić następne niż dostać mortgage na kolejne procenty. Kolejny problem to koszta same w sobie. Zakładam ze masz 10% na depozyt mieszkania wartego okolo 100 tysi z 50% share. Znaczy twoje 50% i tyle samo z housing'u. Strzelam ze twój mortgage będzie kosztował miedzy £250-300 miesięcznie. Do tego dojdzie ci nie wiem dokładnie ile, ale co najmniej £100-150 miesięcznie oplata za rent tej drugiej polowy (czyli kasa wywalona w błoto) plus prawdopodobnie około £30 miesięcznie - service charge (koszta utrzymania budynku, sprzątania klatki schodowej, renowacji raz na 5 lat), czyli łatwo obliczyć ze 50% share ownership będzie cie kosztował £380-480 miesięcznie. Za te same pieniądze możesz kupić własny dom lub mieszkania (warte powiedzmy do 100tys zależy gdzie). Kasa niby ta sama ale to kwestia kasy wydanej na wynajem i service charge którą wywalasz co miesiąc i nie masz nic w zamian a zamiast tego możesz ja zainwestować w coś własnego.
Shared ownership wydaje się być dobrym rozwiązaniem na pierwszy zakup, jako ze nie jest łatwo zdobyć 10% depozytu. Jeśli potrzebujesz go zapłacić tylko od 50% wartosci to jest to różnica kilku tysięcy ale coś za coś. Shared ownership może byc ciezko sprzedać. Wiem z doświadczenia...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17071
Re: mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 5 mies. temu  
Super, wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz... Zdecydowanie pomogla w moich watpliwosciach

Pozdrawiam M.
Kama76
Posty: 34
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17081
Re: mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 5 mies. temu  
No probz
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18274
Re: mieszkanie na Share ownership... 9 lat(a), 7 mies. temu  
Zdecydowanie pomogla w moich watpliwosciach.
ghhtty

Ostatnio zmieniany: 2014/08/25 12:34 Przez Redakcja POLEMI.co.uk.Powód: Usunięcie linka
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...
Emano
Emano
Materiały szkoleniowe na brytyjskie prawo jazdy - książki, kodeks,...

Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...

Pozostałe oferty

alt Studia Online - Wyższa Szkoła Lingwistyczna (Szkoły / Kursy / Korepetycje)
WSL oferuje wszystkim Polakom na Wyspach możliwość nauki...
Contact for Lenses Contact for Lenses
Soczewki kontaktowe w niewiarygodnie niskich cenach -...
TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
HOUSE (Polskie sklepy i hurtownie)
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały...