środa, 24 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Natura; nędzarz. Narodowość; Polak.
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1234
TEMAT: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak.
#13019
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 2 mies. temu  
Myk jest taki, że do napisania/rozpoczęcia wątku nie natchnęły mnie portale a czysta nie-wirtualna rzeczywistość. Co się zaś dzieje w sieci to wiem, niestety doskonale - bezgraniczne chamstwo skitrane za ekranem.

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13038
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ale mi nie o wirtualna rzeczywiscosc chodzi.. Te mozesz ewentualnie sprobowac nagiac doswoich potrzeb a przyklad forum podalem raczej jako wirtualne odzweierciedlenie stosunkow polsko polskich faktycznie panujacych.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13041
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Czyli my traktujemy o tym samym...dajmy szansę się innym zrealizować bo jak zdominujemy dyskusję to albo posądzą nas o agresję i chamstwo (tu mieliby rację, gdyż nie ładnie jest odcinać kogoś od dyskusji) albo z braku odwagi będą się udzielać w innych, bardziej prozaicznych tematach

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13053
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Wlasciwie to masz racje ale tak czy inaczej spoleczenstwo woli raczej lekkie tematy (w wiekszosci)
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13121
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ophin napisał:
mora_nova napisał:
(...)- ja nie zadaje się z nikim takim

Musisz być albo bardzo samotna, albo mieć cholerne szczęście. Bo ja odnoszę wrażenie, żeby uniknąć takich delikwentów to jak wygrać w totka



Bez przesady znajomych chyba sam wybierasz więc jak ktoś nie pasuje to nie zadajesz się z nim i tyle. Lepiej mieć małą ilość znajomych ale za to wartościowych
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13135
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
mora_nova napisał:
(...)
Bez przesady znajomych chyba sam wybierasz więc jak ktoś nie pasuje to nie zadajesz się z nim i tyle. Lepiej mieć małą ilość znajomych ale za to wartościowych [/quote]

Easier said that done. W mojej okolicy jest raczej ciężko o znajomych o podobnych poglądach/zainteresowaniach, tudzież na tyle światłych a niekoniecznie wyedukowanych "że oh".

Odnośnie wartości to te dopóki są nie podlegają one ocenie.


Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13175
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Bzdury wypisujecie Polacy jacy są tacy są ale nędzarzami na pewno nie są chyba że o sobie mówicie
Staruch

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13184
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
A czy przez przypadek Wasze negatywne nastawienie do tych "innych" Polaków, to nie jest właśnie to, co powoduje taki nasz wizerunek na zewnątrz ?

Tak naprawdę Polacy to bardzo ciekawy naród, opierający się wielu porównaniom i wielu regułom. Większość z tej niechęci bierze się z nieufności. Nieufność jest naszą najważniejszą cechą narodową. Z niej wynikają wszystkie inne. Bo jeśli się innym nie ufa, to zakłada się, że sukces innych jest wynikiem krętactw, złodziejstwa. A najśmieszniejsze, że większośc tych krytyków polskiej zawiści, sama jest przekonana, że większość dużo bogatszych od nich to złodzieje.

Dwa razy po przyjeździe tutaj ( akurat mieszkam inaczej nie w Szkocji, ale South Engand ) byłem mocno zaszokowany. Raz gdy jakiś Anglik opowiadając przypadkek jakiegoś znanego gościa, powiedział, że on jest smart i wogóle, tylko na podstawie tego, że tamten się szybko dorobił. We mnie od razu pojawiła się myśl - jak szybko, to znaczy chyba musiał coś kombinować ... Naturalne reakcje i kompletnie przeciwne. Druga taka sytuacja, to gdy bodajże virgin do mnie dzwonił, jak sobie Internet instalowałem - gość ze mną rozmawia i mói, żę za 1st miesiąc, to jest pare funtów i poproszę numer karty kredytowej. Chwila zastanowienia... ale jak przez telefon nr cc ? zwariował ? - no ale dobra może zwyczaje jakieś takie ..A on dalej - expiry date i verification code ... pewnie był zdziwiony, bo mi mowę odebrało i przez minutę nie wiedziałem jak mu powiedzieć delikatnie "nawet mowy nie ma" ... ale myślę sobie - na karcie narazie niewiele jest więc spoko. A potem widzę, że tu się wszystko tak załatwia...

Wg słów jakichś teoretyków kapitalizm opiera się na wzajemnym zaufaniu - bez tego nie da się zawierać umów, współpracować etc. Oczywiście są ludzie, któzy te zasady łamią i wykorzystują, ale ogólna atmosfera jest konieczna. Jak do ch... działa u nas tak sprawnie kapitalizm ? Mimo tej nieufności i mimo nieustannych starań kolejnych władz powstrzymujących naszą przedsiębiorczość ?

Nie warto mówić o jakichś wadach czy zaletach bez kontekstu. Nasza "zawiść" to po prostu mocno rozwinięta nieufność. A mieszkanie na skrzyżowanie szlaków "wędrówek ludów" uprawnia do wszelkiej nieufności. Wszyscy sąsiedzi bywali u nas z wizytami i zwykle z tych wizyt "dużo wynieśli". Niektórzy byli tu wiele razy, a nawet pozostawiali coś czego wcale nie chcieliśmy - a to swoje wojska, czy swój ustrój...

Powiedzcie sami, jak można mówić o jakiejś polsko-polskiej solidarności jeśli na wstępie sami zaczynamy dyskusje od założenia, że "inni" Polacy nikogo neinawidzą ? To my ich kochamy, tak ?
Pawel

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13205
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Mialem polskich sasiadow jakis czas temu. Ona byla managerem w lokalnej fabryce zatrudniajacej pare setek polakow. Zagadalem do niej i jej merza zreszta tez kilka razy. W efekcie tego dziewczyna zaczela mnie unikac. Ona wracala z pracy a ja doslownie w tym samym czasie wracalaem z corka do szkoly. Raz mi sie wydawalo ze sasiadka prawie biegla do domu, zeby mnie nie spotkac, za drugim razem zaparkowala samochod w odleglym koncu parkingu i czekala az ja znikne z pola widzenia. MOze bo to by pasowalo do okreslenia "przypadek", ale powtarzalo sie przez kilka miesiecy wiec raczej nie tak bylo...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13259
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Mi sie wydaje ze nie tyle uważamy siebie za chamów ile obawiamy się że ktoś inny o nas tak mówi dlatego dla bezpieczeństwa zamykamy się co w efekcie może prowadzic do tej opini ze my sami zachowujemy się jak buc
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1234
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Wózki widłowe, maszyny budowlane
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje kwalifikacje...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...
alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...
PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...

Pozostałe oferty

Creative Labs Creative Labs
Odtwarzacze MP3, przenośne centra rozrywki, głośniki...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Księgowość i doradztwo)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
Kickers Kickers
Szukasz butów? Zrób zakupy online przez internet w...
PUMA PUMA
PUMA to znana światowa marka i jeden z wiodących sklepów...