czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Nie licz na ubezpiecznie kiedy zaginie Twoja paczka
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: Nie licz na ubezpiecznie kiedy zaginie Twoja paczka
#18849
Nie licz na ubezpiecznie kiedy zaginie Twoja paczka 9 lat(a), 3 mies. temu  
Witam

Postanowiłem opisać swoje problemy z nie dostarczeniem paczki z Polski do UK oraz jak wygląda reklamacja, ubezpieczanie i ile tak naprawdę są warte. Bo nie mam ani 30kg paczki, ani odszkodowania za nią.

Jakiś czas temu wysłaliśmy paczkę z Polski do UK. Paczka została wysłana przez firmę www.paczkidopolski.co.uk . Co do odbioru paczki z PL nie mam zastrzeżeń – szybko, sprawnie. Paczkę wysłaliśmy na dane mojej dziewczyny (miała wygodniejsze godziny pracy do odbioru paczki) na paczce był podany Jej numer telefonu.

No i teraz ta ciekawsza część…
Po paru dniach dziewczyna dostała SMS-a, że paczka zostanie dostarczona dziś o godzinie 12.00. Odpisała wiadomość, że jest w pracy i nie będzie jej w domu. Po 2h przyszedł SMS, że paczka została dostarczona a odbiorcą jest – ONA :O. Pomyśleliśmy, że może któryś z sąsiadów ją odebrał. Po powrocie do domu okazało się, że paczki nigdzie nie ma. Przez parę dni próbowaliśmy negocjować z firmą Paczki do Polski. Były telefony, maile – wszystko miło i przyjemnie. Firma podobno wystosowała 2 reklamacje do DPD. A DPD obydwie umorzyło ponieważ mają podpis i co ciekawe … sprawdzili na GPS, że kurier był pod tym adresem. Jak to ujęła Pani z firmy PaczkiDoPolski – jest moje słowo przeciw słowu kuriera.

Po paru dniach dowiedziałem się od jednego z sąsiadów (Polski cygan), że jakiś czas temu widział wielką paczkę pod moimi drzwiami. Nie interesował się nią bo myślał, że coś wynoszę z domu – później już paczki nie widział. Może sam ją zabrał, a może ktoś przejezdny sobie ją przytulił - nie jestem w stanie tego udowodnić.
Jednego jestem pewien: skoro DPD ma na GPS-ie dowód, że kurier był pod moim domem to pewnie ćwok dotargał paczkę pod drzwi, nie zastał nikogo w domu i podpisał się za moją dziewczynę bo nie chciało mu się targać paczki z powrotem.

Teoretycznie nie powinienem mieć nic do zarzucenia firmie PaczkiDoPolski. Ale to przez ich firmę wysyłałem paczkę. Oni dawali mi gwarancję i mieli interweniować w razie zaginięcia. Niestety, jak pojawiły się problemy, otrzymałem jedynie dużo obietnic i pocieszania.
Kurier był pod domem, podpis jest, paczka dostarczona, usługa wykonana. Podobno podpisał ją i odebrał Polak (mężczyzna). Szkoda tylko, że wszyscy domownicy byli w pracy.
Pomimo próśb w mailach – nigdy nie udało mi się uzyskać podpisu, którym zasłaniał się kurier ani opisu osoby odbierającej paczkę.
Na szczęście wartość paczki nie była duża: tania elektronika, ubrania, art. Spożywcze. Ale jednak zostałem oszukany/okradziony a ubezpieczenie i zapewnienia, które wcześniej dostałem okazały się g…. warte.

Chciałem tą historią rozwiać nadzieje tych, którzy myślą, że za zaginioną paczkę uzyskają odszkodowanie. Wysyłaliśmy już dużo paczek, różnymi firmami – zawsze dochodziły. Od tej chwili na pewno będziemy unikać www.paczkidopolski.co.uk oraz Angielskiego DPD.
Lopik
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18856
Re: Nie licz na ubezpiecznie kiedy zaginie Twoja paczka 9 lat(a), 3 mies. temu  
Dobrze, że przestrzegasz innych, ale takich rzeczy zdarza się dużo i ciężko przewidzieć czy coś się stanie czy nie. Z tym zostawianiem pod drzwiami paczki jak nikogo nie ma to i ja miałam taką sytuację z tym, że pojawiłam się w ostatnim momencie i przejęłam przesyłkę inaczej kurier powiedział, że zostawi mi paczki na ulicy pod drzwiami. Tak więc zwłaszcza teraz przed świętami nie wysyłam nic.
kacha

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18904
Re: Nie licz na ubezpiecznie kiedy zaginie Twoja paczka 9 lat(a), 3 mies. temu  
No to normalka, szybciej beczkę soli zjesz niż coś odzyskasz.
specjalista

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Osteopatia, Kręgarz, Masaż Leczniczy, Fizjoterapia Dorosłych i Dzieci
Gabinet Osteopatii, Kręgarz i Chiropraktyk oraz Masaż Leczniczy i...

Polska obsługa prawna w Szkocji
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w centrum Glasgow,...
alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

Pozostałe oferty

UK Office Direct UK Office Direct
Oferujemy ponad 25.000 produktów biurowych w niskich...
National National Car Rental
Oferujemy korzystne ceny za wynajem pojazdów we...
Tooled-up Tooled-up
Sklep oferuje szeroką gamę produktów motoryzacyjnych,...
Lufthansa Lufthansa
Sprawdź aktualne promocje w jednej z wiodących...