piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Wyjazd do Anglii 2015
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: Wyjazd do Anglii 2015
#18963
Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
Witam wszystkich
W tym roku kończę 22 lata,ukończyłem szkołę średnią ,posiadam książeczkę sanepid,robię kurs na wózek widłowy mało doświadczenia bo szczerze w Polsce jest ciężko o pracy tym bardziej na Górnym Śląsku,gdzie wszystko zamykają i sprzedają.

Pracowałem przy wykładaniu towaru w marketach tesco,carrefour,selgros , rozdawałem darmowe gazety ,byłem wielokrotnie wolontariuszem wośp ,cme,świątecznej paczki .Pracowałem w największym lombardzie na śląsku wyceniając przedmioty i wystawiając je na aukcje ,resztę prac które wykonywałem są bez umowy (na czarno) najczęściej na budowie jako pomocnik
Mam parę pytań dotyczących wyjazdu i samego pobytu w Anglii a więc :

1.Ile zabrać ze sobą funtów aby mieć co jeść i wynająć mieszkanie.co zabrać paszport ,dowód osobisty,Cv po angielsku ,.... i ?

2.W jakim czasie jestem w stanie załatwić formalności bank,urząd pracy ten nr nin i w jakim czasie mogę znalezć jakąkolwiek pracę?

3.Gdzie się wybrać,jakie miasta polecacie na początek a jakie odradzacie

Planuje wyjazd w czerwcu/lipcu
Na razie odkładam każdy grosz :]
andryou
Posty: 5
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18965
Re: Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
Zabierz ze sobą jak najwięcej pieniędzy, bo to kiedy i czy w ogóle znajdziesz pracę zależy od ciebie , ale również od miejsc gdzie będziesz szukał. Na necie możesz znaleźć statystyki miast w Wielkiej Brytanii, nawet chyba tutaj na portalu Polemi widziałem coś jeżeli chodzi o bezrobocie itd. wejdź w poradniki tam znajdziesz dużo przydanych informacji jeżeli chodzi o życie w UK. Oczywiście z dokumentów, to tutaj najważniejszy jest paszport, dowód nie koniecznie. A CV po angielsku to podstawa. Pracy możesz na początek szukać w agencjach, zarejestruj się to ci da większe szanse na podjęcie szybciej pracy. Żeby bylo taniej na początek mozesz wynająć sobie pokój. Powodzenia!
darek
Posty: 209
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18973
Re: Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
Dzięki ,
andryou
Posty: 5
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18974
Re: Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
Czy kwota 2-3 tys zł jest wystarczająca aby utrzymać się miesiąc i szukać pracy .?

Nie jestem wybredny podejmę się każdej pracy ale co z językiem?
Moj angielski jest na poziomie podstawowym ,ale bardzo duzo rozumiem z angielskiego

Czy warto jechać do pracy na zbiory ?
andryou
Posty: 5
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18982
Re: Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
Czyli doswiadczenia zawodowego jako takiego nie masz i specjalista z doswiadczeniem tez nie jestes. To minus ale z tym idzie jakos sobie poradzic. Mowisz po angielsku wogole? i sprawa najistotniejsza ktora pominales.. Przyjezdzasz tutaj i co? Masz kogos u kogo sie zatrzymasz? Czy wpadaszi z marszu wynajmujesz mieszkanie? Piueniadze o ktorych mowisz sa ok o ile masz kogos kto ci "przechowa" przez jakis czas a druga sprawa jest taka ze bedziesz potrzebowal wspollokatora lub najlepiej kilku bo inaczej nie jestes w stanie sie utrzymac. Bedziesz pracowal na oplaty i jedzenie jesli planujesz mieszkac sam.
Praca "przy zbiorach" syf. Kołchoz. Ale moze sie okazac ze nie bedziesz mial wyboru.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18984
Re: Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
Nie mam nikogo w Uk ,chcę zabrać 2 -3 tys zł,wynająć pokój 50-60f .tydz i podjąć się jakiejkolwiek pracy ,angielski znam na poziomie podstawowym ukończyłem kurs WSHE 60godzin poziom podstawowy,o wiele wiecej umiem tak mi sie wydaje ale nie umiem sie przełamać aby biegle z kimś rozmawiać ,moja siostra mówi perfekt po angielsku rozumiem jak rozmawia z szwagrem w 90%,tak samo piosenki po angielsku,ale jak juz mam mowic to mam jakąś blokade , będąc w Anglii szybko się nauczę to jeden z powodow dla ktorych chce wyjechać.....a pieniądze przechowam w banku
andryou
Posty: 5
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/01/15 20:10 Przez andryou.Powód: bo tak !
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19003
Re: Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
andryou napisał:
(...)wynająć pokój 50-60f .tydz (...)
Ta stawka brzmi dosc optymistycznie. Jakas konkretna czesc UK ice interesuje? Przypuszczam ze w okolicach londynu za te pieniadze to co najwyzej barak lub kilku wspollokatorow w pokoju.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19104
Re: Wyjazd do Anglii 2015 9 lat(a), 2 mies. temu  
Te plany ogólnie są optymistycznie, ja bym uważala i bardziej zakładała gorsze scenariusze, bo możesz bardzo sie zawieść i zdziwić juz na miejscu. Do jakiego miasta chcesz wyjechać, masz jakiś konkretny kierunek obrany?
karolcia
Posty: 336
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19287
Re: Wyjazd do Anglii 2015 8 lat(a), 11 mies. temu  
andryou napisał:

1.Ile zabrać ze sobą funtów aby mieć co jeść i wynająć mieszkanie.co zabrać paszport ,dowód osobisty,Cv po angielsku ,.... i ?

2.W jakim czasie jestem w stanie załatwić formalności bank,urząd pracy ten nr nin i w jakim czasie mogę znalezć jakąkolwiek pracę?

3.Gdzie się wybrać,jakie miasta polecacie na początek a jakie odradzacie

Planuje wyjazd w czerwcu/lipcu
Na razie odkładam każdy grosz :]


1. Jak najwięcej. Nikt nie powie ci ile dokładnie, bo wszystko zalezy w jakim czasie znajdziesz pracę. na pewno musisz mieć na przeżycie na kilka tygodni oraz na opłacenie lokalu + depozyt.

2. Pracę możesz znaleźć w pierwszym dniu, konto bankowe też bardzo szybko, a rozmowa w sprawie NIN to możesz się na nią umówić jeszcze w Polsce - ale musisz już mieć adres w UK


3. W Aberdeen jest najwięcej mozliwosci, ale teraz cena ropy spadła a to jest główna działalnosc w tym mieście.
lukas

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...

Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

Mobi-Travel Ltd
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.mobi-travel.com....

Wózki widłowe, maszyny budowlane
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje kwalifikacje...

Pozostałe oferty

PUMA PUMA
PUMA to znana światowa marka i jeden z wiodących sklepów...
Furniture4less (Meble dla dziecka)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Natura Beauty Lab (Kosmetyki i perfumy)
Kosmetyki Naturalne marek Polskich i zagranicznych!...
RTV Euro AGD RTV Euro AGD
Lider rynku RTV i AGD w Polsce. W swojej ofercie mamy...