wtorek, 16 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Konto bankowe? emerytura? czy może przelewy pieniężne? Masz pytanie na temat finansów w UK? - Dołącz do dyskusji lub załóż nowy temat.
W dół1
TEMAT: Ubezpieczenie!!
#20316
Ubezpieczenie!! 7 lat(a), 10 mies. temu  
Witam,mojemu mężowi co miesiąc z wypłaty potracają wysokie ubezpieczenie 160f i wysoki podatek płaci ponad 210f chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania za to ubezpieczenie pieniędzy??czy można coś zrobić aby za te świadczenia pobierali mniejsze kwoty? Podatek wiem ze możne odzyskać ale ubezpieczenie to trochę kaski jest!! Za wszelką pomoc będę wdzięczna!
Maja2907
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20332
Re: Ubezpieczenie!! 7 lat(a), 10 mies. temu  
Możesz napisać co to za ubezpieczenie, bo pierwszy raz coś takiego słyszę. I to 160 funtów miesięcznie? To jest aż niemożliwe
kacha

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20336
Re: Ubezpieczenie!! 7 lat(a), 10 mies. temu  
£160 to national insurance number. Standardowe ubezpieczenie kotore jest potracane kazdemu i z tego co widze na swioim payslipie uzaleznione w duzym stopniu od czasu pracy. £210 taxu to dosc duzo. Mozna by bylo sprawdzic w revenue czy ma prawidlowy tax code ale tez moze byc normale. Wszystko razem wynosi ok 400 funtow potracen wiec zakaladam ze twoj moz zarapia delikatnie ponizej £2000. Jesli tak to potracone sumy sa prawidlowe. Niestety.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20337
Re: Ubezpieczenie!! 7 lat(a), 10 mies. temu  
Mój mąż jest na samozatrudnienie pracuje sezonowo 220g msc. Mam jeszcze jedno pytanie może wy mi coś pomożecie!? mąż zaczynając tu pracę dostał z HM Revenue Customs dokument z numerem referencyjnym i i National Insurance Number nie musiał iść do Job Center o nadanie mu tego numeru! Czy taki numer jest numerem tymczasowym czy stałym? Bo słyszałam takie opinie że taki numer nadany przez HM Revenue Customs jest tymczasowym i najlepiej iść do Job Center o nadanie nowego stałego numery?! Czy to prawda?
Maja2907
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20339
Re: Ubezpieczenie!! 7 lat(a), 10 mies. temu  
Prawda, Majác tymczasowy national Insurance Number Twój maz placi tzw. Emergency Tax(który jest dosc wysoki). Aby otrzymac staly NIN Twój maz musi umówic sie na interview w Job Centre i poczekac okolo 6 tygodni na otrzymanie stalego NIN, który sklada sié z dwóch liter, szeciu cyfr i znów jednej litery np. AB 12 34 56 C. Po otrzymaniu takiego NIN i zgloszeniu go do HMRC Twój maz otrzyma caly nadplacony podatek po zakonczeniu roku finansowego(5 Kwiet.)
Camacualpa
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Expert Claims
Specjalizujemy się w odszkodowaniach powypadkowych. Podejmujemy...

Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...

HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...

JK Advice Centre
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate kredytowa...

Pozostałe oferty

Sony Sony
Zobacz najnowsze produkty SONY - laptopy, aparaty...
Dell Dell
Dell to wiodąca na rynku światowym marka komputerowa....
National National Car Rental
Oferujemy korzystne ceny za wynajem pojazdów we...
Intenso Lingerie (Odzież, obuwie, dodatki)
Bielizna firmy Esotiq dla kobiet oraz kolekcja dla Panów...