czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Konto osobiste a działaność gospodarcza
Konto bankowe? emerytura? czy może przelewy pieniężne? Masz pytanie na temat finansów w UK? - Dołącz do dyskusji lub załóż nowy temat.
W dół1
TEMAT: Konto osobiste a działaność gospodarcza
#19473
Konto osobiste a działaność gospodarcza 8 lat(a), 8 mies. temu  
Prowadzę wraz z ojcem działaność gospodarczą w formie spółki jawnej, która polega na pośrednictwie w sprzedaży samochodów nowych i używanych. Wyliczyliśmy, że wrzucając przychody na oprocentowany rachunek możemy zaoszczędzić całkiem dobre pieniądze w skali roku. Polegałoby to na tym, że pieniądze byłyby trzymane na tym rachunku do ostatniej chwili a wypłaty z niego zastępowanie byłyby nowymi, tak, żeby zapewnić w miarę stały przychód na rachunku, a przez co żeby procent naliczał sie przez cały czas bez umniejszania wpływów na rachunek. Ciężko est mi jednak znaleźć odpowiedni rachunek pod działalność, który by takie coś oferował, w przeciwnieństwie do rachunków osobistych, jak chociażby ten http://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konto-osobiste/ekonto-mobilne/http://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konto-osobiste/ekonto-mobilne/ oprocentowany 4 procent. Pytanie brzmi czy są jakieś przeszkody, żeby takie konto działało pod działalność, inaczej czy taki rachnek może być rachunkiem formowych? Są jakieś przeciwwskazania ku temu? Z góry dzięki za odpowiedź!
JerryOn
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19510
Re: Konto osobiste a działaność gospodarcza 8 lat(a), 7 mies. temu  
Dobra, szczerze to trochę to zakręcone, ale jeżeli dobrze cię rozumiem, to nie możesz na koncie "osobistym" trzymać pieniędzy zarobionych z firmy. Z tego co mi wiadomo, to musisz mieć oddzielne konto firmowe, na którym to gromadzisz tylko wpływy z firmy. A konto prywatne, to oddzielna bajka i to rządzi sie innymi prawami.
specjalista

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20506
Re: Konto osobiste a działaność gospodarcza 7 lat(a), 7 mies. temu  
Nie ma żadnego obowiązku posiadania konta firmowego do działalności, zdecydowanie wystarcza konto osobiste i wiele banków takie konto oferuje bez żadnego problemu. Natomiast jeśli ktoś chce założyć konto firmowe to odsyłam do smart bank opinii o koncie smart biznes warunki jak na konto firmowe są naprawdę bardzo dobre, ale to trzeba też porównać, bo ja robiłem to 4 miesiące temu a pewnie wiele się zmieniło od tego czasu.
Gaho
Posty: 15
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2016/08/10 13:51 Przez kwiatuszek.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#21262
Re: Konto osobiste a działaność gospodarcza 7 lat(a), 7 mies. temu  
Nie wiem jak to się ma w Polsce, ale w UK zdecydowanie zalecają zakładanie konta firmowego przy prowadzeniu działalności gospodarczej.
Wiolka909
Posty: 22
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#21495
Re: Konto osobiste a działaność gospodarcza 7 lat(a), 4 mies. temu  
Lepiej mieć rozdzielność, ponieważ w razie co nie ma żadnych wątpliwości.
ciekawska
Posty: 114
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

Forklift Training School
Kursy i szkolenia na wózki widłowe w Wielkiej Brytanii - Forklift...

Pozostałe oferty

Sony Sony
Zobacz najnowsze produkty SONY - laptopy, aparaty...
VistaPrint VistaPrint
Spersonalizowany wydruk dla biura i domu. Wizytówki,...
Best Western Best Western
Best Western to renomowana sieć hoteli zlokalizowanych...
alt Studia Online - Wyższa Szkoła Lingwistyczna (Szkoły / Kursy / Korepetycje)
WSL oferuje wszystkim Polakom na Wyspach możliwość nauki...