sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami?
Konto bankowe? emerytura? czy może przelewy pieniężne? Masz pytanie na temat finansów w UK? - Dołącz do dyskusji lub załóż nowy temat.
W dół1234
TEMAT: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami?
#7917
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 1 Miesiąc temu  
na podatki składają się wszyscy pieniądze nie płyną z nieba ale chyba temat jest troche na wyrost bo Polacy w większości pracują a benefity pobieraja ci którzy moga pobierać i pewnie jest ich proporcjonalnie zdecydowanie mniej niż Brytyjczyków
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8197
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 1 Miesiąc temu  
ja już wyjaśniłam dlaczego i nie chodzi o zazdrość tylko o bezczelność tych ludzi
ewel
Posty: 137
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16791
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 7 mies. temu  
na stronie counilu sa specjalne formularze online przynajmniej u mnie bo juz nieraz myslalem zeby cwaniakow zglosic ale jakos potem stchorzylem a zaluje.bo zlodziej to zlodziej
magma1974
Posty: 17
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16795
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 7 mies. temu  
A mi sie wydaje ze osoba ktora wyszla na forum z tym tematem jest bardzo dobrym znajomym tej rodziny na ktora chce donieś i zapewnie nie jednokrotnie jeszcze im przytakiwal ze dobrze zrobili bo tacy sa wredni ludzie w oczy cacy-cacy a za plecami robi sie co innego.....jesli oszukuja to raczej nie jest to twoja sprawa,zajmij sie swoim zyciem a nie ingerujesz w cudze zycie,kazdy zyje jak chce i kazdy wie czym grozi wyludzanie benefitow a Twoim znajomym wspolczuje takich przyjaciol jak Ty...lepiej miec jednego wroga niz jednego falszywego przyjaciela...a moze po prostu tobie sie nie udalo wiec teraz boli cie ze ktos inny bierze te benefity...Polacy sa wredni jeden drugiemu za funta oczy by wydrapal....masz swoje zycie i swoje problemy wiec daj innym zyc tak jak chca .....woel zeby z moich podatkow jakis Polak pobieral benefity niz jakis islamista itp...
lula0101
Posty: 13
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16880
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 7 mies. temu  
lula, jeśli oszukują to jest to też Twoja sprawa, bo:

1. jest to oszustwo czyli przestępstwo. Jeśli zostaniesz oszukana i stracisz dużo pieniędzy, to machniesz na to ręką czy zgłosisz?

2. Kiedyś Ty możesz być w potrzebie, udasz się do urzędu a tam powiedzą, że kasy nie mają, bo wypłacili tym, którym się nie należą.
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16884
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 7 mies. temu  
lula0101 napisał:
A mi sie wydaje ze osoba ktora wyszla na forum z tym tematem jest bardzo dobrym znajomym tej rodziny na ktora chce donieś i zapewnie nie jednokrotnie jeszcze im przytakiwal ze dobrze zrobili bo tacy sa wredni ludzie w oczy cacy-cacy a za plecami robi sie co innego.....jesli oszukuja to raczej nie jest to twoja sprawa,zajmij sie swoim zyciem a nie ingerujesz w cudze zycie,kazdy zyje jak chce i kazdy wie czym grozi wyludzanie benefitow a Twoim znajomym wspolczuje takich przyjaciol jak Ty...lepiej miec jednego wroga niz jednego falszywego przyjaciela...a moze po prostu tobie sie nie udalo wiec teraz boli cie ze ktos inny bierze te benefity...Polacy sa wredni jeden drugiemu za funta oczy by wydrapal....masz swoje zycie i swoje problemy wiec daj innym zyc tak jak chca .....woel zeby z moich podatkow jakis Polak pobieral benefity niz jakis islamista itp...
Ale jakie masz prawo zeby kogos kamienować w ten sposob?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16889
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 6 mies. temu  
szkot_77 napisał:

Ale jakie masz prawo zeby kogos kamienować w ten sposob? [/quote]

Mam prawo do tego zeby miec takie zdanie na ten temat:)
Sprawa chyba nie dotyczy mojej wypowiedzi tylko tego co poruszyla na forum ewel.....to jej przeszkdza ze ktos bierze benefity nie mi ja mam swoje zycie i swoje sprawy nie wchodze komus w zycie z butami i nie patrze zeby go zniszczyc......niech kazdy patrzy na siebie i an to co dzieje sie u niego pod nosem a nie patrzy jakby tu komus podlozyc klode pod nogi.....przyjdzie czas i ten ktos co bierze benefity a nie powinien ich brac kiedys bedzzie odpowiadal ze to co zrobil......a Ewel niech sie zajmie swoimi sprawami a innym niech da spokoj.....bo chyba zal jej ze jej znajomym sie udalo dostac benefity a jej nieeee....ale coz tak to jest z Polakami na emigracji....


A kto daje prawo ewel do donoszenia na innych????
lula0101
Posty: 13
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16893
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 6 mies. temu  
Powiem ci tak lula... Nie wiem jaka sytuacja jest u ciebie lub czym sugerują się ludzie którzy chcą jak to określasz - donosić, ale mnie tez wkurza fakt ze ja muszę za przeproszeniem zapieprzać żeby mieć na utrzymanie siebie, dziecka, domu i ewentualnie coś odłożyć na później. Pracuje więcej żeby więcej zarobić tak? A co jest jak więcej zarabiam? Oczywiście place większy tax.. Po co? Żeby jakiś baran któremu nie chce się robić mógł doić benefity, stać pod pubem i miec serdecznie wy******?!Żeby z podatku który place płacić za jego mieszkanie, jedzenie fajki i alkohol?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16896
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 6 mies. temu  
szkot_77 napisał:
Powiem ci tak lula... Nie wiem jaka sytuacja jest u ciebie lub czym sugerują się ludzie którzy chcą jak to określasz - donosić, ale mnie tez wkurza fakt ze ja muszę za przeproszeniem zapieprzać żeby mieć na utrzymanie siebie, dziecka, domu i ewentualnie coś odłożyć na później. Pracuje więcej żeby więcej zarobić tak? A co jest jak więcej zarabiam? Oczywiście place większy tax.. Po co? Żeby jakiś baran któremu nie chce się robić mógł doić benefity, stać pod pubem i miec serdecznie wy******?!Żeby z podatku który place płacić za jego mieszkanie, jedzenie fajki i alkohol?

Rozumie o co Ci chodzi bo sama pracuje i place podatki....i tez ciezko pracuje zeby godnie zyc..i jedyne co mi przysluguje od panstwa to jets CH/B bo dochody moje i mojego meza przekraczaja wszelkie progi..i jakos zyje i stac mnie na to aby moim dzieciom nie zbraklo niczego-sam wiesz ze ciezka praca tez mozna osiagnac wiele bo dla chcacego nic trudnego:)tez mnie denerwuje to ze Ci co nie powinni biora kase tylko dlatego ze nie chce sie im pracowac...ale ja osobiscie nie donioslabym na swoich znajomych ze biora cos czego nie powinni brac moj honor by mi na to nie pozwolil...nie potrafie swiecic komus w oczy a za ich plecami kombinowac jak na nich doniesc....niech im powie prosto w oczy to co tu napisala....ale nie rozumie ludzi którzy tylko patrzą na kogos doniesc...nikt z nas nie wie czym sugeruje sie ewel i jaki ma motyw zeby na kogos donosic....kazdy jest dorosly i sam odpowiada za swoje czyny i kazdy kiedys poniesie za to konsekwenscje....wiec nie wiem o co chodzi ewel wedlug mnie to jest czysta zawisc i zazdrosc...cale szczescie ze ja pracuje tylko z irysami i nie obracam sie w kregu polakow poznalam kilku i wyszli mi bokiem bo chodza i tylko sie obgaduja nawzajem itp....My tutaj dyskutujemy na ten temat a szanowna ewel juz sie nie udziela w tym temacie bo chyba juz zrobila co chciala
Pozdrawiam:)
lula0101
Posty: 13
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16901
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 10 lat(a), 6 mies. temu  
System upadl, przyzwyczajenia zostaly, hahaha. Nie wiemy czym wyzej wymieniona osoba sie sugeruje ze pala taka checia zemsty. Nie nam to oceniac. To czy ktos doniesie czy nie to kwestia indywidualna mysle. Ja osobiscie, pomimo tego ze takie przekrety wkurzaja mnie strasznie bo jestem swiadomy ze kasa ktora place co miesiac idzie na utrzymanie takich ludzi, nie doniosl bym, ale znam tez takich co to z byle czym by polecieli, zwlaszcza jak ktos mialby wiecej niz oni
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1234
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...

Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...

Forklift Training School
Kursy i szkolenia na wózki widłowe w Wielkiej Brytanii - Forklift...

Pozostałe oferty

Tłumacz Przysięgły UK (Biuro)
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich...
Promod Promod
Promod jest jedną z czołowych firm z branży...
alt MdsParcel.com - Serwis Paczkowy z/do Polski £16.99 / 30kg (Paczki i przewóz osób)
MdsParcel.com oferuje wysyłkę paczek z UK do Polski i z...
Sony Sony
Zobacz najnowsze produkty SONY - laptopy, aparaty...