piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






odszkodowanie za korek na autostradzie
Dyskusje dotyczące prawa i spraw urzędowych. Wypełnianie brytyjskich formularzy i wszelkie inne kwestie formalnościowe.
W dół1
TEMAT: odszkodowanie za korek na autostradzie
#18886
odszkodowanie za korek na autostradzie 9 lat(a), 3 mies. temu  
Witam.
Czy ma ktoś wiedzę na temat prawa do rekompensaty za nie zrealizowaną rezerwację na lot?
Latem zarezerwowałem dwa bilety na lot do Polski, ponieważ mój syn miał wykupiony obóz w Polsce.
Normalnie na lotnisko Stansted jadę z mojej miejscowości około 45min.
Wyjechałem , jak zawsze 2,5 godziny wcześniej aby w razie korków mieć zapas, lecz niestety w tym czasie w tunelu w Dartford doszło do kolizji ciężarówek i powstał taki korek, że w ciągu 1,5h przejechałem 300 metrów i moja podróż zakończyła się jeszcze przed tunelem, ponieważ nie było sensu jechać dalej.
Musiałem szukać autokaru na następny dzień i telepać się 26 godzin, nie mówiąc już o kosztach.
Słyszałem, że można atakować DVLA, lub inną tego typu instytucję o jakąś rekompensatę.
Proszę o info.
rzułf
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18891
Re: odszkodowanie za korek na autostradzie 9 lat(a), 3 mies. temu  
Witaj.
Nigdy o takim czymś nie słyszałam. Nawet jeśli jest to możliwe to podejrzewam że mogą coś zwrócić jakieś koszty, ale nie licz na dużo, raczej będzie to mała sumka.
Mój znajomy spóźnił się kiedyś na samolot, na lotnisko jechał autokarem, po drodze była zmiana kierowców. Kierowca zaspał na swoją zmianę i musieli czekać na niego godzinę co było efektem spóźnienia się na samolot (pomimo że wyjechał dużo wcześniej niż regulaminowe 2,5 godz.)
Oczywiście złożył skargę na kierowcę, zwrócili maleńkie koszty, śmiech na sali normalnie, z tym że tutaj była już ewidentna wina zmiennika, który zaspał a powinien wziąć pod uwagę dokąd wiezie ludzi i jaką ma odpowiedzialną pracę, więc wg mnie skarga była tu jak najbardziej na miejscu.

Jeśli chodzi o Twoją sytuację, jest to troszkę nielogiczne, bo wyruszając na drogę, powinieneś pomyśleć o tym, że taka sytuacja może mieć miejsce i być może założyć sobie większy zapas niż założyłeś. Być może jest możliwość rekompensaty ze strony DVLA, warto się dowiedzieć, ale licz się z tym że prosto nie będzie...
panna_migotka
Posty: 16
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18900
Re: odszkodowanie za korek na autostradzie 9 lat(a), 3 mies. temu  
O czymś takim jeszcze nie słyszałam, ale bez przesady żeby winić kogoś za wypadek i domagać się zwrotu kosztów bo akurat jechało się na lotnisko. Każdy mógłby tak powiedzieć, że akurat jechał gdzieś i stracił przez to pieniądze. To jest irutujące, ale czy odrazu jest na to jakis paragraf???
zaczarowana

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19917
Re: odszkodowanie za korek na autostradzie 8 lat(a), 2 mies. temu  
Dziwne, pierwszy raz o czymś takim słyszę
fiołek
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#21622
Re: odszkodowanie za korek na autostradzie 7 lat(a), 1 Miesiąc temu  
A nie chcesz przypadkiem odszkodowania za to, ze żyjesz...?
kacha

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

m-shop.eu
Kosmetyki dla kobiet, dzieci i mężczyzn, Szeroki wybór kosmetyków...
PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...

Polska obsługa prawna w Szkocji
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w centrum Glasgow,...

Pozostałe oferty

PUMA PUMA
PUMA to znana światowa marka i jeden z wiodących sklepów...
mytyres.co.uk mytyres.co.uk
Czołowy sprzedawca internetowy opon w Europie....
inbook.pl inbook
Naszą specjalnością jest internetowa sprzedaż: książek,...
Microsoft Store Microsoft Store
Sklep oferuje markowy asortyment Microsoft -...