czwartek, 25 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Obowiazek szkolny w Polsce
System edukacji w Wielkiej Brytanii. Studia, college i inne szkoły. Zapisanie, proces rekrutacji. Masz pytanie? - zadaj je na forum...
W dół1
TEMAT: Obowiazek szkolny w Polsce
#16840
Obowiazek szkolny w Polsce 10 lat(a), 7 mies. temu  
witam moze ktos mial z tym doczynienia bo dostalem w Polsce wezwanie do szkoly dla mojego dziecka bo wlasnie osiagnelo wiek i tam pod grozba kary ma sie stawic .my jestesmy od 7 lat tutaj i nie mam zamiaru go posylac w Polsce do szkoly.Uczeszcza w UK do angielskiej primary i do polskiej sobotniej .Czy wystarczy tam zadzwonic czy trzeba tworzyc zbedne zaswiadczenia tlumaczone i inne rzeczy.Moze ktos to przechodzil?
magma1974
Posty: 17
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/09/16 20:28 Przez magma1974.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16841
Re: Obowiazek szkolny w Polsce 10 lat(a), 7 mies. temu  
Po pierwsze weź zaświadczenie z tutejszej szkoły ze dziecko uczęszcza i im wyślij ale to załatwi sprawę na rok bieżący, potem ta sama historia od nowa. Możesz ewentualnie pójść i pogadać z dyrektorem, ale tak czy inaczej on ma obowiązek słać listy dopóki twoje dziecko się nie pojawi w szkole, ale przy odrobinie dobrej woli może pomoc "ukręcić łeb sprawie" i przestana cie straszyć. Jeśli nie pomoże żadne z powyższych, sprawę definitywnie załatwia wymeldowanie. Nie ma stałego adresu, nie ma rejonu, nie ma przynależności do żadnej szkoły i nikt nie będzie szukał. Tak wytłumaczył mi to dyrektor szkoły do której powinna chodzić moja córka.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16843
Re: Obowiazek szkolny w Polsce 10 lat(a), 7 mies. temu  
dzieki a trzeba to tlumaczyc czy oryginal wystarczy najgorsze ze ja tak predko sie do Polski nie wybieram
magma1974
Posty: 17
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16845
Re: Obowiazek szkolny w Polsce 10 lat(a), 7 mies. temu  
obylo sie bez bolu wystarczylo zaswiadczenie wyslane mailem.jednak idzie ku dobremu
magma1974
Posty: 17
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16847
Re: Obowiazek szkolny w Polsce 10 lat(a), 7 mies. temu  
Powiem ci ze nie wiem. U mnie sytuacja była tego typu ze poszedłem do szkoły jak akurat bylem w PL. Dzieciak powinien chodzić do tej samej SP do której ja chodziłem a po drugie dyrektorem jest ten sam gość który był za moich czasów i mnie zna wiec sprawę załatwiłem bez niczego po pierwszym spotkaniu
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17120
Re: Obowiazek szkolny w Polsce 10 lat(a), 5 mies. temu  
O kurcze nawet o tym nie wiedziałem, że cos takiego sie dzieje. Dobrze wiedzieć na przyszłość
someone
Posty: 131
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17159
Re: Obowiazek szkolny w Polsce 10 lat(a), 5 mies. temu  
no to super, pocieszaąca wiadomość
Ewtacz
Posty: 8
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Tłumacz Przysięgły UK
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich i...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...
DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

Pozostałe oferty

polskaapteka.co.uk (Apteka i suplementy)
W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko szeroki wybór...
Euroffice Euroffice
Euroffice jest sklepem internetowym oferującym materiały...
RTV Euro AGD RTV Euro AGD
Lider rynku RTV i AGD w Polsce. W swojej ofercie mamy...
Cleaners in Dulwich Ltd (Praca stała i dodatkowa)
Nasza firma sprzątajaca działa na rynku londyńskim od 15...