piątek, 03 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Pogaduchy o emigracji :)
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół123
TEMAT: Pogaduchy o emigracji :)
#11254
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 5 mies. temu  
Pewnie na początku wszyscy przyjechali z tego samego powodu, ale w trakcie przynajmniej w moim wypadku tak było, zobaczyłam jak wielka jest róznica między Wielką Brytanią i Polską i wcale nie chodzi o zarobki ale sami Brytyjczycy, życie i jego jakość
bonique

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11384
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 5 mies. temu  
emigrantka napisał:
A co was przywiodło akurat do Szkocji albo Anglii? i akurat do tego miasta w którym jesteście? bo ja przyjechałam do znajomej

spora odległość od polskiego burdelu...
Wiewióra

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11545
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 4 mies. temu  
A mówią że Polacy na emigracji tęsknią za Polską
emigrantka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12355
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 3 mies. temu  
Tęskni się za pewnymi rzeczami - znajomi, imprezy i miłe wspomnienia ale ogólnie za Polską to nie
marketingowiec

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12374
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 3 mies. temu  
Na emigracji czy nie, dla mnie szczęście jest najważniejsze:)
różyczka
Posty: 135
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12834
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 2 mies. temu  
Przykre jest to że aby można było się realizować trzeba niejako uciekać ze swojego kraju
zielonooka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13183
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 2 mies. temu  
Wędrówki ludów były od zawsze więc to w pewnym sensie normalne że ludzie się przemieszczają
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13194
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 2 mies. temu  
Moja przyczyna, to służbowe przeniesienie ;p

I zgodziłem się, bo w przeciwieństwie do innych krajów które znam, to UK jest strasznie swojskie. Idę pieć kroków i jakiś dziadek po angielsku gada -to jest szok, albo że samochody po niewłaściwej stronie - ale szok dlatego, że poza tym kraj jest tak mocno znajomy, swoiski...
I w sumie lepszy był dal mnie wyjazd z dużego polskiego miasta do małego 40 tysięcznego byłego Camelotu, niz przenosiny do Wawy

W sumie finansowo jakoś dużo lepiej nie wychodzę - z wynajmowaniem ciężko mi cokolwiek zaoszczędzić, a jeszcze rodzinie w Polsce chociaż rachunki opłacić. Jakbym mógł jeszcze dla rodziny pracę znaleźć .. ale żona polonistka ....o.O
Ale co tam ... przygoda ;P
Pawel

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13220
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Dziwne że skoro przeniesli cię służbowo to że musisz opłacać mieszkanie zazwyczaj tego typu rzeczy są w pakiecie bo moja znajomej też w ten sposób zaproponowano
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13235
Re: Pogaduchy o emigracji :) 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Bo to nie jest przeniesienie tymczasowe ( oo szkoda, że nie zrobili z tego stałej delegacji - majątek bym zbił ;p ) tylko relokacja. Także kase na samo przeniesienie dostałem, ale i tak było tego niewiele i na szczęście miła finansówka się zlitowała i zapłaciła mi za początkowy hotel/przelot/zastaw i pierwszy miesiąc wynajmu.
Tragedii nie ma ale w Polsce po zapłaceniu rachunków zostawało mi więcej ;P Ten chol... wynajem wszystko zjada - a wynająłem trochę na wyrost w nadziei, że rodzina się za mną sprowadzi szybko. Ale może to i tak nie koniec wędrówek ludów, kto wie - w końcu "where I lay my head is home!" ;P
Pawel

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry123
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...

HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Pozostałe oferty

Polska obsługa prawna w Szkocji (Odszkodowania i ubezpieczenia)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
Mobi-Travel Ltd (Paczki i przewozy osób)
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony...
Tłumacz Przysięgły UK (tłumacze)
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich...
TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...