piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?!
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?!
#12518
Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?! 12 lat(a), 2 mies. temu  
Polscy imigranci przebywający w Wielkiej Brytanii, nie mają zbyt dobrej opinii, zarówno o tutejszej policji, jak i sądach rozpatrujących sprawy karne. Można odnieść bowiem wrażenie, że brytyjskim organom stojącym na straży prawa, Polacy służą jedynie do poprawiania statystyk wykrywalności...

Czytaj więcej:
Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?!

A czy wy spotkaliście się z niesprawiedliwością policji albo sądów w Wielkiej Brytanii?
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12520
Re: Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?! 12 lat(a), 2 mies. temu  
Na szczęście nie miałem problemów z wymiarem sprawiedliwości. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o usłudze prawnej.
Za pierwszym razem musiałem najpierw spotkać się z upokorzeniem i pustymi kosztami (Thorey Stephenson SSC - dlatego omijać szerokim łukiem) by w końcu dzięki polsko-szkockiej firmie Redress natrafić na Thompsons Solicitors czyli rzetelnych fachowców, nie patrzących na miejsce urodzenia a fakty prawne.
Niestety nie mogę znów tego powiedzieć o tzw Legal Aid prawnikach. Niestety dwa razy trafiłem na tą samą kancelarię i tego samego facia. Za pierwszym razem zostałem zniesławiony przez pracodawcę - "brak dowodów a jedynie poszlakowe materiały są nie wystarczające by coś w tej sprawie wskórać" - taką uzyskałem odpowiedź.
Za drugim razem, dowiedziałem się że komisja wydziału edukacji miała rację przysyłając mi negatywną odpowiedź dotycząca egzaminu poprawkowego robiąc to PO ostatecznym terminie przyjmowania wniosków. Czyli wtedy, gdy jedyne co mogłem to wybić kilka szyb i porysować karoserię z żalu.
Polski prawnik powiedział, że sprawa jest do wygrania ale on niestety nie zajmuje się tą dziedziną. Wniosek...sami sobie dopiszcie bo ja już na nich wystarczająco psów powiesiłem

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12523
Re: Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?! 12 lat(a), 2 mies. temu  
Ja mialem jeden. Zakladajac ze szybka "egzekucja" w sadzie znajdujacym sie przy biorze lokalnego szeryfa to kontakt z wymiarem sprawiedliwosci. Nie czuje sie ofiara w zadnym wypoadku. Owszem, wpieprzyli mi £80 mandatu ale to nie dlatego ze zostalem potraktowany jak polska ofiara brytyjskiego wymiaru sprawiedliwosci lecz poprostu klaps za glupote i nieostroznosc w przestrzeganiu ograniczen predkosci.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12579
Re: Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?! 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ophin napisał:
Za pierwszym razem zostałem zniesławiony przez pracodawcę - "brak dowodów a jedynie poszlakowe materiały są nie wystarczające by coś w tej sprawie wskórać"

A o co dokładnie chodziło jesli możesz powiedzieć? i jakie dowody byłyby potrzebne? pewnie wszystko nagrane na taśmie?
kamsta

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12580
Re: Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?! 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
W momencie gdy się dowiedziałem, że zbliża się zwolnienie rozpocząłem szukać nowej pracy. Szybko znalazłem, odbyłem spotkanie tylko brakowało referencji.
Mój, wtedy jeszcze obecny, manager powiedział przez telefon mojemu, prawie że, przyszłemu pracodawcy że o mnie nigdy nie słyszał...

Na papierze mam dowód i nawet dobre referencje ale przez telefon miała krowa focha i zniesławiła. Pracy rzecz jasna nie dostałem, ba przez rok potem byłem bezrobotny (to był okres kiedy się credit crunch zaczął).

Tyle.

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12628
Re: Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?! 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ja nie maiłem i mieć nie chce!
Benek
Posty: 125
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12679
Re: Polacy kozłami ofiarnymi brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości?! 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ja myślę że jak ktoś sobie zasłuży na karę to nie jest to istotne czy to Polak czy nie i otrzyma adekwatną do popełnionego czynu.
Kacperek
Posty: 145
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Expert Claims
Specjalizujemy się w odszkodowaniach powypadkowych. Podejmujemy...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Darius Roofing Services
Świadczę usługi dekarskie od 2008 roku. Zajmuje się naprawą...

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...

Pozostałe oferty

TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
Kupdom (Praca stała i dodatkowa)
Oferujemy pełny zakres usług w zakresie zakupu...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Prawnicy i porady)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
Sony Sony
Zobacz najnowsze produkty SONY - laptopy, aparaty...