czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Natura; nędzarz. Narodowość; Polak.
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1234
TEMAT: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak.
#12519
Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 2 mies. temu  
"Krótka historia polskiej mentalności"



Dla współczesnych dzieci XXi wieku urodzonych w nadwiślańskim kraju emigracja dostała kolejne oblicze. To już nie chicagowieskie podboje czy niemieckie saksy, gdzie mimo ciężkiej charówki w obcym świecie razem i wspólnie cieszymy się ze szczęścia jakie było nam dane doświadczyć. Po latach tułaczki w rodzimych miastach dostaliśmy szansę lepszego jutra. Pamiętając jeszcze wciąż nie zabliźnione rany nędzy ruszyliśmy ponownie na podbój świata.
Każdy, w mniejszym lub większym stopniu już czegoś dokonał. Znalazł pracę, ma rodzinę, samochód czy mieszkanie. Niektórzy mają jeszcze jakieś marzenia ale w większości powinniśmy uważać się za naród szczęśliwy, wybrany bo pracowity a nie bo wiecznie na krzyżu cierpiący. Tym którym się udało, jak nakazuje narodowa religia, powinno się okazać ciepło, zrozumienie i pomóc bliźniemu. Logiczne, proste i bardzo zwyczajne myślenie wielu ludzi na świecie. Wiele nacji reprezentuje tą tradycję bycia bliźnim. Tylko nie Polacy.
Czy to za sprawą narzuconej religii w szkole z którą wraz z ucieczką z nędzy próbujemy również uciąć, uważając wszystkie wartości za narzucone czy też wina leży w słabej tożsamości, braku własnego ducha i w następctwie tego zachłyśnięcia się sukcesem, podobnie jak było w 89', tyle że wtedy zachłysneliśmy się kapitalizmem, który wciąż dławi nasze płuca. Może są inne powody, te jedynie najczytelniej do mnie przemawiają, jakoby tłumacząc narodową zawiść i kompleks. Z braku prześliśmy metamorfozę w nadmiar. Zamiast pracować według norm, zasuwamy po sześćdziesiąt godzin. Marudząc jak nam źle, szukamy lepszej innej fuchy ale jak taka wpadnie to ją lustrujemy czy zarobki dobre czy szef fajny tylko po to by odrzucić ofertę i wrócić do swoich kamieniołomów. Ze swojego bezrobotnego doświadczenia wiem, że każdy jest skory do pomocy ale w takich na przykład sytuacjach nie pomyśli i nie powie; "wie pan w sumie oferta ciekawa ale ja mam lepszy kotrakt ale mam znajomego, szuka pracy, mogę polecić jak byście byli zainteresowani.." . Nie, lepiej potem przyjść i marudzić, że złota rybka była za słona i skopać jeszcze bardziej leżącego. Czy to jest brak świadomości, ograniczenie umysłowe, tak zwana krótkowzroczność, czy zakompleksiony egoizm pełen polskiej premedytacji; ja nie mam, ty mieć nie będziesz lub ja nie miałem teraz ty cierp?
Można by ten temat rozwijać zapewne w nieskończoność (i zapewne go rozwinę, to tylko krótki szkic) ale przykładów dla negatywnej barwy naszej mentalości jest wiele i już współczuję etnografom którzy będą badać wtedy już umarłą strukturę. Jedynie teraz dodam jeszcze pytanie, czy w tym całym natłoku obowiązków i sprawunków nie ma czasu na hobby? Czemu grupy społecznościowe dzielące podobne zainteresowania żyją w większości dzięki rozpychającym się burakom, którzy ślepi na wartości innych niszczą je od środka gdy Ci najbardziej paradoksalnie zainteresowani nie mają czasu bo charówka i bezsens życia. Czy to tylko Polska domena, że królem będzie wieśniak a narodem inteligencja? Gdzie myślący musi poddać się głupocie i w rezultacie zrezygnować z tożsamości? Czy tego nas "nauczyła" nędza?

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12522
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 2 mies. temu  
Nie mozna chyba krotko i zwiezle wyjasnic relacji polsko polski za granica. To jaks paranoja ale sam bedac tu i tam odnotopwywalem sytuacje ze ludzie przestawali do siebie mowic (po polsku) slyszac inny polski glos. To chyba nie jest spowodowane bieda lub czyms podobnym. To jakis dziwny stan w ludzkiej psychice bo znbam np paru filipinczykow.. Ci ludzie wiedza co to znaczy bieda ale jednak bedac tutaj wszyscy tzrymaja sie razem. Prawie jak rodzina. A polacy?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12524
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 2 mies. temu  
szkot_77 napisał:
(...)np paru filipinczykow.. Ci ludzie wiedza co to znaczy bieda ale jednak bedac tutaj wszyscy tzrymaja sie razem. Prawie jak rodzina. A polacy?

No właśnie. Czy Polacy to jakiś ewenement?

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12540
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Wyglada na to ze tak. Znam tez paru czechow i widze ze tez raczej sie trzymaja. Poloacy jesli trzymaja sie w kupie to zazwyczaj wylacznie po to zeby wspolnie knuc przeciwko innym. Dziwne to ...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12582
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Wredna, zawistna polska mentalność (nie u wszystkich).
Ola
Posty: 438
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12618
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Mnie się wydaje że relacje między ludźmi są bardzo trudne, nie tylko między nami Polakami.
Bolek
Posty: 112
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12704
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ophin napisał:
szkot_77 napisał:
(...)np paru filipinczykow.. Ci ludzie wiedza co to znaczy bieda ale jednak bedac tutaj wszyscy tzrymaja sie razem. Prawie jak rodzina. A polacy?

No właśnie. Czy Polacy to jakiś ewenement?



Polakom wpajano zawsze rywalizację i tak zostało. Dodać można naszą wredną mentalność i zazdrość że ktoś coś ma a ja nie mam. Polak pomógłby wrogowi żeby tylko zgnoić znajomego któremu za dobrze się wiedzie...
warszawianka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12778
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Polacy to chamski naród niestety nawet na emigracji rywalizują ze sobą zamiast pomagać sobie wzajemnie - smutne ale prawdziwe
pawsio

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12789
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
warszawianka napisał:
Ophin napisał:
szkot_77 napisał:
(...)np paru filipinczykow.. Ci ludzie wiedza co to znaczy bieda ale jednak bedac tutaj wszyscy tzrymaja sie razem. Prawie jak rodzina. A polacy?

No właśnie. Czy Polacy to jakiś ewenement?



Polakom wpajano zawsze rywalizację i tak zostało. Dodać można naszą wredną mentalność i zazdrość że ktoś coś ma a ja nie mam. Polak pomógłby wrogowi żeby tylko zgnoić znajomego któremu za dobrze się wiedzie...

Robienie sobie za przeproszeniem wkolo dupy jak czyni to wielu niem manic wspolnego ze wspolzawodnictwem. To bardziej chyba w mysl zasady "skoro ja nie moge miec tak jak chce to inni tez nie beda mieli"
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12804
Re: Natura; nędzarz. Narodowość; Polak. 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
szkot_77 napisał:
Robienie sobie za przeproszeniem wkolo dupy jak czyni to wielu niem manic wspolnego ze wspolzawodnictwem. To bardziej chyba w mysl zasady "skoro ja nie moge miec tak jak chce to inni tez nie beda mieli"[/quote]

I być może tu właśnie jest pies pogrzebany. Że się nam wszystko pokopało i współzawodnictwo leży na tej samej półce co "po trupach do celu". Że Polacy będą bronić swoich racji jak ten uparty osioł, głupek i patriota. Gdzie duma Polaka jest silniejsza od czegokolwiek. Jakby się losy potoczyły, gdyby prezydent Beck nie uznał że Polska pozostanie neutralna. Jak by wyglądała II Wojna Światowa?

Ale wracając do meritum; "skoro ja nie moge miec tak jak chce to inni tez nie beda mieli" - to nie współzawodnictwo, to, i jeśli jestem w błędzie czekam na grad kamieni, cecha polskiego katolika wychowanego na tym że dzielimy się cierpieniem bo szczęśliwy jest tylko działacz, czerwony i diabeł. Ta zawiść to jest Polskość, tak jesteśmy żałosnym narodem. Nie ma co pytać, gdzie się podział nasz patriotyzm jak jesteśmy karmieni takim bełkotem i jeszcze za niego nagradzani przez "ukochany" zachód. Jesteśmy narodem-zabawką i jeśli się nie opamiętamy, zjedzą nas wilki i nawet archeologom nie będzie się śniło, że taka nacja mogłaby istnieć.

Pytanie jest tylko, czy potrafimy być Narodem, czy pozostaniemy tylko narodem.

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1234
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Bartec Design - Cięcie i grawerowanie laserowe
Firma oferuje usługi cięcia i grawerowania laserowego nie...
alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...

Expert Claims
Specjalizujemy się w odszkodowaniach powypadkowych. Podejmujemy...
alt
Paczki do Polski - AngliaPolska.pl
✔️ Paczki z Anglii, Szkocji, Walii do Polski £23.99 za 24.5kg -...

Pozostałe oferty

Polska obsługa prawna w Szkocji (Księgowość i doradztwo)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
Polski prawnik w UK - Odszkodowania Powypadkowe (Odszkodowania)
Sintons to kancelaria adwokacka w UK świadcząca pomoc...
TomTom TomTom
Firma TomTom jest liderem na rynku motoryzacji w...
Creative Labs Creative Labs
Odtwarzacze MP3, przenośne centra rozrywki, głośniki...