sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Jak mieszka się w Glenrothes?
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: Jak mieszka się w Glenrothes?
#16879
Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Witam.
Razem z roziną rozważam wynajęcie domu i zamieszkanie w Glenrothes. Nigdy tam nie byliśmy więć interesują mnie wszystkie informacje na temat tego miasta. Dużo można znalezć w necie, ale jak Glenrothes wygląda z perspektywy mieszkańców?. W której części miasta szukać domu? Chodzi mi raczej o czyste i bezpieczne dzielnice, itp.
Z góry dziękuje za pomoc.
marro
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16882
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Na boga opamiętaj sie!!! Dobra dzielnica może jest ale tam sa same domki i one raczej nie sa na wynajem. Poza tym miasto jest masakra. Mialem (nie)przyjemnosc tam mieszkac przez rok, pare lat temu i z cala pewnoscia nie wrocil bym w ten syf. Jeden wielki slams a polacy przestaja rozmawiac miedzy soba w lidlu jak slysza inny polski głos
A czemu nie Kircaldy?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16886
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Glenrothes to jedno z miast które bierzemy pod uwagę. Generalnie szukamy miejsca zamieszkania w obrębie 20 mil od Cupar, tam właśnie moja żona dostała pracę. Po roku chcemy kupić dom a w Glenrothes i jego pobliżu domy są oferowane w rozsondnych pieniądzach. Rozumiem że mieszkasz gdzieś w Fife, które z tamtejszych miast uważasz za warte uwagi jeśli chodzi codzienne życie?
marro
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16888
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
marro napisał:
...szukamy miejsca zamieszkania w obrębie 20 mil od Cupar...
Dundee tez jest w obrębie 20 mil. Tez syf ale nie jest aż tak szkaradne jak Glenrothes. Poza tym Kircaldy. Niecałe 5 mil autostrada z glenrothes.
...chcemy kupić dom a w Glenrothes i jego pobliżu....
Zastanów się dobrze czy chcesz związać swoja przyszłość z tym miastem bo może się okazać ze dom w tym mieście to inwestycja dożywotnia bo
są miejsca w tym kraju ze domu nie ważne jak zadbanego i za jak okazyjne pieniądze, domu, nie sprzedasz. "Nowe szkockie miasto", obawiam się, może być jednym z takich miejsc. Proponuje długą i wnikliwa obserwacje rynku nieruchomości żeby przekonać się gdzie i jak domy się sprzedają. A z ciekawostek - dwupoziomowe mieszkanie w bloku (3 lub 4 sypialnie do remontu) na Caskieberran można było kupić za 20 -25 tysi i to nie dalej jak 5 lat temu. O czymś to świadczy
..mieszkasz gdzieś w Fife..
Juz nie. Obecnie perthshire. Mieszkałem w Glen parę lat temu. Okropne miejsce...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16890
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 6 mies. temu  
Dzięki Szkot_77 za info. W obu odpowiedziach zasugerowałeś Kirkcaldy. Więc twoim zdaniem to miasto bardziej nadaje się do zamieszkania? A jeżeli chodzi o pracę w w tej części Szkocji, jak oceniasz tamtejszy rynek? Moja żona ma pracę zapewnioną, ja natomiast nie. Jestem kierowcą ciężarówki i w tym zawodzie będe szukał.
marro
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16892
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 6 mies. temu  
Co do jakości życia w Kircaldy to powiem ci ze nie mam bladego pojęcia jak tam jest, ale to małe fajne miasteczko nad brzegiem morza i jakies 95% szare i przygnębiające niż glenrothes. Co do rynku pracy to powiem ci szczerze ze nie bardzo jestem zorientowany. Co prawda mieszkałem tam przez rok ale było to ładnych parę latek temu, a po drugie jako ze miałem stale zatrudnienie nie rozglądałem się za niczym więcej. Glen to typowy industrial. W środku shopping centre i budynki council'u, przy tym ronda, trawniki, bloki, ronda, trawniki i bloki, a na zewnątrz ze wszystkich stron obwodnica lub cokolwiek to jest i ze wszystkich stron fabryki. Znając życie to nawet jeśli praca jest, to na zasadzie znajomy znajomemu. Jedyne co mozesz to zobaczyc na jobseekers.direct.gov.uk/ lub na gumtree to da ci jakis odraz tego jak rynek pracy moze tam wyglądać.
Tam w cupar jest ta "fabryka warzyw" ale tam tez raczej uklady. Dwa lub trzy lata temu przyjechal do mnie marz kuzynki i troche latalismy za czyms dlaniego. Ktos mu dal cynka o tejze fabryce wiec pojechalismy. Wchodzimy, zmierzamy w kierunku biora... Slysze dwie mowiace po polsku panie tuz przed drzwaimi, no to sobie mysle.."juz masz po pracy przyjacielu.. " I faktycznie.. Mila pani z dzialu personalnego nie pozwolila nam nawet wejsc do niej do biora tylko splawila nas na korytarzu przed drzwiami..
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16917
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 6 mies. temu  
Do szkot_77 - powiem szczerze, że po twoich recenzjach każdy by się zniechęcił
A tak poważnie to warto posłuchać kogoś kto tam był bo zakup nieruchomości to nie mała rzecz, tylko inwestycja na lata.
różyczka
Posty: 135
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16920
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 6 mies. temu  
W miesjcowosci gdzie mieszkam obecnie jest dzielnica - davie park... Na to haslo lokalni zaczynaja sie dziwnie usmiechac... Nawet policja tam juz nie jezdzi, hahaha Swego czasu szukalem domu do kupienia. Jeden z nich byl wlasnie tam. Domek sliczny. Zadbany. Cena konkurencyjna. I juz tak ze trzy lata wisi i tylko cene obnizaja po kawalku i nikt go nie chce bo dzielnica... A teraz wyobraz sobie calle miast takie...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16994
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 5 mies. temu  
Dobra dzielnica to podstawa przy zakupie domu, w końcu to inwestycja na całe życie. Nikt nie chciałby się wkopać w dług i problemy w nieciekawej okolicy.
karolcia
Posty: 336
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19737
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 8 lat(a), 6 mies. temu  
Jaka jest roznica mieszkania w Glenrothes czy Kirkcaldy czy Dundee? Kazdy mieszka tam gdzie ma prace. Moze w Glenrothes nie ma zabytkow, ale jest ogolnie chyba jedno z bardziej zadbanych miast w Szkocji. Wszedzie sa miejsca gorsze i lepsze. Ja osobiscie nie widze nic szczegolnego ani w Kirkcaldy ani w Dundee... Jak ktos chce pojechac do Kirkcaldy to ma 10 minut jazdy samochodem, czy troche dluzej autobusem czy pociagiem czyli w sumie jakby tam mieszkal. Nowe mieszkania sa wszedzie drozsze, a te starsze tansze. Blok zwykle tanszy od mieszkan tzw. tarasowych, czyli zwykle dwupoziomowych, z osobnym wejsciem i ogrodkiem. Domki oddzielne (detached)sa oczywiscie najdrozsze. Jakosc zamieszkiwania czy to Glenrothes, czy Kirkcaldy, czy Dundee jest taka sama. Wszedzie podobne sklepy, podobni ludzie itd. Nie mowie o tych drogich dzielnicach, bo na mieszkania w takich dzielnicach wydaje sie mase kasy i splata na cale zycie. Najwazniejsze zeby miec dobra prace i blisko niej mieszkac. Nie wiem skad ktos mysli, ze ludzi w Glentrothes sa gorsi, wieksza patologia od tych z Dundee? Patologia jest wszedzie.
Slavik78
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/10/25 02:04 Przez Slavik78.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Konsultantka Avon w UK
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami. Kupujesz...
alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...

Express Bus
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z wieloletnią...

CPC EMPIRE TRAINING
Kurs odświeżający składa się z 35 godzin (5 dni po 7 godzin)...

Pozostałe oferty

Lufthansa Lufthansa
Sprawdź aktualne promocje w jednej z wiodących...
Microsoft Store Microsoft Store
Sklep oferuje markowy asortyment Microsoft -...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Księgowość i doradztwo)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
alt PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Apteki i suplementy)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej...