wtorek, 16 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Emigracja - czy w moim przypadku ma sens ?
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: Emigracja - czy w moim przypadku ma sens ?
#18907
Emigracja - czy w moim przypadku ma sens ? 9 lat(a), 3 mies. temu  
Czesc, na poczatek przedstawie swoja sytuacje :
Pracuje jako inz meech w UK na kontrakcie - 5 tyg w UK i 5 tyg w domu w PL, zona pracuje w budzetowce (zarobki jak wiadomo nedzne) mamy 1 dziecko, planujemy drugie. Zyjemy sobie na normalnym poziomie, niczego nam nie brakuje i jest co odlozyc, mamy swoje 4 katy pod W-wa z jakims drobnym kredytem.
Nasz dylemat to - czy emigrowac do UK czy IRL czy zostac w PL. Przyznam ze mimo ponad 2 lat pracy tutaj jestem malo zorientowany w cenach i realiach ''zycia'' (wszystko oplaca i zalatwia mi firma) nie myslalem nigdy o emigracji, ale powoli zastanawiam sie nad przyszloscia dzieci i nasza. Zona zna biegle 3 jezyki i mam nadzieje ze znajdzie prace, ja bede dalej pracowal w mojej firmie. Patrzac na moje zarobki poziom zycia chyba nie zmieni nam sie zbytnio (na utrzymanie 3 os rodziny w sredniej wielkosci miescie chyba 2 tys GBP wystarczy). Interesuje mnie stabilna i pewna przyszlosc finansowa nas i naszych dzieci, bo nie chce zeby mimo wyksztalcenia i umiejetnosci pracowaly jak moja zona za 1,8 tys zl.
Czy UK to dalej chlonny rynek i miejsce gdzie warto sie przeniesc wywracajac zycie troche do gory nogami ?
A na koniec zycze Wszystkim wesolych Swiat, mam nadzieje ze jestescie ze swoimi najblizszymi i spedzicie je w rodzinnej atmosferze czy to w UK czy w kraju. Wszystkiego dobrego.
admiralbar
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18914
Re: Emigracja - czy w moim przypadku ma sens ? 9 lat(a), 3 mies. temu  
Musicie sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcecie wyjeżdżać do innego kraju i układać życie gdzie indziej bez ciągłego rozstawania się z rodzina. Jeżeli będziecie obydwoje pracować to życie będziecie mieli na średnim poziomie co oznacza że jest dobrze
blue eye
Posty: 172
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19050
Re: Emigracja - czy w moim przypadku ma sens ? 9 lat(a), 2 mies. temu  
admiralbar napisał:
Czesc, na poczatek przedstawie swoja sytuacje :
Pracuje jako inz meech w UK na kontrakcie - 5 tyg w UK i 5 tyg w domu w PL, zona pracuje w budzetowce (zarobki jak wiadomo nedzne) mamy 1 dziecko, planujemy drugie. Zyjemy sobie na normalnym poziomie, niczego nam nie brakuje i jest co odlozyc, mamy swoje 4 katy pod W-wa z jakims drobnym kredytem.
Nasz dylemat to - czy emigrowac do UK czy IRL czy zostac w PL. Przyznam ze mimo ponad 2 lat pracy tutaj jestem malo zorientowany w cenach i realiach ''zycia'' (wszystko oplaca i zalatwia mi firma) nie myslalem nigdy o emigracji, ale powoli zastanawiam sie nad przyszloscia dzieci i nasza. Zona zna biegle 3 jezyki i mam nadzieje ze znajdzie prace, ja bede dalej pracowal w mojej firmie. Patrzac na moje zarobki poziom zycia chyba nie zmieni nam sie zbytnio (na utrzymanie 3 os rodziny w sredniej wielkosci miescie chyba 2 tys GBP wystarczy). Interesuje mnie stabilna i pewna przyszlosc finansowa nas i naszych dzieci, bo nie chce zeby mimo wyksztalcenia i umiejetnosci pracowaly jak moja zona za 1,8 tys zl.
Czy UK to dalej chlonny rynek i miejsce gdzie warto sie przeniesc wywracajac zycie troche do gory nogami ?
A na koniec zycze Wszystkim wesolych Swiat, mam nadzieje ze jestescie ze swoimi najblizszymi i spedzicie je w rodzinnej atmosferze czy to w UK czy w kraju. Wszystkiego dobrego.



Udało się wam wyjechać?
karolcia
Posty: 336
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

Polska apteka internetowa w UK
Polska apteka internetowa w UK FamilijnaPolska apteka internetowa...

Kursy na wózki widłowe
Kursy dla osób początkujących/doświadczonych jak i z polskimi...

Darius Roofing Services
Świadczę usługi dekarskie od 2008 roku. Zajmuje się naprawą...

Pozostałe oferty

Emano Emano
Materiały szkoleniowe na brytyjskie prawo jazdy -...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Kredyty i finanse)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
Furniture4less (Polskie sklepy)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
mytyres.co.uk mytyres.co.uk
Czołowy sprzedawca internetowy opon w Europie....