czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






wyprowadzka NL do UK proszę o porady i opinię dla nas !!!
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: wyprowadzka NL do UK proszę o porady i opinię dla nas !!!
#19515
wyprowadzka NL do UK proszę o porady i opinię dla nas !!! 8 lat(a), 7 mies. temu  
Witam

Piszę do Państwa, ponieważ chciałbym zaczerpnąc informacji na temat realiów panujących w UK. Na wstępie chciałbym zaznaczyc ze Ja jak i moja Narzeczona mieszkamy od 6 lat w Holandii, teraz niedawno urodziło nam się dziecko i myślimy o przeprowadzce do UK, poniewaz Holandia jest jednym z krajów "zachodnich", który oferuje bardzo słaba pomoc jeśli chodzi o polityke prorodzinną, wręc praktycznie nie pomaga para z małym dzieckiem, poza smiesznymi pieniedzmi rodzinnymi, które nawet na pieluszki nie starczają...
Dlatego myslimy powaznie o przeprowadzce do UK gdzie mam brata i paru znajomych, w okolicach Birmingham. Chciałbym dodac ze z tytułu tego że mieszkamy od 6 lat w NL zycie emigranckie jest nam doskonale znane i wiemy czego sie mozemy w miarę spodziewac.
Ja jak i moja narzeczona mamy bogate doświadczenie w NL w sektorze logistycznym, ja jestem doświadczonym operatorem wóżków widłowych z międzynarodowym doświadczeniem, bo nawet moja ex firma wysyłała mnie na delegacje do Francji (Lyonu) jak i miałem propozycje wyjazdu do Niemiec. Równiaeż brałem udział w zawodach miedzy-zakladowych dla najlepszych operatorów (o czym jest wspomniane w moich referencjach), wcześniej byłem team leaderem też wiec można powiedziec ze w logistyce jestem oblatany. Moja dzieczyna również ma bogate doswiadczenie zawodowe z NL i Niemiec, oboje władamy angielskim oraz moja dziewczyna holenderskim.
Chcemy sie przeprowadzic bo w NL juz się chyba wypaliliśmy, a za jakis czas moja dziewczyna przestanie dostawac pieniadze z tytułu macierzynskiego i bedziemy musieli sie z jednej pensji utrzymac a to bedzie pewnie nie mozliwe tu w NL!!!
Mamy oszczedności zeby wynajac jakies male mieszkanko i utrzymac sie na poczatek zebym mógł na spokojnie szukac pracy, nawet ostatnio kupilem "Anglika" zeby miec auto w UK i wyrobiłem sobie Insurance number...

mam pytanie do Państwa doświadczonych emigrantów w UK jak myslicie czy uda nam sie w UK bo wiecie Panstwo jak jest dziecko to człowiek nie może sobie pozwolic na zybie z dnia na dzień. Oraz co musimy załatwic na początek?!
Bydlak88
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19519
Re: wyprowadzka NL do UK proszę o porady i opinię dla nas !!! 8 lat(a), 7 mies. temu  
Macie już bagaż doświadczenia, za sobą, rodzinę Anglii więc zawsze można spróbować . Na początek polecam zacząć do poradników - znajdzie je Pan tutaj na portalu powyżej w menu. Jest tam praktycznie wszystko co jest niezbędne do życia. Jak załatwić poszczególne sprawy itp. Jeżeli chodzi o dziecko, to w UK żłobki są świetnym rozwiązaniem, bo pozwala to młodym ludziom na powrót do pracy i zarówno dziecko ma z tego korzyść jak i rodzice. Wie Pan, to jak się wam potoczy życie to zależy tylko od tego jak je poprowadzicie. Nic więcej - powodzenia.
darek
Posty: 209
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Konsultantka Avon w UK
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami. Kupujesz...

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...

Wózki widłowe, maszyny budowlane
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje kwalifikacje...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Pozostałe oferty

TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
Furniture4less (Meble dla dziecka)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Furniture4less (Polskie sklepy)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Furniture4less (Meble i wyposażenie)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...