poniedziałek, 06 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Rozeznanie w terenie
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół12
TEMAT: Rozeznanie w terenie
#3081
Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
Witam mam na imię Tomek na forum trafiłem szukając informacji na temat pracy w Szkocji.

Robię rozeznanie jako ze w Polsce muszę z przykrością stwierdzić nie widzę przyszłości dla siebie a o Szkocji czytałem dużo dobrego i chciał bym się dowiedzieć czy to prawda

Aktualnie ukończyłem technikum samochodowe w wolnym czasie naprawiam samochody znajomym i odbywam staż. Czy takie doświadczenie wystarczy by znaleźć prace w Szkocji w zawodzie

Na razie nie szukam konkretnych ofert bo chce ukończyć staż jeszcze 5 miesięcy i myślałem żeby do stażu dołożyć jeszcze z jakieś 2 lata pracy w zawodzie oraz chce zdać egzamin na prawo jazdy kat.A i myślałem o C i C+E bo kat.B już posiadam.

Chciał bym się dowiedzieć czy jest zapotrzebowanie na mechaników i z jakim stażem. Był bym też wdzięczny za przybliżenie mi kosztów życia oraz jak wyglądają sprawy administracyjne co muszę wypełnić i mieć przy sobie by legalnie pracować. Oraz ostatnie czy się ogólnie opłaca jakie są zarobki, bo nie myślę o wyjeździe na chwile ale raczej na stałe jeśli będzie to możliwe

Wiem ze prawdopodobnie nie jest to dział w którym powinienem poruszać tych tematów jednak na swoje usprawiedliwienie dodam ze pisze jedną ręką bo aktualnie mam drugą złamaną i ciężko mi posługiwać się myszka i przeskakiwać po postach.

Dla tego wszystko za jednym razem pisze i proszę o wybaczenie
Wiem ze sytuacja na rynku się zmienia ale chciał bym być po prostu na bieżąco :)Aha dodam na końcu ze mój angielski jest na dobrym poziomie ale pewnie i tak mi daleko do całkowicie swobodnej konwersacji
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3082
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
Obecnie niestety w Szkocji ciężko z każdą pracą. Kiedyś było łatwiej...no ale masz konkretny zawód to duży plus. Co do kosztów życia drożej niż w Polsce ale jeśli tu zarabiasz to dużo, dużo taniej relatywnie oczywiście.
kpiecz

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3083
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
Czyli sumując
zarabia się więcej
koszty życia są droższe
ale i tak jest lepiej niż w Polsce

Ale czy taka przeciętna pensja pozwala no powiedzmy na taki godny standard życia ? żebym się nie martwił czy mi starczy do pierwszego czy mi nie zabraknie na opłaty itp.

Zaznaczam to bo jeśli mam kombinować jak przeżyć w Szkocji to po co mi wtedy wyjeżdżać z Polski, tu przynajmniej jestem na swoim terenie
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3084
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
jak znajdziesz prace to bez problemu sie utrzymasz i jeszcze troche funtów bedziesz mógł oszczędzić - ale podkreslam jak znajdziesz prace!
świeżynka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3091
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
Wiadomo jak wszędzie ciężko o prace

Ale w Polsce nawet jeśli sie jakąś dostanie to nie ma szan na by coś z pensji odłorzyć

Więc mimo trudności w znalezieniu i tak Opłaca się wyjechać za Granice i pracować choćby po to by nie martwić się na każdym kroku czy mi starczy pieniędzy

Oczywiście nie mówię ze od razu będzie się zarabiało kokosy
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3092
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
Różnica jest taka, że tutaj wykonując nawet "najgłupszą" pracę i tak stać Cie po pierwsze na spokojne utrzymanie a po drugie jeszcze coś odłożysz. Wiadomo zawsze czujesz się jak obcy no ale po kilku latach można przywyknąć, jestem tego najlepszym przykładem.
anus384

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3094
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
A dla mechanika ktoś się może orientuje jak jest z pracą ? bo chciał bym w zawodzie pracować jak by dało rade
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3095
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
A i jak wyglądają zarobki mechanika tak mniej więcej bo w każdym mieście jest inaczej i od pracodawcy też pewnie dużo zależy
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3144
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
wszystko zalezy gdzie znajdziesz robote - bo jeżeli jest dużo ludzi do pracy to nawet mogą dać ci tylko z 7 funtów na godzine - zwłaszcza jezeli nie znasz dobrze angielskiego
arkadius

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3167
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 8 mies. temu  
A czy oferta 9 funtów na 3 miechy okres próbny plus później możliwość podwyżki tylko nie wiem na ile to dobra oferta biorąc pod uwagę ze o pośrednictwo polskie ?? zawsze to jest praca a w razie potrzeby będę mógł poszukać czegoś lepszego już na miejscu
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Polski prawnik w UK
Sintons to kancelaria adwokacka w UK świadcząca pomoc prawną od...
alt
Paczki do Polski - AngliaPolska.pl
✔️ Paczki z Anglii, Szkocji, Walii do Polski £23.99 za 24.5kg -...

Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...

Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

Pozostałe oferty

Furniture4less (Meble dla dziecka)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Intymna.pl Intymna.pl
Sklep oferuje szeroki asortyment bielizny damskiej oraz...
m-shop.eu (Polskie sklepy i hurtownie)
Kosmetyki dla kobiet, dzieci i mężczyzn, Szeroki wybór...
Kardas Productions (Tworzenie stron www)
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając...