niedziela, 05 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Świadkowie Jehowy
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół12345678...17
TEMAT: Świadkowie Jehowy
#3832
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
Swiadkowie jehowy glosza, a nachodza to ksieza bo bozym narodzeniu i jeszcze chca za to kase. Widziales kiedys katolika ktory tak by sie poswiecil dla swojej religii nie majac w tym zadnego interesu?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3835
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
po antenach polsatu !
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3836
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
szkot- wymien prosze te zasady ,ktorymi to oni sie kieruja ! z gory dzieki.
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3844
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
kto sie kieruje? Swiadkowie jehowy? Kazdy ma swoj teren, tak jak miasto jest podzielone na parafie i kazdy ksiadz ma swoich tzw wiernych tak miasto ma zbory i czlonkowie kazdego zboru maja swoje"tereny"na ktorych glosza.Co maja swiadkowie jehowy? Przedewszystkim wiare i swiadomosc tego w co wierza bo jak zapytasz przecietnego katolika w co wierzy to ci odpowie ze w boga i na tym sie sie skonczy. Co jeszcze? Biblie czyli jednak ten kamien na ktorym wszystko zbudowano. W katolicyzmie biblia jest raczej malo potrzebna no bo przecierrz wiara to msza o 10tej w niedziele a nie jeszcze jakas"robota po godzinach". Co moge zarzucic swiadkom jehowy? chyba to ze dla wielu z nich biblia jest organem zastepujaym mozg i kiedy zapytasz go co mysli na jakis temat on ci odpowie ze "biblia mowi...". Z dwoja zlego to lepiej tak niz mailby robic poswojemu i udowadniac swoja milosc blizniego i tozsamosc religijna broniac krzyza na placu lub podkladajac bomby.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3852
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
po antenach polsatu hehe dobre
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3856
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
Co mozna zarzucić świadkom jehowy? może to że po pierwszej odmowie przychodzą dalej?
kazach

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3859
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
Po 1 to Biblie ulozyli wedle swoich potrzeb ..po2 z ts ich ''dobrocia''to bym nie przesadzal , robilem material ( nie jeden) o nich konkretnie na lubelszczyznie ..kazdy ich ''zjazd'' to przemowy niczym na zjezdzie KPZR ..i glownie skupiaja sie na tym jak atakowac kosciol szczegolnie katolicki ..zieja wrecz nienawiscia ! To sa takie maseczki jedna na pokaz a druga w domu . Co do tej bieglej znajomosci Bibli haha ...wystarczy im przerwac i zaczac od innego fragmentu niz oni proponuja i zaczyna sie panika ...bo maja z gory przygotowane czesto wyrwane z kontekstu texty ..Bylem swiadkiem jak jedna z rodzin w polsce -sasiedzi moi- wyrzucali corke z domu bo sie spotykala z katolikiem ..zostala jak to oni nazywaja WYKLUCZONA..dobrze ,ze miala babke co normalnie myslala bo by dziewczyna skonczyla na ulicy .. szybko wywalili z serca wlasne dziecko ! A i w slowach nie przebierali !..pozadni co to nie pija ..no jak nikt nie widzi !! potrafia sie upijac na umor ! Nie raz widzialem ! I to nie jednego ! ..pomijajac zycie prywatne kazdego z tych ''uczciwych i prawych'' ..przypomina mi sie akcja oglaszania konca swiata ! ..Jak zaczeli w Kaliforni budowac wille dla apostolow bo mieli zekomo wrocic na zemie ..wybodawali 12 willi i jeden wrecz palac ..apostolowie sie nie zjawili ..wille i lizmuzyny zostaly rozdysponowane na najwazniejszych w tej ...organizacja i takich akcji bylo przynajmniej 5 ... Pomijajac aspekty teologiczne -ja tam zadnej teologii nie widze -ale specjalista nie jestem ! Wiec sobie podaruje ..prosze mi wytlumaczyc ''zwyczaj'' deptania krzyza! czemu ma to sluzyc ? i jeszcze jedno - rajskie wesele - na czym polega ! i po co jest organizowane ! ...( mam zdjecia) takiej ''imprezy'' ...Brak szacunku do cudzych pogladow - tu mozna wskazac na napastliwosc podczas tzw ''rozmow'' szczegolnie w domu - nie bede wspominal o barku wychowania - jeden z przykladow ..niemalze kazdy z nich jak wchodzi do domu chrzescijanina i widzi krzyz - smieje sie ..zaraz potem pada pytanie ''a po co ten balwan'' to jest tolerancja? i milosc dla blizniego? ..mozna tak pisac dlugo..moze na ten raz straczy.
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3866
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
No cóż.. Kto układał biblie to wiemy wszyscy. Otóż układali ja ci sami ludzie którzy potem w jej imię torturowali i palili ludzi na stosach oskarżając ich o herezje lub czary.A co z księgami które nigdy nie weszły w skład nowego testamentu? Trochę ich było nie? Ale o tym chyba było im wygodniej nie mówić. Lepiej było wklejać 4 rożne wersje tej samej historii? Ci sami ludzie którzy wyprawiali się walczyć o wiarę paląc rabując i mordując cale wioski i miasta tylko dlatego ze inaczej nazywali swojego boga. Ale nie można przecież winić kościoła o to ze cały czas "utrzymuje się z tak zdobytych skarbów.. Wracając do jehowych. Oni nie ułożyli biblii pod siebie. No może są nieścisłości w nowym testamencie, ale większość z nich (świadków) bazuje na przekładzie Biblii 1000lecia, czyli tym najbardziej popularnym i rozpowszechnionym wydaniu.
Następne.
Nie wiem jak jehowi reagują na krzyż bo nigdy tego nie widziałem, ale jako ze pochodzę z tzw katolickiej rodziny i wiem, jak "prawdziwi" katolicy reagują na inność i inne religie. Jak zdolni sa do okazania miłości bliźniego , świadkom jehowy np, lub wszystkiemu co jest "inne" lub poprostu trochę odbiega od standardów, a przecierz "bedziesz kochal blizniego swego..."
"Zjazdy KPZR" i wzniosle hasla na sztandarach. Amerykanie maja swieto niepodleglosci, komuchy 1-szy maja, Katolicy Boze cialo a S.J. zgromadzenia.zadne z w.w. nigdy niczemu nie sluzylo. Chodzi tylko o pokaz sily...

A co do apokalipsy. Owszem te historie znam rownierz, ale uwarzam ze winic za takie glupie kombinacjei przeklamania zwyklego malego swiadka jehowy ktory tzrymajac biblie w ktora wierzy ponad wszystko, jest tak samo glupie jak winic ciebie lub kazdego innego katolika za, getta dla zydow tworzone w imie milosci blizniego przez koscil katolicki.
Teologia...Mysle ze lepsze jest to ze ktos zna biblie, nawet kawalkami i trzyma sie chociarz tych fragmentuw ktore zna, w tym co robi, niz to ze ktos mowi "wierze" a najwieksze i jedyne wyznanie wiary do jakiego jest zdolny ma mniejsce raz w tygodniu o 10.00 w niedziele. No bo ja sie pytam po co przecietnemu katolikowi biblia skoro ma kosciol.
Wiesz co polscott. Nie odbierz tego osobiscie, bo nie probuje tu deptac twoich pogladow religijnych. Nawet nie bardzo interesuje mnie jakie one sa, bo to indywidualna sprawa karzdego czlowieka. Nie jestem tez swiadkiem jehowy
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3875
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
Getta - ''tworzone przez KK '' chyba sie troszke zapedziles ? Jesli by bazowali na Bibli 1000-lecia to nie powinni jej przeidnaczac ..poczytaj straznice - przeciez tam az zionie od nienawisci do wszystkeigo co koscielne - i nie tylko katolickie ! - ale katolicy sa na 1 miejscu do ataku pozniej :prawoslawie i nastepnie protestanci ..ja mam jedno pytanie do ciebie

1- Napisz prosze jak sobie wyobrazasz swiat pod rzadami JEHOWYCH

I tak na marginesie swiadkiem kogo sa ? Bo jak wiem w Pismie swietym pada nazwa JAHWE ..nie Jehowa ...WIEC to jest jeden z 1000 cy przykladow przeidnaczania nie tylko slowa Bozego ..ale nawet jego Imienia.

Dziekuje.

ps. - a bym zapomnial !! - palenie na stosie zaczeli uskuteczniac luteranie !!
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3876
Re: Świadkowie Jehowy 13 lat(a), 7 mies. temu  
Szkot - jeszcze jedno ...ja nie jestem zwolennikiem kosciola katolickiego w polsce ! zeby jasnosc byla - tutaj tez nie chodze na msze polskie - bo sie bzydze OBLUDA ...i zebys wiedzial ,ze najwiekszymi krytykami kosciola KK sa zawsze jego wierni ! Ale to nie oznaka slabosci kosciola ale tego ,ze ludzie sie martwia o dobro i przyszlosc swojej spolecznosci z tym ,ze polsce ksieza sa IGNORANTAMI podobnie jak reszta spoleczenstwa w koncu skas oni przyszli do tego kosciola - z polskiej ulicy - a jaka ulica taki kosciol !
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12345678...17
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


m-shop.eu
Kosmetyki dla kobiet, dzieci i mężczyzn, Szeroki wybór kosmetyków...

Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

Holy Tours
Polskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe Holy Tours powstało z...
alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...

Pozostałe oferty

Ink Factory Ink Factory

Ink Factory jest specjalistycznym sklepem oferującym...
Tłumacz Przysięgły UK (Biuro)
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich...
Kickers Kickers
Szukasz butów? Zrób zakupy online przez internet w...
bon prix Bon prix
Bon prix to największy Dom Sprzedaży Wysyłkowej w Polsce...