niedziela, 19 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Świadkowie Jehowy
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1...9101112131415...17
TEMAT: Świadkowie Jehowy
#12091
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
szkotek napisał:
W Katolicyzmie wiadomo jaka jest hierarhia a w jehowych nigdy nie słyszałem żeby był jakiś główny kaznodzieja?

Nie musiałeś tego mówić; od razu widać że jesteś niewolnikiem patriarchatu

Btw po co w ogóle porównujesz...przecież w obliczu Boga jesteśmy sobie równi, czyż nie ?

3m się,

Ophin

Ostatnio zmieniany: 2012/01/06 15:05 Przez .
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12140
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
A ty żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości? robisz wszystko po swojemu wbrew prawu? pewnie i prezydenta nie uważasz za zwierzchnika państwa?

Wszędzie jest hierarchia a jak jej nie ma to nie ma niczego
szkotek

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12145
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
szkotek napisał:
W Katolicyzmie wiadomo jaka jest hierarhia a w jehowych nigdy nie słyszałem żeby był jakiś główny kaznodzieja?
To sie nazywa "starszy zboru", jak bys troche poczytal to bys wiedzial. Nigdy nie jest jjeden, zawsze jest ich kilku. QW odroznieniu do hierarchow koscicielnych decyzje podejmuja wspolnie a nie ze jeden koles robi co chce. Ale to tak lokalnie. Tym wiekszym jest biskup. Tak szkotek, biskup. Zdaje sie ze nazwa popchodzi z hebrajskiegi i zdaje sie ze oznacza nadzorce lub przelozonego, jak chcesz wiedziec dokladniej to poszukaj. A ten ich najglowniejszy, nazywa sie Jezus Chrystus. Nie wiem czy kiedys o nim slyszales..
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12150
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
szkotek napisał:
pewnie i prezydenta nie uważasz za zwierzchnika państwa?
Nie, bo jest on zazwyczaj figurantem gdy reszta (sejm, senat ect) ma siłę wykonawczą.

szkotek napisał:
Wszędzie jest hierarchia a jak jej nie ma to nie ma niczego

Ano jest rzeczywiście. Czy ja gdziekolwiek twierdziłem inaczej? Stwierdziłem tylko, że jesteś niewolnikiem patriarchatu. A teraz jak wściekłe zwierze trącone kijem warczeć próbujesz

szkotek napisał:

(...)jak jej nie ma to nie ma niczego
Jest. Agape (użyłem dokładnego słowa by uniknąć nie potrzebnych skojarzeń) choćby.

szkot_77 napisał:
[quote]szkotek napisał:
(...) jak bys troche poczytal to bys wiedzial.
Dokładnie, szkotek...tu masz instrukcję na przyszłość.

Nota bene czy bracia Jehowi wciąż Cię nawiedzają czy jednak zastosowałeś metodę zamiast miauczenia, że Ci tak źle i czekania aż święta inkwizycja w ciele społeczeństwa razem z Tobą podpali kolejnych "niewiernych"??

ps. szkot_77 napisał:
(...)biskup. Zdaje sie ze nazwa popchodzi z hebrajskiegi i zdaje sie ze oznacza nadzorce lub przelozonego
Tłumaczenie właściwe, jednak geneza jest grecko-rzymska, gdyż funkcja ta jest wytworem kościelnym.

Pozdrawiam,

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12158
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
Mniejsza o genaelogie slowa biskup. Nie jestem na 100% pewien czy uzywaja tego slowa doslownie, w odniesieniu do funkcji ale z tego co pamietam sa osoby ktore funkcje biskupa piastuja i jak sama nazwa wskazuje nadzoruja i koordynuja prace zborow/okregow.
Czego nie rozumiem to to, dlaczego polskie spoleczenstwo tak bardzo boi sie "koziej wiary". Moze dlatego ze oni wierza i wiedza w co a do tego rozumnieja swoja wiare? A jakby tego bylo malo to potrafia jeszcze swoja wiare zademostrowac, pojsc i glosic bezinteresownie poswiecajac wolny czas. A tzw polscy katolicy? Szczyt poswiecenie to pojsc w niedziele do kosciola zeby sie pomodlic w kupie i to wszystko. I nie pytac po co ani dlaczego, bo tak trzeba i juz.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12165
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
Ophin walczy o swe racje szkoda że tak słabo

Kto by nie był figurantem jest przedstawicielem większości które go wybrała.

Niby ja jestem tym wściekłym psem? a kto nie zgadza się z ideą hierarchii i broni się za wszelką cenę? Pewnie u ciebie w pracy głęboko w dupie masz słowa przełożonego bo jesteś Panem dla siebie?

Anarchii też można użyć ale to nie dzięki niej znalazłeś się w Wielkiej Brytanii tylko dzięki umowom tych których stanowiska podważasz
szkotek

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12187
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
Hoho szkotek ma poczucie humoru, nie wierzę. Jednak mimo to jestem mile zaskoczony. Choć pewnych kwestii wciąż nie kuma - ale to nie jest miejsce gdzie miałbym Ci to klarować. Jedynie kilka uwag:
szkotek napisał:
Ophin walczy o swe racje szkoda że tak słabo
Stary, ja on nic nie walczę. Bo już dawno się nauczyłem, że nie warto tylko smrodu więcej. Ja Ci grzecznie swój punkt widzenia przedstawiam. To ty chcesz się cały czas bić i kłócić. Temat zmieniać. Właśnie - jak tam nachodzą Cie jeszcze, zostawili w spokoju czy mam wykonać telefon by Cię znów odwiedzili?

szkotek napisał:
Kto by nie był figurantem jest przedstawicielem większości które go wybrała.
W Polsce od wielu lat się mówi o takim tworze jak Honor i Duma. Tylko, sądząc po takim właśnie stwierdzeniu jak Twoja, to nauka poszła w las.

szkotek napisał:
Niby ja jestem tym wściekłym psem? a kto nie zgadza się z ideą hierarchii i broni się za wszelką cenę? Pewnie u ciebie w pracy głęboko w dupie masz słowa przełożonego bo jesteś Panem dla siebie?
Hau hau - ale tak serio to co ma piernik do wiatraka. Można być Panem dla siebie i znajdować kompromis w kontaktach z innymi. Homo sapiens ma taki dar.

szkotek napisał:
Anarchii też można użyć ale to nie dzięki niej znalazłeś się w Wielkiej Brytanii tylko dzięki umowom tych których stanowiska podważasz
Ehmm ja na stopa zjechałem pół Europy bez kasy przy dupie. Nie potrzebowałem umów czy wielkich papierów. A że teraz granice otwarte to tylko na plus wychodzi. Poza tym nie myl progresu ze stagnacyjną polityką, gdzie guru rządzi i tyle. Jak by była zaraz opcja powrotu do matriarchatu to pierwszy bym się tam w kolejce już ustawił.

No to na tyle, hau hau, mee bee i inne kuzki



ps. już po telefonie więc spodziewaj się gości. I kup tym razem jakąś przekąskę bo tak o pustym żołądku i suchym pysku to się ciężko siedzi. Gdzie się podziała ta Polska gościnność?!
Ophin

Ostatnio zmieniany: 2012/01/13 18:31 Przez .
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12212
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
Potrzebowałeś paszportu i edukacji którą nabyłeś w Polsce. Gdybyś urodził się w afrykańskiej wiosce nawet nie wiedziałbys o istnieniu europy. Twoim jednak zdaniem jesteś Panem dla siebie i nie musisz nikogo się słucha - tak mówią ludzie narcystyczni i hipokryci nie doceniający niczego.
szkotek

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12218
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
szkotek napisał:
Potrzebowałeś paszportu i edukacji którą nabyłeś w Polsce.
Nie tylko w kraju na Wisłą ale niech Ci będzie

szkotek napisał:
Gdybyś urodził się w afrykańskiej wiosce nawet nie wiedziałbys o istnieniu europy.
Hoho ho, powiało rasizmem. Celowym? Hmm. tak btw. co to jest "europa" - nawet autokorekta wyświetla błąd, LOL

szkotek napisał:
Twoim jednak zdaniem jesteś Panem dla siebie i nie musisz nikogo się słucha - tak mówią ludzie narcystyczni i hipokryci nie doceniający niczego.

Gdybyś nie spał na lekcjach to pewno byś umiał czytać ze zrozumieniem . Tak poza tym to tak, lubię siebie, mam szacunek do własnej osoby dzięki temu nie szastam nim tylko okazuję właściwe emocje odpowiednim ludziom. Odnośnie hipokryzji...to już ktoś mi to kiedyś zarzucał...gnije teraz na garnuszku mamy w jej kawalerce, gnuśniejąc i powtarzając nie swoje poglądy (mowa o osobie pod 40-stke).
Zatem zanim rzucisz kamieniem zastanów się co najmniej 2 razy. Zanim jednak, to chyba będzie trzeba tą belkę z Twojego oka usunąć .

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12220
Re: Świadkowie Jehowy 12 lat(a), 4 mies. temu  
Ophin napisał:

Zatem zanim rzucisz kamieniem zastanów się co najmniej 2 razy. Zanim jednak, to chyba będzie trzeba tą belkę z Twojego oka usunąć .


Ophin "kozielcu"! Pisz dokladnie o co ci chodzi a nie chlopakowi cytatami z biblii rzucasz.... A moze on katolik jakich wieli i nie berdzo wie co to biblia, lub jeszcze gorzej to wlasnie ona najbardziej kojazy mu sie ze swiadkami Jehowy?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/01/16 14:55 Przez szkot_77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1...9101112131415...17
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Bartec Design - Cięcie i grawerowanie laserowe
Firma oferuje usługi cięcia i grawerowania laserowego nie...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...

Polski prawnik w UK
Sintons to kancelaria adwokacka w UK świadcząca pomoc prawną od...

Pozostałe oferty

Furniture4less (Meble i wyposażenie)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Eden4flowers Eden4flowers
Jedna z pierwszych brytyjskich kwiaciarni internetowych....
Ugg Boots Ugg Boots
Sklep oferuje oryginalne buty Ugg, rozchwytywane przez...
Contact for Lenses Contact for Lenses
Soczewki kontaktowe w niewiarygodnie niskich cenach -...