piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Praca na umowę i dodatkowo działalność self employed
Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Praca na umowę i dodatkowo działalność self employed
#17473
Praca na umowę i dodatkowo działalność self employed 10 lat(a), 3 mies. temu  
Od blisko roku pracuję na pełen etat. Pracodawca płaci za mnie ubezpieczenie. Dodatkowo chcę założyć własną działalność usługową „self employed” i zatrudnić 1 osobę na 1/3, może 1/2 etatu. W pierwszym roku w związku z niezbędnymi inwestycjami, niestety przewiduję więcej wydatków niż dochodów, ale potem już systematyczne zyski.

Mam wątpliwości, które w tej sytuacji dotyczą płacenia składek ubezpieczenia obowiązkowego. Oczywiście wiem, że za pracownika muszę odprowadzać składki ubezpieczeniowe, ale czy w przypadku posiadania już pracy na umowę o pracę muszę także płacić składki za siebie?

Jeśli tak, to jak je wyliczyć i czy uwzględniać w kosztach firmy pensję pracownika?

Jeśli w 1 roku działalności wyjdę na minus to co wtedy?

Czy w podatku od dochodu firmy odliczać pensję pracownika?

Proszę o podpowiedzi jeśli ktoś z Was ma wiedzę lub doświadczenie w podobnej sytuacji. Dziękuję, Ania
aniat
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17497
Re: Praca na umowę i dodatkowo działalność self employed 10 lat(a), 3 mies. temu  
Generalnie jak zakładasz działalność to opłata roczna wynosi około 60.00 czy 70.00 funtów ( nie myl z podatkiem, bo to oddzielna kwestia ). Ale w twoim przypadku z uwagi na to, że już pracujesz ta opłata jest już uiszczana. Jeżeli nie chcesz tego płacić, choć nie są to wysokie koszty możesz złożyć aplikacje która zwolni cie od ponoszenia dodatkowych kosztów.
Maciekowski

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...

Darius Roofing Services
Świadczę usługi dekarskie od 2008 roku. Zajmuje się naprawą...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Expert Claims
Specjalizujemy się w odszkodowaniach powypadkowych. Podejmujemy...

Pozostałe oferty

Suncamp Holidays Suncamp Holidays
Suncamp holiday oferuje ponad 280 kempingów w 15 krajach...
JML Direct JML Direct
Oferujemy szeroki wybór artykułów gospodarstwa domowego,...
Polskie meble - SPLENDO FURNITURE (Meble i wyposażenie)
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich...
Purple Parking Purple Parking
Rezerwuj parking na lotniskach w Wielkiej Brytanii nawet...