piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Kontrakt zerowy
#18498
Kontrakt zerowy 9 lat(a), 5 mies. temu  
Od 7 lat pracuje w pubie jako kucharz na kontrakcie zerowym.Wszyscy u nas maja takie kontrakty ( anglicy tez)z tym ze oprócz mnie nikt nie pracuje tu dłużej niż kilka miesięcy.Jak dotąd nie bardzo mi to przeszkadzało.Urlop wprawdzie godzinowy ale wypłacano.Raczej nie choruje.Od wiosny drastycznie spadły obroty wiec z 6 osób w kuchni zostało nas 2.Mój współ-kucharz(pracuje od roku) jest anglikiem i ma około 35-38 godzin tygodniowo a moje zostały obcięte do 18-24.Chodzą słuchy że maja zamknąć Pub a właściwie zmienić jego profil na ,,Coffi shop,,z dwutygodniowym remontem przed otwarciem.Obawiam sie że po zmianie profilu i menagera nie będzie dla mnie pracy zwłaszcza że mam 59 lat.Na różnych forach wyczytałam że po 3 miesiącach powinnam dostac normalny kontrakt godzinowy.Niestety 7 lat to chyba ciut więcej ale ta firma nie daje normalnych kontraktów.Czy ktoś moze mi poradzić jak się ratowac przed utrata pracy bo na odprawe z tego co czytam na forach nie mam szans.
Golddigga
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18499
Re: Kontrakt zerowy 9 lat(a), 5 mies. temu  
W "hospitality" nie istnieje cos takiego jak oficjalny kontrakt i nie wazne czy pracujesz na full czy na part, masz takie same prawa (i obowiazki) jak osoba majaca oficjalny kontrakt.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18500
Re: Kontrakt zerowy 9 lat(a), 5 mies. temu  
Teoretycznie tak.tj obowiązki owszem troche gorzej z tymi prawami.Moja firma jest ,,bardzo biedna,,Ma jakieś 500 pubów i około 200 hoteli wiec robia wszystko żeby jak najbardziej zaoszczędzic a najłatwiej zaoszczedzic na ludziach
Golddigga
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18506
Re: Kontrakt zerowy 9 lat(a), 5 mies. temu  
Zamiast narzekać można samemu wziąć los w swoje ręce i znaleźć inną pracę.
ciekawska
Posty: 114
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18515
Re: Kontrakt zerowy 9 lat(a), 5 mies. temu  
Koleżanka powyżej ma racje, zamiast oglądać się na innych i czekać co zrobią lepiej byłoby zacząć rozglądać się za inną pracą Kontrakty są różne, a w takich dużych firmach oddziały siadają przez menadżerów którzy źle zarządzają.
fiołek
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


CPC EMPIRE TRAINING
Kurs odświeżający składa się z 35 godzin (5 dni po 7 godzin)...

Tłumacz Przysięgły UK
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich i...

Wózki widłowe, maszyny budowlane
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje kwalifikacje...

Konsultantka Avon w UK
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami. Kupujesz...

Pozostałe oferty

Europcar Europcar
Europcar jest największą w Europie firmą wynajmującą...
eDreams eDreams
eDreams jest wiodącym internetowym biurem podróży w...
Tesco Tesco.com
Tesco.com oferuje szeroka gamę produktów i usług -...
polskaapteka.co.uk (Apteka i suplementy)
W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko szeroki wybór...