sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Urlop w UK
#8540
Urlop w UK 13 lat(a) temu  
Witam wszystkich forumowiczów
Mam pytanie odnośnie płatnego urlopu w Anglii ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie konkretnej odpowiedzi. Otóż mój pracodawca ustalił mi 20 dni płatnego urlopu a pracuje 5 dni w tygodniu.
Czy te 20 dni jest zgodne z prawem. Z tego co się zorientowałem na forach powinienem mieć 28 dni wolnego.
Czy to jest też tak że pracodawca daje 20 dni wolnego plus ewentualnie 8 dni bank holiday, skoro mam 20 dni czy to oznacza że nie uwzględnił bank holiday.

Proszę o pomoc
pasikonik1983
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8541
Re: Urlop w UK 13 lat(a) temu  
informacje o które pytasz fajnie opisane są w Poradniku - > Praca

Urlop płatny i niewykorzystany w UK / Wielkiej Brytanii (Szkocji, Anglii)

Każdy pracownik ma prawo do co najmniej 5.6 tygodni płatnego urlopu w ciągu roku (wliczając dni ustawowo wolne od pracy) - odnosi się do zatrudnionych pracujących w pełnym wymiarze godzin. Dla zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin długość urlopu jest obniżona w proporcji do czasu pracy.

Przykład:

* Jeżeli pracujesz 5 dni w tygodniu
Należy ci się 28 dni płatnego urlopu na rok (5.6 x 5)

* Jeżeli pracujesz 2,5 dnia w tygodniu
Należy ci się 14 dni płatnego urlopu na rok (5.6 x 2.5)
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8542
Re: Urlop w UK 13 lat(a) temu  
czyli mam rozumieć przez to że jest ustawowo mam 28 dni wliczając bank holiday. Skoro mój pracodawca ustalił mi 20 dni nie wliczył dni ustawowo wolnych od pracy czyli te dni powinienem mieć w tym momencie wolne. Dobrze to rozumiem??
Do jakiej instytuacji w tym momencie powinienem się zwrócic o pomoc w rozstrzygnięciu tej sytuacji??
pasikonik1983
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8543
Re: Urlop w UK 13 lat(a) temu  
pracujac 5 dni w tygodniu powinienes miec 28 dni urlopu platnego w tym juz sa zawarte bank holiday.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wystosowanie listu przez ciebie do pracodawcy z informacja ile dni ci się należy jeżeli pracodawca nie zmieniłby swojego postępowania to skontaktuj się z :

payandworkrightscampaign.direct.gov.uk/polish.html

i opisujesz sprawe.
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8544
Re: Urlop w UK 13 lat(a) temu  
A może być tak że przacodawca daje mi 20 dni wolnego plus ewentualnie poszczególne dni ustawowo wolne(do tego momentu w bank holiday pracowałem ale miałem 28 dni wolnego)czyli miałem wliczone bank holiday do urlopu
pasikonik1983
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8545
Re: Urlop w UK 13 lat(a) temu  
jeżeli z bank holiday wychodzi ci 28 dni to wszystko jest ok kwestia jest inna ale to sam muszisz policzyc bo co wtedy kiedy urlop wypadnie ci w bank holiday? czy jeżeli bierzesz urlop a w miedzy czasie jest bank holiday to czy pracodawca odejmie ci ten jedne dzien z urlopu czy nie.

Muszisz przesledzić historie swojego zatrudnienia i zliczyć wszystkie dni w jakie mialeś urlop - tych dni musi byc 28
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8572
Re: Urlop w UK 13 lat(a) temu  
A wie ktoś może gdzie mogę znaleźć jakiś paragraf bądź ustawę mówiącą o tym ile dni holidaya mi się należy. Chodzi mi o jakiś paragraf z Kodeksu Pracy(jeśli taki posiadają).
Chciałbym go zaprezentować mojemu pracodawcy
pasikonik1983
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8573
Re: Urlop w UK 13 lat(a) temu  
Na tej stronie możesz znaleźć informacje po angielsku na temat ilości dni urlopu:

www.adviceguide.org.uk/index/life/employment/holidays_and_holiday_pay.htm#how_much_paid_holiday_can_you_take
krystian
Administrator
Posty: 435
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Osteopatia, Kręgarz, Masaż Leczniczy, Fizjoterapia Dorosłych i Dzieci
Gabinet Osteopatii, Kręgarz i Chiropraktyk oraz Masaż Leczniczy i...

Polski prawnik w UK
Sintons to kancelaria adwokacka w UK świadcząca pomoc prawną od...
DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

Expert Claims
Specjalizujemy się w odszkodowaniach powypadkowych. Podejmujemy...

Pozostałe oferty

Douglas Shop Douglas Shop
Perfumerie Douglas, to największy w Polsce wybór...
GREEN STORE LONDON (Polskie sklepy i hurtownie)
KOTLY / BOILERY : GAZOWE WSZYSTKICH MAREK , węglowe i...
Konsultantka Avon w UK (Kosmetyki i perfumy)
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami....
Polska obsługa prawna w Szkocji (Odszkodowania i ubezpieczenia)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...