piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Konto bankowe? emerytura? czy może przelewy pieniężne? Masz pytanie na temat finansów w UK? - Dołącz do dyskusji lub załóż nowy temat.
W dół1
TEMAT: Life insurance
#16794
Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
witam moze ktos cos polecic bo na rynku pelno firm ale nie bardzo wiem czym sie kierowac w wyborze i rodzaju uslugi tak zeby rodzina byla bezpieczna jakby co?
magma1974
Posty: 17
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16798
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
Kieruj sie tym zeby polisa zawierala jak najwiecej za jak najmiejsza kase Axa (lub friends life) lub Directline bo najlepiej ze wszystkich cenowo sie prezentują..
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16800
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
w porownywarce najlepiej wyszla mi aviva na dwojke i ku niej bede sie sklanial troche zajmie doczytanie warunkow ubezpieczenia
magma1974
Posty: 17
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16801
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
Inna opcja jest taka ze moglbys zapytac jakiegos doradce ubezpieczeniowego lub kogos kto zajmuje sie doradztwem kredytowym i sprzedaza ubezpieczen. Sa to ludzie ktorzy wiedza co robia i sa w stanie ci pomoc nie kasujac za to nic bo dole odpala im firma ubezpieczeniowa.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16844
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
Hej. Ja mam podobny problem - jaką firmę wybrać. Mam ubezpieczenie w aviva i zarówno wysokość składki jak i wysokość wypłacanej po ewentualnej śmierci -kwoty -jest w porządku. Jednak jest jeden poważny ,jak dla mnie minus-polisa obowiązuje tylko do 69 roku życia ! Później całość składek przepada. Mało sympatyczna perspektywa-nie ...zakończysz życia przd tym czsem-to później rodzina już nic nie dostaje.
greece1364
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16848
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
greece1364 napisał:
Hej. Ja mam podobny problem - jaką firmę wybrać. Mam ubezpieczenie w aviva i zarówno wysokość składki jak i wysokość wypłacanej po ewentualnej śmierci -kwoty -jest w porządku. Jednak jest jeden poważny ,jak dla mnie minus-polisa obowiązuje tylko do 69 roku życia ! Później całość składek przepada. Mało sympatyczna perspektywa-nie ...zakończysz życia przd tym czsem-to później rodzina już nic nie dostaje.
Ale oplacasz bo chcesz czy oplacasz dlatego ze masz mortgage?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16850
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
Drodzy Państwo
W Wielkiej Brytanii możemy wyróżnić 2 rodzaje ubezpieczeń na życie, według kryteriów czasu trwania umowy- terminowe i bezterminowe (jak w większości krajów). Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem są terminowe. Nie zagłebiajac się zbytnio w matematyczne wyliczenia z zakresu oceny ryzyka,w ubezpieczeniach bezterminowych zapłacicie Państwo relatywnie więcej za taką samą sumę ubezpieczenia niż w terminowych- Towarzystwo wie, że "prawie na pewno" będzie musiało wypłacić sumę ubezpieczenia, cóż każdy kiedyś umiera. Poza przypadkami kiedy "klient" zrezygnuje z opłacania składki, niewiele jest możliwości "upadku" takiej polsy, a więc składka musi byc odpowiednio skalkulowana aby realne było wypłacenie uzgodnionej w polisie kwoty. W polisach terminowych istnieje prawdopodobieństwo (wyliczone matematycznie), iż "klient" nie zejdzie z tego łez padołu przed końcem okresu trwania polisy, tak więc składki sa skalkulowane na niższym poziomie, a i suma ubezpieczenia jest tym samym wyższa. Który wariant jest lepszy? Moim zdaniem, jako doradcy z 20 letnim doświadczeniem polisa terminowa jest zdecydowanie lepsza. Nie traktujmy polisy jako formy "zarobku" na śmierci. Po cóż nam w wieku powiedzmy 90 lat(obyśmy dożyli), marne 5 może 6 tysięcy funtów z polsy bezterminowej którą zawarliśmy w wieku np. lat 40? Bardzo często zawierając umowę ubezpieczenia, myślimy "niech przynajmniej coś po mnie dostaną". Przy takim sposobie myślenia lepszy będzie produkt inwestycyjny!Nie polisa na życie.Polisa ma zabezpiecvzyć Wasze żony, dzieci, matki etc, w przypadku Waszego zgonu w czasie gdy Wasza obecnośc i dochody są im potrzebne. Czy Waszym dzieciom będa potrzebne Wasze dochody gdy dorosną i będa miały swoje dzieci? Nie!Nie będe wyliczał teraz jakie kwoty sa niezbędne przy polisach, są to sprawy indywidualne. Jedno jest pewne: dobrze skonstruowana polisa terminowa będzie zapewniała zawsze większą i adekwatną ochronę. Często proponowane są klientom banków, polisy zawierane podczas otwierania kont bankowych.Powiem tak- dużo płacić, mało dostać, ot cała filozofia ubezpieczeń bankowych. Nie są to słowa bez pokrycia.Zawsze, sprawdzając bankowe polisy klientów i porónując je z dostepnymi ofertami na rynku, banki zostają w tyle, zawsze. UUffff, rozpisałem się Jeżeli macie Państwo jakieś pytania, prosze śmiało pytać, odpowiem konkretnie. Jestem doradcą ubezpieczeniowym działającym na terenie UK, w Polskiej firmie doradczej autoryzowanej przez Financial Services Authority. Możecie Państwo zadawać pytania na forum lub poprzez poctę email:
[adres email został usunięty]

W mailu możecie Państwo podac nurtujące Was pytania, lub też przekazać swój numer telefonu- oddzwonię.
Życzę miłego dnia (lub nocy) i zapraszam do kontaktu.
Piotr Pilecki
Piotr Pilecki
Posty: 6
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/01/14 12:44 Przez kwiatuszek.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16851
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
Czy może pan wyjaśnić dlaczego akurat do 69 roku życia? Świadomy wybór czy taką granice wieku wyznaczyło Towarzystwo Ubezpieczeniowe?
Piotr Pilecki
Posty: 6
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16860
Re: Life insurance 10 lat(a), 7 mies. temu  
greece1364 napisał:
Hej. Ja mam podobny problem - jaką firmę wybrać. Mam ubezpieczenie w aviva i zarówno wysokość składki jak i wysokość wypłacanej po ewentualnej śmierci -kwoty -jest w porządku. Jednak jest jeden poważny ,jak dla mnie minus-polisa obowiązuje tylko do 69 roku życia ! Później całość składek przepada. Mało sympatyczna perspektywa-nie ...zakończysz życia przd tym czsem-to później rodzina już nic nie dostaje.

Witam. Niestety nie można mieć wszystkiego. Jeśli rodzina ma coś dostać "na pewno" to pozostaje polisa bezterminowa lub produkt inestycyjny. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przy polisie bezterminowej suma ubezpieczenia nie będzie tak wysoka jak w przypadku umowy zawartej na czas określony.Niestety, ubezpieczyciel nie jest firmą "non profit", musi zarabiać. Jaki sens miała by firma w oferowania wysokiej kwoty którą musiała by wypłacić "na pewno" ? Po dokładnych przeliczeniach może się okazać, iż zawierając polisę bezterminową, wpłacimy więcej niż otrzyma rodzina po śmierci lub bedzie to kwota zbliżona wartością do wpłaconych składek. Nie wiem tylko skąd u pani akurat granica 69 lat? Świadomy wybór czy zaoferowano taką granice wiekową? Można bez problemu zawrzeć umowę nawet do 90 roku życia. Jednak podobnie jak z bezterminową, suma ubezpieczenia będzie odpowiednio niska przy zachowaniu takiej samej składki. Generalnie sprawa wygląda następująco: czym krótszy okres czasu trwania polisy, tym mniejsze ryzyko dla ubezpieczyciela i tym samym wyższa suma ubezpieczenia. Czy powinniśmy traktować polisy na życie jako "inwestycję" na zasadzie "niech coś zostanie po mnie" ? Stanowczo nie, nie i nie. Przedstawię inne podejście do polisy na życie na przykładzie rodziny. Polisa ma zabezpieczyć byt rodziny w przypadku "zejścia" ubezpieczonego.Ma umożliwić wykształcenie dzieci, spłatę ewentualnych zobowiązań zaciągniętych wspólnie i pozostawić jakąś część wystarczającą na okres 3-4 lat.Dlaczeg? Dzieci usamodzielniają się średnio około 24 roku życia (wliczając studia), tak więc polisa powinna trwać minimum do osiągnięcia przez nasze latorośle wspomnainego wieku. Do tego okres 3-4 lat, w krtórym to czasie nasz dotychczasowy partner się "usamodzielni", być może pozna kogoś innego? Tak więc polisę zawierajmy tylko na wspomniany czas i na kwoty potrzebne do realizacji tych celów, łącznie ze spłatami zobowiązań. Pozwoli to na niskie składki przy bardzo wysokich sumach ubezpieczeń. Co pozostawić "już dorosłej" rodzinie? Jeśli zawarliśmy ubezpieczenie w wieku np.30 lat na okres lat 40,50 to nawet jeśli "zdążymy ze śmiercią" przed końcem polisy, to suma ubezpieczenia zawarta na tak długi czas i tak nie będzie wysoka. Cgcąc "coś" zostawić po sobie, bardzo dobrze to o nas świadczy, zostawmy produkt inwestycyjny. Przez 40, 50 lat można naprawdę "wypracować" niezłą kwotę dla siebie lub rodziny. Zakres inwestycji jest naprawdę szeroki, zarówno ze względu na wymagany czas jak i ryzyko inwestycyjne. Możemy korzystać zarówno z form tradycyjnych, takich jak fundusze inwestycyjne, jak też z form alternatywnych takich jak inwestycje w whisky, wino, ziemia rolna w celu zmiany kwalifikacji na teren budowlany(inwestycje zbiorowe), oraz wiele innych. Mam nadzieję, że udało mi się przynajmniej w części wyjaśnić wątpliwości oraz zainteresować rynkiem ubezpieczeń i inwestycji Z chęcią udzielę wyczerpujących informacji.Zapraszam do kontaku poprzez forum lub za pośrednictwem poczty e-mail: [adres email został usunięty]
Piotr Pilecki
Posty: 6
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2014/01/14 12:45 Przez kwiatuszek.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...

Eagle Transport
Firma z międzynarodową licencja transportową oraz członek...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Pozostałe oferty

Douglas Shop Douglas Shop
Perfumerie Douglas, to największy w Polsce wybór...
Musicroom Musicroom
Największy asortyment produktów muzycznych.Płyty CD i...
ebookers.com ebookers
Wyszukiwanie i rezerwacje połączeń lotniczych,...
Car Rentals Car Rentals
Fantastyczna wyszukiwarka samochodów do wynajęcia -...