środa, 24 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami?
Konto bankowe? emerytura? czy może przelewy pieniężne? Masz pytanie na temat finansów w UK? - Dołącz do dyskusji lub załóż nowy temat.
W dół1234
TEMAT: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami?
#6896
Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
Denerwuje mnie ze ludzie wyciągają poprzez kłamstwo pieniądze z benefitów chwala się wszystkim i w dupie maja wszelkie konsekwencje. Mam juz dosyc takiego śmiania sie w twarz i skoro nie boją sie niczego to ciekawe co powiedzą jak otrzymają informacje o zwrocie kasy...

Pytanie gdzie mozna zgłosić taki donos?
ewel
Posty: 137
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#6971
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
a po co chcesz to robić? zniszczyć komuś życie? jeżeli robią przekręty kiedyś to wyjdzie samo zajmij sie swoim życiem a nie niszczeniem czyjegoś nawet jeżeli ci to drażni
Przemysław

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#6984
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
Daj sobie spokój z takimi rzeczami, chyba nie chcesz być w tej wrednej grupie Polaków? hmm
Adek
Posty: 181
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#6990
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
Brawo. Oszukujmy wszystkich, kradnijmy wszystko (bo moim zdaniem jest to w właśnie okradanie - podatników, a wszyscy nimi jesteśmy) a potem narzekajmy, że świat/kraj/ludzie są źli, nie ma pieniędzy! Co z Was za obywatele? Nie chodzi o tzw. kablowanie, ale o sprawiedliwość i pokazanie, że kradzież nie ujdzie na sucho - kolejna osoba zanim zrobi to samo, dwa razy się zastanowi.

Nie rozumiem wypowiedzi w stylu 'zajmij się swoim życiem'. No właśnie, to jest MOJE życie, moje pieniądze, podatki i ja sobie nie życzę, żeby mi ktoś pośrednio pieniądze z portfela podbierał.

a sprawę można zgłosić choćby na policję, zresztą anonimowo.
oliwia
Posty: 8
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7026
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
a jest dostępna infolinia anonimowa na którą można zadzwonić i powiedzieć o wszystkim?
ewel
Posty: 137
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7045
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
Podejrzewam, że znam kogoś, kto popełnia oszustwo zasiłkowe – co powinienem zrobić?
Ważne jest, aby Urząd Miasta o tym powiadomić. W razie podejrzeń, że ktoś popełnia oszustwo zasiłkowe, Urząd Miasta prosi o kontakt.
• Można się skontaktować z biurem władz lokalnych w swoim rejonie (nazwę władz lokalnych można znaleźć na wezwaniu do zapłaty podatku lokalnego (Council Tax)).
• Można zadzwonić na krajową infolinię ds. oszustw zasiłkowych (National Benefit Fraud Hotline) pod bezpłatny numer telefonu 0800 328 6340 lub 0800 854440 lub pod numer 0800 678 3722 (w języku walijskim).


Dobrze, ze się nie ugiąłeś pod tymi 'mądrymi' komentarzami wyżej. Cytat: "Szacuje się, że oszustwa zasiłkowe kosztują podatników co roku 2 biliony funtów"
Ze złodziejami trzeba walczyć, powodzenia!


EDIT: Znalazłam jeszcze inne miejsca, gdzie takie sytuacje można zgłosić. Oto linki:

1. www.tameside.gov.uk/benefits/fraud#t4
2. www.fraudcentral.org.uk/contact.php
3. www.dundeecity.gov.uk/fraud/
oliwia
Posty: 8
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/08/28 18:55 Przez krystian.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7114
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
najbardziej zależy na zniszczeniu komuś życia tym którym samym się nie udało uzyskać benefitów albo są zakompleksieni w tym jak żyją
Przemysław

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7119
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
Przemysław napisał:
najbardziej zależy na zniszczeniu komuś życia tym którym samym się nie udało uzyskać benefitów albo są zakompleksieni w tym jak żyją


kradnąc pieniądze za pośrednictwem benefitów niszczysz życie wszystkich podatników.

potrafiłbyś bez skrupułów wyciągnąć komuś f100 z portfela? nie? to przecież taka sama kradzież. ktoś się bogaci kradnąc pieniądze innych to jest okej, a jakby samotna biedna matka miałaby dostać mniej (bo w danym roku byłaby mniejsza stawka dzięki takim oszustwom) to już nie jest okej, czy jeszcze jest?

wyczuwam lekką hipokryzję z Twojej strony, bardzo współczuję sposobu postrzegania świata i definicji jego niszczenia innym ludziom.
oliwia
Posty: 8
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7143
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
Każdy człowiek odpowiada sam za siebie jeżeli chce kraść to przyjmuje na siebie odpowiedzialność bo wczesniej czym później i tak wyjdzie to na jaw i wtedy Państwo "zarobi" jeszcze na tym bo karne odsetki itp.

Ja wychodze z założenia ze tak nie mozna siedzieć z zamkniętymi oczami ale czasami warto sprawy zostawić sobie bo ja osobiście nie hciałbym mieć na sumieniu rodziny która przeze mnie stanie nad przepaścią jeżeli oszykują to i tak to wyjdzie ale ja nikogo na sumieniu miec nie będe
Przemysław

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7163
Re: Gdzie zgloscić oszustwo z benefitami? 13 lat(a), 3 mies. temu  
za to ja wychodzę z załozenia, ze jak ktos jest na tyle dorosly, ze wie, jakie moga byc konsekwencje takiego zachowania, to sam jest sobie winien. podejrzewam, ze osoba, ktora zalozyla temat, rozmawiala z oszustami niejednokrotnie i raczej nie zareagowali oni na ostrzezenia.
oliwia
Posty: 8
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1234
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...

Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...
Emano
Emano
Materiały szkoleniowe na brytyjskie prawo jazdy - książki, kodeks,...

CPC EMPIRE TRAINING
Kurs odświeżający składa się z 35 godzin (5 dni po 7 godzin)...

Pozostałe oferty

Eagle Transport (Paczki i przewoz osób)
Firma z międzynarodową licencja transportową oraz...
Norfolkline Norfolkline
Z Anglii (Dover) do Francji za 19 GBP. Połączenia...
PhotoBox PhotoBox
Obecnie PhotoBox posiada najszerszą ofertę produktów...
Europcar Europcar
Europcar jest największą w Europie firmą wynajmującą...