piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Problem z internetek - talk talk
Rozmowy na temat komputerów, telefonów, sprzętu elektronicznego. Internet i budowa stron www. Problemy, pytania, porady i oponie...
W dół123
TEMAT: Problem z internetek - talk talk
#11404
Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Nie wiem od czego ale niektóre strony otwierają mi sie dobrze a pozostałe bardzo wolno, nawet interia i wp ładuje mi sie doyśc długo zanim się otworzą a później i tak nie wyświatla się grafika. Od czego to może byc?
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11408
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Maja problem z laczami i internet poprostu zwalnia. Raz masz predkosc okolo 16mbps a za chwile zwolni ci do 1mbps a jak bedziesz mial pecha tak jak ja mialem to zwolni co do 0.01 mbps. Jak zadzwonisz do tech support to powiedza ci za masz zjebana karete sieciowa w kompie. Banada kuta....sow. Chytry talk talk nie chce dozucic sie do wymienianych prze bt kabli. Zamiast tego inwestuje w serwery a BT tez olewa bo to nie az tak bardzo ich problem wiec stad problem.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11409
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
A sprobuj wlaczyc i wylaczyc modem. Troche pomaga ale jak bedziesz mial pecha to poczekasz z 10 minut zanim na nowo zlapiesz dostep. Reasumujac...
Big up dla talk talk
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11413
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Zacząłem grzebac i problem jest chyba w routerze - zmieniłem ustawienie MTU i niby działa lepiej. Problem w tym że nie urywa mi neta ale w tym samym czasie niektóre strony otwierają się od razu a inne nie
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11429
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Bo pieprzony internet z talk talk zwalnia i przyspiesza. W jednej chwili masz 16 mbps a klikniesz na nastepny link i lecisz w dol do 3 mbps. Potem znowu 16 i tak w kolko.
Zobacz tu!!!
Wejdz na tester i zrob pare prob jedna po drugiej. Zobaczysz jakie beda roznice. Ja przed chwila testowalem. Zamulilo tak ze nie chcialo mi strony na panoramio zaladowac. Pierwsza proba 16, druga 9 a trzecia slabe 4. Ale jeszcze przed tem zajebalo net tak ze nie chciala mi sie zaladowac strona z testem. Pokazalo wiadomosc "time out".;-)Pewnie przez to ze mam karte sieciowa zepsuta w kompie, hahaha
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11445
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Rano net chodzil elegancko, chwile potem nie moglem otworzyc posta na forum tak komp chodzil. Wlazlem na stronke z testem. Pokazalo 15mbps. Wlazlem na inna. Pokazalo 9, drugi test 0.9mbps i trzeci finalowy : 0.6
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11446
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/12/09 09:37 Przez szkot_77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11473
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
A może masz na prawde walniętą kartę? albo z systemem coś nie tak? skoro masz aż takie chwiejność w sygnale
kazach

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11476
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Komputer jest okolo pol roku stary, a problemy zaczely sie zanim uruchomilem po raz pierwszy.Mam w domu trzy kompy i na wszystkich jest tak samo. Sa dni ze chodzi dobrze, a potem jest kicha. Jak by bylo cos z karta (czyt:kartami) to nie szlo by wogole.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11477
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa, to czy zainstalowałeś oprogramowanie które dostałeś w pakiecie. Niby żyjemy w erze plug-and-play, jednak ten zestaw sterowników jest wymagany do właściwej pracy routera. Zatem pierwszy komp w domu musi przejść całą procedurę; każdy następny po prostu działa - po kablu lub bez.
W sytuacji, gdy net tnie, zresetuj router na około 2-3 min i odpal ponownie - powinno pomóc.
Kolejna sprawa to pytanie czy tylko na wp czy interi masz te problemy (sprawdź inne strony np: google.com, youtube.com, crann-tara.net ect.)?
Bo odpowiedź może być bardzo prozaiczna - nasze rodzime portale dają ...ciała. W moim przypadku głównie tak jest. Polskie portale się ślimaczą, gdy reszta śmiga.

Jeśli jednak to nie pomaga, polecam do nich zadzwonić. Powinni pomóc (raz dzwoniłem i pomogli). Pamiętajmy tylko, że to nie Polska i należy zachowywać się grzecznie, nie bluzgać i wyzywać, a jedynie tylko swoją irytację przekazać uśmiechem lub cynizmem. Wtedy to nawet jakąś promocję możemy od nich uzyskać

Ja na talk-talk nie narzekam: net mi głownie śmiga; czy to do przeglądania stron czy grania. A w abonamencie telefonicznym mam darmowe dzwonienie do kilkudziesięciu państw w Europie a wśród nich Polskę.

Pozdr,

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry123
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

JK Advice Centre
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate kredytowa...

HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...

Pozostałe oferty

DK Books DK Books
Oferujemy ponad 1500 wysokiej jakości ilustrowanych...
TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
Eagle Transport (Paczki i przewoz osób)
Firma z międzynarodową licencja transportową oraz...
Foto.com Foto.com
Wywołaj swoje zdjęcia bez wychodzenia z domu! FOTO.com...