sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Czy Polacy potrafią się szanować?
Serce czy rozum? - forum rozmów towarzyskich - miłość, przyjaźń i nienawiść. Wyrażaj swoje emocje - poznaj ciekawe osoby...
W dół12
TEMAT: Czy Polacy potrafią się szanować?
#4046
Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Dlaczego większość bardziej szanuje Szkota niż Polaka. Spotykając Polaka nie do pomyślenia jest zapytać go o coś bo albo zaraz powie że jak się nie wie to żeby wracać do Polski. Wszystkie inne nacje trzymają się razem a tylko my Polacy jesteśmy w stosunku do siebie chamscy i wszędzie rywalizujemy ze sobą
Mati

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4052
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Gdybysto powiedzial na forum jednego z konkurencyjnych portali zostal bys rozszarpany przez szanownych forumowiczow, tylko dlatego ze to niestetyprawda. Nie wiadomo dlaczego. Nikt tak nie stety cie nie wypieprzy jak rodak. I nikt tak chetnie ci nie odmowi pomocy jak polak. Ale to chyba kwestia samych ludzi. Sam mam kilku kumpli ktorzy dzowinili zawsze jak potrzebowali cos zalatwic lub przetlumaczyc i zawsze to bylo ok dla mnie, tyle ze teraz juz nie odzywaja sie prawie wcale. Wiekszosc ludzi po czyms takim moglaby sie w sobie zamknac
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4079
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
niektórzy są debilami przyjechali tu bo nie szło im w Polsce a teraz pokazują i wywyższają się. Też mam dosyć niektórych ludzi wystarczy się o coś zapytać głupi formularz i wiem o tym że oni to wiedza to od razu że się nie orientują nie wiem czy Polakom chodzi o to żeby innym było gorzej lubią sie delektować niewiedzą innych i poniżaniem
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4097
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Fakt dużo jest takich mówiąc delikatnie nie miłych rodaków. Nie wiedzieć dlaczego podchodzą bojowo do drugiego Polaka tak jakby chciał mu coś zabrać- totalny nonsens,nie darzę takich ludzi szacunkiem.
kwiatuszek
Administrator
Posty: 331
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4099
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Nie zgadzam sie !!! z wami - sorry ..taki szkot tutaj na tym forum - mila osoba jestem pewny w 100% ,ze nie odmowilby wam pomocy ! Mysle ,ze wiekszosc z polonusow to dobrzy ludzie tylko ,ze ... brud i smrod lepiej widac !! a to co mile i normalne nie ...wiec eksponuje sie to co zle ..ale druga strona medalu jest taka : w/g mnie - ze sami nie wykluczamy ze swego srodowiska polonijnego tych zlych to jest nasza wina , to jest tchorzostwo ! Widzimy osobe lub osoby ktore sa powiedzmy to delikatnie nie najlepsze ! I nie reagujemy -uznajemy ,ze to nie nasza spraw a mnie to nie dotyczy a to nie moj biznes itd itd .. wten oto sposob oddajemy pola zadymiaczom i oszustom ! Widzimy ,ze sie komus krzywda dzieje - odwracamy glowe ..a pozniej jak przyjdzie kolej na nas to wtedy placz i lament ,ze mnie to spotkalo ! Powiedzmy grupa 1000 osob fajnych . milych i normalnych ludzi i w tej grupie 5 oszolomow i daje reke sobie uciac ,ze te 5 bedzie rzadzic reszta ! a reszta to zaakceptuje ! Rezultat taki ,ze jesli ta pozostala czesc bedzie cciala cos zrobic bez udzialu tych 5 to zostana oszkalowani i wyszydzeni a reszta z tysiaca stanie z boczku aby sie nie narazac , bez wzgledu na to z jakiego to powodu wali sie blotem na osobe/osoby z poza grupy 5 - tak obrazowo
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4100
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Moge wam podac setki przykladow inicjatyw polakow w UK - szkoly,dzienne/sobotnie..kluby sportowe..swietlice..biblioteki polskie .. etc etc ... kto ich kiedys pochwalil ??? za to co robia ..ile slow poparcia padlo od rodakow za to co robia ??? a ile obelg !!! policzyl ktos ! Czytalem wczoraj forum litewskie w szkocji ...ci ludzie jakos normalnie ze soba rozmawiaja , dyskutuja! To chyba mozna jednak ? Nie wiem jeszcze jakie ONI maja tu osiagniecia na polu asymilacji ale zaczynamy niebawem robic polcott tv news po litewsku ( jak sie uda) wiec mam nadzieje ,ze sie dowiem . Ale zauwazylem jedna prawidlowosc u nich ...odsuwaja od siebie tych co wprowadzaja zamet , wulgaryzm , takich zadymiaczy to mi sie u nich podoba . .. Wiekszosc polakow w szkocji to ludzie ciezko pracujacy !! uczciwie pracujacy , ludzie ktorzy zmierzyli sie z czyms nowym - nowym krajem , jezykiem , stylem zycia ..emigracja nie jest latwa !!! I juz tylko za to naleza sie slowa uznania ! To wielka odwaga wyjechac z domu w swiat ktorego sie nie zna ! To tak jak wejsc na lod nie wiedzac jak jest gruby !! Ale pozwalamy sobie wmawiac jacy to zli jestesmy jaka porazka byl nas wyjazd ( prof.Iglicka) dla przykladu - jeden z wielu przykladow .. co robia ''polskie gazety'' w UK ..drukuja jej obrazliwe wypoiedzi , zamiast ta pania zignorowac !!! - ''stracone pokolenie'' ''zmywaki'' 90% polakow w UK to przestepcy - itd ..to sa jej slowa - podobaja sie wam ? Bo mnie nie ..a publikuje sie ja ! Pan Niesiolowski - polacy na emigracji - hahah to ani to orly ani malpy .. Marszalek polskiego sejmu !!! Pan Czuma podobne wypowiedzi .. i tak po malutku sami zaczynamy wierzyc w te brednie ! W irlandii polacy otworzyli 2 dzienne szkoly !!! ktore realizuja program nauczania Irlandii i MEN ... kto ich pochwalil ? kto im pomogl ? - nikt ..ale program ''wyjechani''a to tak chwytliwy byl ! Musimy sami odsuwac z naszego grona ludzi , ktorzy niszcza nasze poczucie wartosci.
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4101
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
W UK polacy w przeciagu 5 lat otworzyli ponad 1000 sklepow !! postalo prawie 20 000 malych firemek ! Od nas sa tylko lepsi hindusi ( jako emigracja) kto policzyl polskich dentystow , lekarzy , przedszkola , itd ...czemu mamy sie wstydzic ! Ci ludzie to robia raz dla siebie ale tez dla nas ! Ale nam sie odmawia tego ,ze jestesmy zaradni i przedsiebiorczy ! Nie my jestesmy popychadlami angoli ! taka opinia w polsce ..albo wyludzacze ! benefitow .. Stek obelg bez pokrycia w prawdzie ! Co z tym robimy - nic !!! jak sie jedzie do polski i sie slyszy od sasiada a ja to tam widzialem w tv JAK WY TAM W TEJ ANGLII ZYJECIE - odp: nie ja nie ale inni tak .. zero odwagi aby powiedziec - panie sasiedzie a byl pan w anglii i widzial ? czy TVN panu to pokazal ! Trzeba bronic swego a nie glowe w piasek chowac to samo jest tutaj ! Mowie sie ze jedna kropla smaru moze zanieczyscic beczke dobrej wody ! .. nie trzeba aby smar sie dostal do wody , miejsce smaru jest gdzie inndziej ale jak sami smar pchamy do wody - to do kogo pretensja
polscott
Posty: 45
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4177
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
nie powiedziałam że wszyscy są debilami tylko niektórzy.


Moge wam podac setki przykladow inicjatyw polakow w UK - szkoly,dzienne/sobotnie..kluby sportowe..swietlice..biblioteki polskie .. etc etc ... kto ich kiedys pochwalil ??? za to co robia ..ile slow poparcia padlo od rodakow za to co robia ??? a ile obelg !!! policzyl ktos ! Czytalem wczoraj forum litewskie w szkocji ...ci ludzie jakos normalnie ze soba rozmawiaja , dyskutuja!

Tacy właśnie jestesmy że potrafimy tylko krytykować innych a niedaj boże znajomy zrobi coś wiecej to od razu jesgo "wyczyn" marginalizuje sie bo nie może wychodzic przed szereg.
Co do drugiego stwierdzenia to bardzo przepraszam ale nie porównuj sytuacji emito do wszystkich innych portali. Wszystkim piszesz że grupka 5 osób może rządzić setką innych ale ty robisz dokładnie to samo - sytuacje emito przypisujesz do wszystkich innych portali

Trzeci twój post podobnie zrozum że taka natura Polaków! jeżeli Szkotowi zaczniesz cos opowiadać że np załozyłeś firme że idzie ci dobrze to z zaciekawieniem powie/zapyta "naprawdę? no to fajnie" a jak powiesz Polakowi to albo sie nie odezwie bo wychodzisz przed szereg i uważa że jesteś lepszy od niego więc po co ma cie chwalic albo powie no i co z tego, ciekawe jak długo pociągniesz i inne optymistyczne sformułowania - tak niestety jest
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4565
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
polscott napisał:
Nie zgadzam sie !!! z wami - sorry ..taki szkot tutaj na tym forum - mila osoba jestem pewny w 100% ,ze nie odmowilby wam pomocy ! Mysle ,ze wiekszosc z polonusow to dobrzy ludzie tylko ,ze ... brud i smrod lepiej widac !! a to co mile i normalne nie ...wiec eksponuje sie to co zle ..ale druga strona medalu jest taka : w/g mnie - ze sami nie wykluczamy ze swego srodowiska polonijnego tych zlych to jest nasza wina , to jest tchorzostwo ! Widzimy osobe lub osoby ktore sa powiedzmy to delikatnie nie najlepsze ! I nie reagujemy -uznajemy ,ze to nie nasza spraw a mnie to nie dotyczy a to nie moj biznes itd itd .. wten oto sposob oddajemy pola zadymiaczom i oszustom ! Widzimy ,ze sie komus krzywda dzieje - odwracamy glowe ..a pozniej jak przyjdzie kolej na nas to wtedy placz i lament ,ze mnie to spotkalo ! Powiedzmy grupa 1000 osob fajnych . milych i normalnych ludzi i w tej grupie 5 oszolomow i daje reke sobie uciac ,ze te 5 bedzie rzadzic reszta ! a reszta to zaakceptuje ! Rezultat taki ,ze jesli ta pozostala czesc bedzie cciala cos zrobic bez udzialu tych 5 to zostana oszkalowani i wyszydzeni a reszta z tysiaca stanie z boczku aby sie nie narazac , bez wzgledu na to z jakiego to powodu wali sie blotem na osobe/osoby z poza grupy 5 - tak obrazowo

ale nie powiedziałem że wszyscy ale zdecydowania wiekszośc zwłaszcza osób które zapoznało sie tutaj nie są na tyle godni zaufania co znajomości nawiązane w Polsce i po duzych doswiadczeniach musze stwierdzic że nie chce mi sie nawiazywac nowych znajomosci bo nie ma sie co denerwować
Mati

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4934
Re: Czy Polacy potrafią się szanować? 13 lat(a), 6 mies. temu  
dochodze do wniosku że taka nasza natura bo w Polsce to samo sie dzieje
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

m-shop.eu
Kosmetyki dla kobiet, dzieci i mężczyzn, Szeroki wybór kosmetyków...

Pozostałe oferty

Norfolkline Norfolkline
Z Anglii (Dover) do Francji za 19 GBP. Połączenia...
Philips Philips
Sklep internetowy Philips oferuje produkty z zakresu...
alt PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Apteki i suplementy)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej...
Polskie meble - SPLENDO FURNITURE (Meble i wyposażenie)
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich...