sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym
System edukacji w Wielkiej Brytanii. Studia, college i inne szkoły. Zapisanie, proces rekrutacji. Masz pytanie? - zadaj je na forum...
W dół1
TEMAT: Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym
#17233
Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym 10 lat(a), 4 mies. temu  
Witam .Mam pytanie i prosze o pomoc,moja corka ma 4 lata chodzi do szkoly...chcemy wyjechac na 10 dni do polski skladalem wniosek w szkole ale niestety odmowili...czy tak naprawde maja takie prawo?!strasza ze 60 funtów zaplace kare...chce pojechac do polski w celach zdrowotnych dla dziecka...prosze o pomoc w roazwiazaniu tego problemu. Dziekuje z góry.
ziutini
ziutini
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17234
Re: Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym 10 lat(a), 4 mies. temu  
Z tego co się orientuje to nie maja prawa sie zgodzić Ale tak na poważnie... Napisz poprostu kartkę ze dziecko będzie nieobecne przez okres 10 dni z uwzględnieniem daty od kiedy do kiedy i tyle. Nie musisz podawać przyczyny. Jedyne co mogą zrobi, to jak dziecko dostanie pod koniec roku szkolnego list ze statystykami na którym nieobecność będzie figurować jako nieusprawiedliwiona (nieautoryzowana). Tylko tyle. Sam tez tak robiłem (zresztą nie tylko ja bo w roku szkolnym wakacje tańsze a kolejki mniejsze wiec miejscowi tez )i nigdy nie było z tym większego problemu a o czymś takim jak kara to powiem ci ze pierwsze słyszę pomimo tego ze dzieciak jest w p5 a taki numer zazwyczaj robimy raz do roku.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17269
Re: Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym 10 lat(a), 4 mies. temu  
Z tą karą to prawda wprowadzili to właśnie ze względu na nagminne opuszczanie przez dzieci szkoły z powodu wakacji w ciagu roku szkolnego. Nie zmienia to faktu, że jak masz potrzebę to jedz, bo w końcu te 60.00 GBP to nie majątek
Benek
Posty: 125
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17270
Re: Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym 10 lat(a), 4 mies. temu  
Nie jestem pewien jaka kwota, 60f lub 100f za nieobecnosc dziecka, dotyczy to nieobecnosci nie zwiazanej z choroba, przepisy weszly od wrzesnia tego roku, jesli napisalas ze chcesz jechac do Polski z dzieckiem i nie udzielili zgody to bym nie jechal, nawet jak teraz przedstawisz zaswiadczenie ze ze wzgledu na chorobe. Jechac mozesz ale na 60 czy 100f sie moze nie skonczyc, szkola moze przeslac zawiadomienie do SS , sadu a ten wyznaczyc kuratora. Wprowadzili to ze wzgledu na nagminne opuszczanie szkoly - czytaj wyjazdy po sezonie na wakacje.
Gregory

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17307
Re: Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym 10 lat(a), 4 mies. temu  
dziekuje wszystkim za komentarze..pozdrawiam.
ziutini
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17376
Re: Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym 10 lat(a), 4 mies. temu  
Wszystko jest ok i ze szkolą też można się dogadać jeżeli nie jest to częste.
Kris
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17394
Re: Wyjazd dziecka do Polski w roku szkolnym 10 lat(a), 4 mies. temu  
Ja jechalam z dziecmi we wrzesniu zeby zrobic nowe paszporty, nie dostalam zgody ale i tak pojechalam. Nie otrzymalam zadnej kary i nie ponioslam innych konsekwencji. Jedynie list ze szkoly uswiadamiajacy mi, ze obecnosc moich dzieci w szkole spadla o kilka procent. Nie bylo ich w szkole zaledwie tydzien, moze gdyby nieobecnosc byla dluzsza to bylyby jakies konsekwencje, trudno powiedziec.
Marlee

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


CPC EMPIRE TRAINING
Kurs odświeżający składa się z 35 godzin (5 dni po 7 godzin)...

Polska obsługa prawna w Szkocji
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w centrum Glasgow,...

Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

Pozostałe oferty

Euroffice Euroffice
Euroffice jest sklepem internetowym oferującym materiały...
Columbus Direct Travel Insurance Columbus Direct Travel Insurance
Wiodąca firma ubezpieczeniowa specjalizująca się...
TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
Best Western Best Western
Best Western to renomowana sieć hoteli zlokalizowanych...