sobota, 27 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Dofinansowanie do wynajmu mieszkania
Rozmowy na temat mieszkań i nieruchomości - wynajem, zakup, porady i formalności. Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół12
TEMAT: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania
#1337
Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 14 lat(a) temu  
Witam, czy w Szkocji jest możliwość uzyskania dofinansowania do wynajmowanego mieszkania?
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1341
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 14 lat(a) temu  
mora_nova napisał:
Witam, czy w Szkocji jest możliwość uzyskania dofinansowania do wynajmowanego mieszkania?

A gdzie mieszkasz? bo to zależy chyba od miasta. W Edynburgu jest np. taki program:
benefitsonline.edinburgh.gov.uk/cec_hctb_10/InteractionMgr?action=claim
kamsta

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3456
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 7 mies. temu  
chodząc do collegu na full time możesz dostać dofinansowanie
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3472
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 7 mies. temu  
to sie nazwya housing benefit prawdopodobnie. Ksiazka na 300 stron do wypelnienia jako aplikacja a jedyne co mozesz wywalczyc to pare funciorow tygodniowo. Nie warto.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3497
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 7 mies. temu  
ja mam hausing benefit i nie było trudno go dostać mało wypełaniania i decyzja w 2-3 tygodnie oczywiście zależyod tego ile zarabiasz itd.
jola
Posty: 27
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3500
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 7 mies. temu  
to w koncu jak z tym housing benefit jest? dużo wypełniania - kiedyś koleżanka opowiadała mi że wszystko trzeba im pokazac jakies wyciągi z konta i inne takie. A ile mozna maksymalnie dostać na przykład całość za mieszkanie czy tylko council tax?
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3522
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 7 mies. temu  
To niestety tylko skromne dofinansowanie do tego co ty placisz za mieszkanie, a council tax (benefit), to jeszcze inny rodzaj benefitu niz housing benefit. Nie moze byc zbyt latwo. Jak masz zamiar sie ubiegac o ktorys z nich to najpierw na jednej ze stron .gov poszukaj sobie "kalkulatora" zeby wyliczyc ile mozna dostac i czy to wogole jest warte zachodu. Jak opare lat temu aplikowalem na oba to wyszlo, zdaje sie cos ok £15 na miesiac za oba benefity, a do tego musisz byc na kazde pierdniecie, bo jak nie zadzwonisz zeby cos uaktualnic to albo ci zabiora albo jeszcze kaza oddawac. Zastanow sie czy warto. Moze lepiej cos kupic? Pomysl o domu lub mieszlaniu z "shared ownership" z jednego z wielu housing association. Mysle ze to dobre rozwiazanie.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3575
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 7 mies. temu  
ale na takie mieszkania długo sie czeka jeżeli w ogóle sie dostanie
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3614
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 7 mies. temu  
nie lubie sie babrac w kredytach a poza tym nie wiem czy chce zostać tu na stałe bądź na dłuższy okres wiec zakup mieszkania odpada. A z tym kalkulatiorem to byłabym wdzięczna gdyby udało ci sie gdzieś znaleźć bo mi niestety nie udało sie
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4771
Re: Dofinansowanie do wynajmu mieszkania 13 lat(a), 6 mies. temu  
Mi ostatnio odmówili Housing benefit i Council Tax Benefit z powodu wysokich zarobków mojego męża, ja nie pracuję i nie mamy żadnych benefitów.
Do wypełnienia jest około 20 stron, bardzo proste.
Część niektórych ie dotyczy np jak ktoś nie jest studentem i np jeżeli nie prowadzi własnej działalności to już ma mniej do wypełnienia.
Dokumenty jakie musiałam złożyć to:
Homo office męża
NIN mój i męża
Wyciąg z banku za 2 miesiące
odcinki z wypłat też z 2 miesięcy
list od agencji z której wynajmujesz mieszkanie
no i jak ma się jakieś benefity to decyzje o przyznaniu i wsio.

Moja jedna znajoma dostała 200 funtów dodatku na miesiąc a druga 200 funtów i nie wiem czy to są grosze.

Na decyzję czekałam 6 dni.
Baśta
Posty: 8
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...

Tłumacz Przysięgły UK
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich i...

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Pozostałe oferty

Furniture4less (Polskie sklepy)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Euroffice Euroffice
Euroffice jest sklepem internetowym oferującym materiały...
Norfolkline Norfolkline
Z Anglii (Dover) do Francji za 19 GBP. Połączenia...
Tooled-up Tooled-up
Sklep oferuje szeroką gamę produktów motoryzacyjnych,...