piątek, 17 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: NIN
#16605
NIN 10 lat(a), 10 mies. temu  
Witam.
Mam pytanie. Przyjechałam do męża do Szkocji razem z dwójka dzieci 2 tygodnie temu i teraz zaczynamy te wszystkie formalności związane z Child Benefit i Tax Credit - poinformowano nas że do Tax credit potrzebny jest numer NIN mojego męża i mój również ale ja nigdy nie pracowałam w UK więc nie posiadam tego numeru. Zadzwoniliśmy na infolinię i umówiliśmy się na spotkanie w sprawie nadania mi tego numeru i teraz mam problem - otrzymałam list z którego jasno wynika że powinnam mieć już jakąś pracę albo chociaż list polecający od pracodawcy żeby w ogóle uzyskać taki numer a ja na razie nie mogę iść do pracy ponieważ mój młodszy syn nie ma jeszcze 2 lat i muszę z nim zostać w domu. Czy jeśli na tym spotkaniu powiem wprost że chodzi nam o Tax Credit to dostanę ten numer czy muszę powiedzieć że jestem w trakcie poszukiwania pracy?
Bardzo proszę o informacje nie wiem co mam robić.
ismaili
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16608
Re: NIN 10 lat(a), 10 mies. temu  
Najskuteczniejszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie powiedzenie, że jesteś w trakcie poszukiwania pracy.
Omen
Posty: 94
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16630
Re: NIN 10 lat(a), 10 mies. temu  
wiesz... Anglicy nie lubią kombinatorów i oszustów (dla nich nawet ściąganie na sprawdzianie jest czymś potępianym) wobec czego najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli w trakcie rozmowy po prostu powiesz prawdę, że nie pracujesz, pracować nie będziesz, bo musisz się zajmować dzieckiem i nie masz czasu zawracać sobie "gitary" czymś takim jak praca part-time i potrzebujesz NIN aby otrzymać benefity.
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...
alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

JK Advice Centre
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate kredytowa...

Pozostałe oferty

alt MdsParcel.com - Serwis Paczkowy z/do Polski £16.99 / 30kg (Paczki i przewóz osób)
MdsParcel.com oferuje wysyłkę paczek z UK do Polski i z...
GORDON AND THOMPSON SOLICITORS (prawnicy)
Doświadczony zespół prawników z polsko-języczną obsługą...
Novatech Novatech
Novatech to jeden z wiodących sklepów komputerowych w...