czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Emigracja do UK
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: Emigracja do UK
#20011
Emigracja do UK 8 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Szanowni Państwo,
Jestem na tym forum zupełnie nowy, witam zatem wszystkich serdecznie. 
Chcę Państwu, pracującym na terenie Anglii / Irlandii / Walii, zadać jedno konkretne pytanie. Jeśli komuś wyda się ono niestosowne, a tacy zawsze się znajdują, to przykro mi. Informuję również, iż przeszukałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie – znalazłem różne odpowiedzi i mam w głowie jakiś obraz, jednak chciałem raz jeszcze wszcząć tę dyskusję, by – że tak powiem – znaleźć całość odpowiedzi w jednym miejscu.
A moje pytanie jest trywialne i wyświechtane: ile można odłożyć pracując w Anglii / Irlandii / Walii?
Zamierzamy z żoną wyemigrować na stałe, zastanawiamy się jeszcze tylko na krajem. Oboje jesteśmy tu wykształceni i dość nieźle na naszych stanowiskach zarabiamy, jednak powiedzieliśmy temu krajowi „dość” i chcemy zacząć od nowa. Ale biorąc pod uwagę, że nie przechodzimy z biedy do normalnego życia, lecz z normalnego życia do innego normalnego, ale lepszego życia, stąd chcemy mieć wcześniej porównanie ile w sensie możliwości odłożenia pieniędzy w miesiącu zyskamy bądź stracimy, stąd moje pytanie.
Zdajemy sobie z żoną sprawę, że nasze wykształcenie liczy się tutaj, na emigracji, przynajmniej przez okres pełnej aklimatyzacji i do pełnego opanowania języka, z pewnością nie będziemy mogli w nim pracować. Liczymy się więc z wyzerowaniem naszej kariery i zaczynaniem od nowa w prostych, zwykłych, dostępnych dla na pracach. Po pracy szlifujemy język, później ewentualnie przebijamy nasze papiery z polskich szkół na ichniejsze (żeby mieć uznany zawód) lub też robimy u nich jakąś szkółkę i zdobywamy zawód – i dalej żyjemy jako pracownicy wykwalifikowani, powoli się rozwijając…
Chodzi mi jednak o ten pierwszy okres: kiedy dwóch niewykwalifikowanych ludzi otrzymuje taką adekwatną do ich braku-kwalifikacji pracę. O poziomie zarobku, który można by nazwać średnim dla takich prac, statystycznie niskim – ale pewnym do uzyskania na rynku pracy.
I teraz już przejdę do meritum. Sytuacja wygląda zatem tak: dwóch ludzi wyjeżdża do Anglii / Irlandii / Walii, mając załatwioną prostą pracę, na terenie tego samego miasta. Wynajmują małą kawalerkę lub dom wraz z innymi – wszystko po najtańszych kosztach, ale z klasą (bez menelowania). Wydatki życiowe mamy bardzo niskie: et zwykła eksploatacja, sprzętu mamy mało, TV nie musimy używać (nie wiem jak jest z abonamentem) – wszystko załatwi nam komputer i dostęp do sieci. Potrzebujemy jeszcze telefonów komórkowych (też z jakimś tanim abonamentem). Do wydatków doliczyć musimy transport na terenie miasta, wyżywienie: a jemy naprawdę mało i skromnie (zdrowe odżywianie, głównie warzywa i owoce, bez mięsa – jaja, ser, mleko, kasze, chleb…. chyba wymieniłem wszystko  ), alkoholu nie pijemy, papierosów nie palimy… Pozostałe wydatki to już chyba tylko zapewnienie normalnego poziomu życia – takie zwykłe wydatki życiowe. Celem jest odłożenie jak największej ilości pieniędzy, co determinuje skromne życie – skromne, ale nie dziadowskie! Do tego czasem jakieś potrzebne ubranko (z tym też jest u nas skromnie i spokojnie). Cóż jeszcze dodać? Acha: jeszcze kurs języka po pracy. Chyba wszystko zgrubsza.
Wymieniłem Państwu pokrótce nasze wydatki. I teraz, tak uśredniając, czy mogę poprosić o szybką analizę i orientacyjne przeliczenie: ile taka para ludzi jest w stanie w Anglii / Irlandii / Walii, w średniej pracy, zarobić oraz odłożyć…?
Od Państwa pomocy zależy nasza decyzja, zatem uprzejmie proszę o poradę. 
Żeby zwiększyć ilość odpowiedzi, to samo pytanie zadałem na kilku forach.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek.
Koli
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20028
Re: Emigracja do UK 8 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Witam serdecznie.
Nikt mi na razie nie odpisał.
Jednak jeśli i tu ktoś podjąłby ze mną dialog, byłbym zobowiązany
Uprzejmie proszę, porozmawiajcie ze mną - nie jestem trollem
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Marek.
Koli
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20035
Re: Emigracja do UK 8 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Zalezy jakie masz aspiracje. Jak lub na jaka prace macie szanse na starcie ale jako ze dopiero szlifunecie jezyk zakladamy ze posady specjalisty w jakiejs dziedzinie nie dostaniecie. Druga sprawa to to gdzie ewentualnie chceie osiasc bo sa miejsca gdze jesttaniej lub drozej. Oczywiscie koszta utrzymania ida w parzz z dochodem wiec powiedzmy ze jest ok.
Bolesna prawda niestety jest taka za rzeki miodu i mleka wyschly juz jamis czas temu i pracujac na najnizszej krajowej i myslac o wynajeciu czegos nie bedziecie w stanie odlozyc nic lub przynajmniej niewiele. Najnizsza krajowa to ok £800+ (nie wiem dokladne), mieszkanie/dom £300 do nieskonczonosci zalezy gzie, £150 council tax plus jakies £100 swiatlo i gaz. Telefony zaklqdam ze pay and go po conajmniej £10 kazdy. Telewizora ani radia ne musisz miec ale jak masz kompa musisz placic tv l8cence £11 miesiecznie i radzil bym tego nie odpuszczac bo ci dowala. To jedna wyplata juz prwaie z gl9wy. W zaleznosci d tego ile placisz za mieszkanienzostaje ci pare £££ albo dokladasz z drugiej. Xo tego koszta transportu i wyzywienie. To osttnie zaryzykuje stwierdzen8e ze gdzies p9miedzy200 a nawet 500 miesiecznie. Ciezko wyliczyc. ☺
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20037
Re: Emigracja do UK 8 lat(a), 1 Miesiąc temu  
ja szczerze mówiąc inspiruje się kilkoma stronami internetowymi: [USUNIĘTO] i kilka innych, ale żeby nie wyjść na spamera powiem po krótce. Czasami warto zamiast czegoś droższego wziąć tańsze chodzi mi głównie o jedzenie czy nie?
ClaudiaMu
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2016/02/29 09:03 Przez pawel-sikorski.Powód: Link zewnętrzny
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20044
Re: Emigracja do UK 8 lat(a) temu  
Tak czasami warto kupić coś tańszego, a też smacznego. Oczywiście nie każdy produkt da się zamienić na tańszy odpowiednik, ale jest sporo takich gdzie płacimy dodatkowo za markę, a nie za smak. A w środku w rzeczywistości to samo ;]
Alan912
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20063
Re: Emigracja do UK 8 lat(a) temu  
Witojcie
Dzięki Wam serdeczne za wszystkie wpisy.

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że w moim temacie nie wpisuję się codziennie z oczyma przekrwionymi od histerycznego podniecenia, lecz postaram się go prowadzić miarowo i spokojnie, zadając po kolei pytania, które nasuną się podczas realizacji całego procesu. Zatem jeśli się długo nie odzywam - nie znaczy, ze wymiękłem. Bo nie wymięknę

Odpowiadając na zadane mi pytania informuję, iż:
Nie wiem jeszcze na jakiej wizie zacząć, po prostu nie wiem...
Tytułem wstępu: oboje jesteśmy wykształceni, ja jestem profesjonalnym przetargowcem, mającym kwalifikacje do zakupu w trybie przetargowym produktów from a needle to F-35. Żona jest z zawodu ratownikiem medycznym, pracuje jednak w handlu: jest przedstawicielem medycznym / farmaceutycznym. Czyli coś w Polsce mamy, tyle, że dla GB pewnie nic to nie oznacza. Zatem jesteśmy w pełni otwarci na kilka lat pracy w podstawowych zawodach, potrzebnych na rynku GB - później, po obyciu się, będziemy oczywiście starali się wykorzystać na rynku pracy posiadane przez nas kwalifikacje. Ale nastawiamy się na prostą pracę fizyczną.

Tyle co mojej strony na tę chwilę...
Podpowiedzcie proszę: jakie mamy szanse na normalne życie w GB?

Pozdrawiam Was serdecznie, o Szczęśliwcy.

Marek.
Koli
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...
MOLSO - Polski Fryzjer
MOLSO - Polski Fryzjer w Glasgow
Profesjonalne usługi fryzjerskie - Strzyżenie, modelowanie,...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

m-shop.eu
Kosmetyki dla kobiet, dzieci i mężczyzn, Szeroki wybór kosmetyków...

Pozostałe oferty

Dell Dell
Dell to wiodąca na rynku światowym marka komputerowa....
Norfolkline Norfolkline
Z Anglii (Dover) do Francji za 19 GBP. Połączenia...
alt PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Apteki i suplementy)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej...
VistaPrint VistaPrint
Spersonalizowany wydruk dla biura i domu. Wizytówki,...