sobota, 18 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół12
TEMAT: Numer 13
#4759
Re: Numer 13 13 lat(a), 7 mies. temu  
A mnie zastanawia dlaczego akurat 13 jest uważana za pechową cyfrę, dlaczego nie jest nią jakaś inna??!!!
Monisia
Posty: 240
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4881
Re: Numer 13 13 lat(a), 7 mies. temu  
tyle znalazłam w internecie:

Już w starożytności uważano 13 za złowróżbną, przynoszącą nieszczęście. W ostatniej wieczerzy uczestniczyło 13 osób. Kabała podaje, że istnieje 13 złych duchów. 13 rozdział Apokalipsy jest rozdziałem mówiącym o Antychryście, o Bestii. Jednocześnie jednak 13 oznaczała od dawna osobę, rzecz, lub pojęcie najsilniejsze, najpiękniejsze, najlepsze w danej grupie. 13 to Zeus w otoczeniu 12 bogów greckich, oraz Ulisses, któremu jako jedynemu spośród 13 towarzyszy udaje się ocalić życie w spotkaniu z cyklopem. Jako suma statycznej 10 i dynamicznej, twórczej 3, trzynastka oznacza również podążanie ku śmierci, do zakończenia jakiegoś procesu lub etapu, wysiłek tworzenia, który od czasu do czasu ulega załamaniu, by pojawić się ponownie; gwałtowną przemianę, która niszcząc stare daje jednocześnie trudny początek temu, co nowe. Dla ścisłości: Ostatnia Wieczerza, to 12 Apostołów - wśród nich Judasz - i to 12 ma znaczenie symboliczne, nie 13. Po śmierci Judasza wybrano na jego miejsce Macieja po to, by ta symbolika była zachowana.
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5064
Re: Numer 13 13 lat(a), 6 mies. temu  
nigdy nie zwróciłam i nie zainteresowało mnie to gdzie siedzę w samolocie a poza tym jak doszłoby do katastrofy to numer siedzenia nie miałby znaczenia
Mariolka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5223
Re: Numer 13 13 lat(a), 6 mies. temu  
na pewno nie jest tak we wszystkich bo kiedyś z ciekawości liczyłem siedzenia sprawdzałem numery i nic nie zwróciło mojej uwagi
kazach

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5294
Re: Numer 13 13 lat(a), 6 mies. temu  
jak będe leciała to sprawdze
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Forklift Training School
Kursy i szkolenia na wózki widłowe w Wielkiej Brytanii - Forklift...

Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

Konsultantka Avon w UK
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami. Kupujesz...

Bartec Design - Cięcie i grawerowanie laserowe
Firma oferuje usługi cięcia i grawerowania laserowego nie...

Pozostałe oferty

RatesToGo RatesToGo
Szukasz taniego noclegu? rezerwuj do 28 dni wcześniej z...
PhotoBox PhotoBox
Obecnie PhotoBox posiada najszerszą ofertę produktów...
alt Sofia Furniture LTD (Meble i wyposażenie)
Sofia Furniture Ltd to polska firma meblowa, która...