środa, 24 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Strój roboczy
#17817
Strój roboczy 9 lat(a), 11 mies. temu  
Witam,
jestem zatrudniona przez agencje. Firma , ktora nas "wynajmuje" wymaga jedynie butów i kamizelki. Buty musiałam kupić sama natomiast kamizelke otrzymałam od agencji. Ostatnio jednak nasza agencja zamówiła dla wszystkich pracownikow strój roboczy , są to spodnie, koszulki i oraz swetry. Wszyscy musieliśmy to zakupić, gdyż bez tego stroju nie zostaniemy wpuszczeni do pracy. Byliśmy zaskoczeni tym faktem i zapytaliśmy menażerów, czy to był pomysł głownej firmy. Dowiedzieliśmy się, że to wymysł naszej agencji na zarobek "dodatkowych pieniedzy ". Stroje wynosiły nas 35 funtów(jeżeli spodnie postanowliśmy zapewnić sobie we własnym zakresie). Co więcej ani na koszulkach ani swetrach nie ma loga firmy. Jak wyżej napisałam, każdy z pracowników musiał strój zakupić. Agencja sprawdzała to skrupulatnie, natomiast to czy nosimy już nie. Innymi słowy mój strój roboczy leży w szafie ale musiałam go kupić za WŁASNE PIENIĄDZE pod groźbą nie wejścia do pracy. Mało tego zastanawiajacy jest fakt, że na payslipach zamiast ubranie robocze mamy napis: OTHER. Moje pytanie brzmi: czy agencja ma prawo wymagać od nas stroju roboczego, skoro nie robi tego firma, która nas wynajmuje i czy musimy w 100 % płacić za niego sami?
aanakk
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17833
Re: Strój roboczy 9 lat(a), 11 mies. temu  
Trochę to dziwne bo ja byłam normalnie zatrudniona w firmie i strój do pracy otrzymałam od nich. Płacić musiałam tylko za dodatkowe ubrania jeżeli chciałam mieć ich więcej na zmianę.
różyczka
Posty: 135
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17983
Re: Strój roboczy 9 lat(a), 10 mies. temu  
Firma ma prawo wymagać stroju roboczego, ale to czy ma również prawo wymagać 100% płatności za niego to juz chyba zależy od umowy. Te kwestie trzeba omówic już bezpośrednio z firmą.
freedom
Posty: 194
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Polska obsługa prawna w Szkocji
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w centrum Glasgow,...

Express Bus
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z wieloletnią...
PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...

Eagle Transport
Firma z międzynarodową licencja transportową oraz członek...

Pozostałe oferty

JS Insurance JS Insurance
Ubezpieczenia turystyczne i inne w najlepszej cenie....
Mobi-Travel Ltd (Paczki i przewozy osób)
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony...
thetrainline thetrainline
System rezerwacyjny, oferujący bilety kolejowe na...
Kursy na wózki widłowe (Szkoły i kursy)
Kursy dla osób początkujących/doświadczonych jak i z...