piątek, 26 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Kredyt w Polsce, praca w UK
Konto bankowe? emerytura? czy może przelewy pieniężne? Masz pytanie na temat finansów w UK? - Dołącz do dyskusji lub załóż nowy temat.
W dół1
TEMAT: Kredyt w Polsce, praca w UK
#16451
Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
Witam serdecznie,
Potrzebuje zastrzyku gotówki do przyspieszenia rozwoju małej działalności w Polsce, ok 120 tys zl. Pracuje w UK.
Banki ktore sprawdzalem nie maja możliwości przyznania mi kredytu na podstawie np. Zaświadczenia o zarobkach od oracodawcy w UK.
Jesli macie jakieś doświadczenia proszę o jakiekolwiek wskazówki, linki czy rady w tym temacie.
Z gory dziękuje.
Krzysztof-Londyn
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16453
Re: Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
zadzwon na numer 02034329888. z tego co się dowiedziałem, jest to firma posredniczaca w zalatwianiu kredytow w pl wlasnie dla ludzi pracujacych w uk. Jesli wszystko pojdzie dobrze, to czeka cie tylko wycieczka do Warszawy podpisac dokumenty i zastrzyk gotowki masz.
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16455
Re: Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
Z firma "pośredniczącą" to bym raczej uważał. Możesz się na tym ładnie przejechać. Dostaniesz cios na samym starcie. Żaden bank w UK nie odmówi ci kredytu. Ba, udziela ci go bardzo chętnie zakładając ze nie mieszkasz tutaj od kilku tygodni lub miesięcy i co za tym idzie, nie masz prawidłowej historii kredytowej.
...tyle ze 120 tysi to dość duża suma wiec i o to moze ci być ciężko...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/06/05 15:58 Przez szkot_77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16460
Re: Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
wiem, ze stwierdzenie "posrednik" dziala odstraszajaco ale wlasciwa umowe kredytowa podpisujesz bezposrednio z bankiem, ktory udziela kredytu.
Moze nie byloby takiego zamieszania gdybym napisal "broker kredytowy" zamiast "firma posredniczaca".
Inna sprawa jest to, ze spokojnie mozna zadzwonic, zapytac i dopiero zdecydowac.
Dla przykladu powiem, że na przyklad kredyt na 2tys. funtow oprocentowany jest 10.1 procent w skali roku a teraz szkot_77 zapytaj jakie oprocentowanie daje twoj bank
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16461
Re: Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
Chodzi mi mniej wiecej o to ze jes wiele firm ktore chetnie pośredniczą w zalatwianiu roioznych spraw i pewnie zdajesz sobie sprawe z tego jaka dole za to pobieraja
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16462
Re: Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
Tak się składa, że rozmawiałem z tą firmą i... ich dola byłaby mnie interesowała jedynie gdybym chciał podpisywać umowę kredytową w innym mieście niż w Warszawie.

Nie wiem czemu tak się boisz brokerów? ja dzięki brokerowi ubezpieczeniowemu oszczędzam nie tylko czas ale i pieniądze w przypadku ubezpieczenia auta

P.S. pytałeś w swoim banku jakie jest oprocentowanie kredytu?
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16463
Re: Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
To nie tyle co sie boje bo sam załatwiałem mortgage przez pośrednika i dzięki temu dostałem go taniej niz w banku ale jak spojrzysz na to z drugiej strony, np na firmy które zajmowaly sie odzyskiwaniem PPI? Tez posredniczyly pomiedzy toba a bankiem, z ta tylko roznica ze braly za to 20%. Wracajac do tematu, to nie jestem pewien jak tutejsze banki zapatrują sie na udzielenie kredytu. Tym bardziej tak duzego ale mysle ze wszystko jest uzaleznione od tego jak dlugo zainteresowany mieszka w UK i jaka ma historie kredytowa. Mam znajomych ktorym po 4 latach pobytu w UK bank odmówił wyania karty kredytowej bo na ich koncie niewiele sie dzialao. Male wplywy bo drugie z małżonków dostawało cash i co za tym idzie również male wydatki.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16464
Re: Kredyt w Polsce, praca w UK 10 lat(a), 10 mies. temu  
Firmy zajmujące się odzyskiem PPI powstały ze względu na krótkotrwałą potrzebę rynku i raczej opierają się na lenistwie i strachu przed załatwianiem spraw papierkowych w banku i z firmami brokerskimi raczej nie maja nic wspólnego, więc to nie najlepszy przykład.

Tutejsze banki dosyć ciekawie zapatrują się na kwestię udzielania kredytu, bo oprócz credit score na który pracuje się przez ruch na koncie, spłaty kredytów i kart kredytowych ale często mimo, że w sprawach kredytowych wszystko super a bank odmawia, bo... ktoś nie zarejestrowany do głosowania.

A twoi znajomi popełnili błąd, bo jak wypłata było "do ręki" to mogli wpłacać na konto a za zakupy płacić kartą
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Holy Tours
Polskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe Holy Tours powstało z...

Tłumacz Przysięgły UK
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich i...
alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...
PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...

Pozostałe oferty

Polska apteka internetowa w UK Familijna (Apteki i suplementy)
Polska apteka internetowa w UK FamilijnaPolska apteka...
RatesToGo RatesToGo
Szukasz taniego noclegu? rezerwuj do 28 dni wcześniej z...
Douglas Shop Douglas Shop
Perfumerie Douglas, to największy w Polsce wybór...
PUMA PUMA
PUMA to znana światowa marka i jeden z wiodących sklepów...