czwartek, 25 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





W dół1
TEMAT: UK dla młodzieży
#16011
UK dla młodzieży 11 lat(a), 2 mies. temu  
Witam
Rocznikowo mam 17lat.
Z powodu sytuacji niezależnych odemnie, nie uczęszczam do szkoły średniej [mniej wiecej do października uczęszczałem do LO,następnie do technikum].
Pragnę wyjechać do UK do pracy ,a także do szkoły aby się dokształcać.
Znam "kawałek" angielskiego [ze spokojem bym się dogadał] jednak dla mnie to nie wystarczająco ,dlatego uczę się samodzielnie.
Teraz proszę Was o pomoc:
Czy ,gdybym miał na ten moment pieniądze na podróż i ze spokojem przeżycie miesiąca + dod. koszty ,to czy mógł bym samodzielnie opuścić kraj w celach zarobkowych?Czy muszę czekać na dowód tożsamości[czyli 18 rok życia]?
Czy nawet gdybym zarabiał marne pieniądze ,ale jednak jakieś - polecilibyście mi pracowanie przez ten czas aż do ukończenia 18 lat ?
Ile mniej więcej potrzebuje funtów ,aby wyjechać w ciemno?
koszt podróży,zakwaterowanie,jedzenie itd.
z góry dziękuję bardzo za pomoc
Pozdrawiam
ps.
nadal przeszukuje cały internet aby wiedzieć jeszcze więcej na ten temat ;]
Ernestoo
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16014
Re: UK dla młodzieży 11 lat(a), 2 mies. temu  
czy mógł bym samodzielnie opuścić kraj w celach zarobkowych?
mając 17 lat możesz sam podróżować samolotem (juz od 16go roku życia) jednak aby przekroczyć granice UK musisz mieć paszport lub dowód osobisty.
Ile mniej więcej potrzebuje funtów ,aby wyjechać w ciemno?
minimum 2,000 funtówe w kieszeni

Jednak sugerowałbym się dobrze zastanowić. Masz 17 lat czyli jesteś w wieku okreslanym tutaj jako School leaving age czyli masz możliwość otwarcia konta w banku i pracy jedak z ograniczeniami.
Kolejna kwestia to twoje ewentualne zarobki www.gov.uk/national-minimum-wage-rates (podane kwoty sa kwotami brutto od których trzeba odjąć około 20-21% na poczet podatku i ubezpieczenia)

Kolejna kwestia to podpisanie umowy najmu mieszkania, niestety nie jestem pewny na 100% ale obawiam się, że masz marne szanse na podpisanie umowy najmu z landlordem
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/02/11 20:52 Przez Nemo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16015
Re: UK dla młodzieży 11 lat(a), 2 mies. temu  
cieszę się ,że ktoś odpowiedział
na ten moment sprawa jest dla mnie jasna.
przed ukończeniem 18 lat nie ruszę się poza granice Polski :/
moim zamiarem jest uzbieranie przed wyjazdem ok. 5k funtów [ok 3k na życie/mieszkanie + dod. koszty np. ubranie,technologia]
czyli mniej więcej w wieku 18-20 zarabiał bym 890 funtów/miesiąc
czy to zapewni mi życie w "normach" ?
Pozdrawiam
Ernestoo
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16016
Re: UK dla młodzieży 11 lat(a), 2 mies. temu  
Nie wiem jak wyliczyłeś te 890 funtów, bo w wieku 18-20 lat minimalna stawka to £4.98 x 160h(full time)= £796,8 brutto czyli do wypłaty około £629,47
Za lokum zapłacisz w granicach 250-300£/m-c w zależności od miasta i dzielnicy (czasem może być więcej niż £300) czyli na jedzenie, ubrania i technologie zostaje ci £379-329

W przypadku kiedy masz 21+ lat stawka wzrasta do £6,19 czyli
£6,19 x 160h = £990,40 brutto i do wypłaty około £782,40

Biorąc pod uwagę wyżej przytoczone opłaty za lokum na koncie zostanie £532-482

W Twoim przypadku, bez dodatkowego, specjalistycznego wykształcenia nie masz co liczyc na więcej niż minimum wages
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16243
Re: UK dla młodzieży 11 lat(a) temu  
Nie chce Cie zachecac, bo to zawsze ryzyko... ale wyglada, ze rzeczywiscie sluchasz, co ludzie mowia, plus z zaoszczedzeniem pieniedzy dobrze kombinujesz. Na moj nos, jesli jestes rzeczywiscie zdeterminowany, to powinienes dac sobie rade. Poza tym, nie wiem jak jest w Anglii, ale wydaje mi sie, ze w Szkocji moglbys tez liczyc na bezplatne dokonczenie edukacji. A potem jesli zrobilbys jakis kurs, to moze i placa bylaby wyzsza.

Co do kosztow przezycia - zalezy jak jestes zdeterminowany. W Edynburgu trzeba np liczyc ok 500 funtow na koszty pokoju i rachunkow (owszem, udaje sie taniej, ale radze zawsze liczyc z marginesem). Jesli bedziesz zyl na puszkach i wyprzedazach, to i za 100 funtow za miesiac przezyjesz, plus karta do telefonu, przejazdy, itp.
windwalker

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Eagle Transport
Firma z międzynarodową licencja transportową oraz członek...

Express Bus
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z wieloletnią...

HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...

Kursy na wózki widłowe
Kursy dla osób początkujących/doświadczonych jak i z polskimi...

Pozostałe oferty

VistaPrint VistaPrint
Spersonalizowany wydruk dla biura i domu. Wizytówki,...
Norfolkline Norfolkline
Z Anglii (Dover) do Francji za 19 GBP. Połączenia...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Księgowość i doradztwo)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
alt PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Sport - sklepy i usługi)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej...