wtorek, 23 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Nieudana naprawa telefonu - zwrot kosztów
Dyskusje dotyczące prawa i spraw urzędowych. Wypełnianie brytyjskich formularzy i wszelkie inne kwestie formalnościowe.
W dół1
TEMAT: Nieudana naprawa telefonu - zwrot kosztów
#18934
Nieudana naprawa telefonu - zwrot kosztów 9 lat(a), 3 mies. temu  
Witam. Trochę się rozpiszę ale chcę dobrze opisać sytuację. Mam pytanie dotyczące naprawy smartfona. Czy jest jakaś podstawa prawna na to, ze jeśli sprzedawca podjął się naprawy telefonu i otrzymał zapłatę musi oddać telefon naprawiony lub zwrócić pieniądze?
Jakiś czas temu oddałam telefon do naprawy (pękła szybka i nie działał dotyk, wszystko inne było w porządku). Po paru dniach odebrałam telefon, sprawdziłam w sklepie, działał, zapłaciłam. W domu po paru godzinach wyświetlacz przestał działać. Zaniosłam telefon znowu, obiecali wymienić szybkę, po paru dniach odebrałam, telefon działał jednak w domu po włożeniu karty sim i wyłączeniu telefon nie chciał się ponownie włączyć. Znowu zaniosłam telefon do sklepu gdzie koleś jakoś go włączył i powiedział zebym uważała zeby nie rozładował się i nie wyłączył... Musiałam telefon zrestartować i oczywiście się nie włączył. Za czwartym razem koleś pokazał, że teraz za każdym razem jak chcę wyłączyć telefon muszę otworzyć obudowę i dopiero wcisnąć przycisk... W domu telefon nie chciał się wogóle naładować. W sklepie stwierdzili, że smartfony LG to bardzo problematyczne telefony, że już więcej nie biorą ich do naprawy i że mimo, iż zapłaciłam 90 f, wogóle na mnie nie zarobili... Po co wogóle podjęli się naprawy? Oddałam telefon z pękniętą szybką a oddali mi kompletnie bezużyteczny i jeszcze wymyślali jakieś historie, że muszę otwierać obudowę za każdym razem jak chcę go włączyć. Okazało się, że moja koleżanka naprawiała telefon w tym samym punkcie i urządzili ją podobnie.
Telefon (LG G2) kupiłam na ebayu, nieużywany, sprawny + ubezpieczenie ale okazało się, że niestety nie pokrywa ono pękniętych wyświetlaczy. Jestem ciekawa czy jest na to jakiś paragraf mówiący o tym, że skoro podjęli się naprawy telefonu muszą go oddać w normalnym, działającym stanie? Naprawa kosztowała 90 funtów, telefon jeszcze więcej a nie mogę go używać. Nie wiem jak mam z kolesiami ze sklepu gadać bo nie chcę zwrotu za naprawę tylko normalny, działający telefon.
Jeśli ktoś mógłby pomóc, byłabym bardzo wdzięczna.
justyna6789
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18956
Re: Nieudana naprawa telefonu - zwrot kosztów 9 lat(a), 3 mies. temu  
Wszystko zależy od polityki firmy która ci naprawia dana rzecz, czy zwrócą pieniądze czy też nie. Ja miałem przygodę z laptopem, też wywaliłem kasę, a i tak niestety musiałem kupić nowy laptop, bo po ich naprawach stary kompletnie się rozkraczył. Pieniędzy mi nie zwrócili mimo tego, ze naprawiali coś co było sprawne, a to co było do d... to nawet tego nie znaleźli. Niestety mysle, że trzeba dobrze trafić lub chodzić tylko i wyłącznie do dużych firm żeby można bylo póżniej złożyć skargę czy też pismo o zwrot kosztów.
someone
Posty: 131
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19916
Re: Nieudana naprawa telefonu - zwrot kosztów 8 lat(a), 3 mies. temu  
Zazwyczaj to zależy jaka to firma. Jeżeli mała jakaś osiedlowa, to nie liczyłabym na żadne zwroty. A jeżeli to jakaś większa firma o dobrej renomie, to powinni coś rozsądnego zaproponować.
fiołek
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Forklift Training School
Kursy i szkolenia na wózki widłowe w Wielkiej Brytanii - Forklift...

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...

Polski prawnik w UK
Sintons to kancelaria adwokacka w UK świadcząca pomoc prawną od...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Pozostałe oferty

Musicroom Musicroom
Największy asortyment produktów muzycznych.Płyty CD i...
Emano Emano
Materiały szkoleniowe na brytyjskie prawo jazdy -...
Eden4flowers Eden4flowers
Jedna z pierwszych brytyjskich kwiaciarni internetowych....
RatesToGo RatesToGo
Szukasz taniego noclegu? rezerwuj do 28 dni wcześniej z...