czwartek, 02 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski?
Rozmowy na temat komputerów, telefonów, sprzętu elektronicznego. Internet i budowa stron www. Problemy, pytania, porady i oponie...
W dół12345
TEMAT: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski?
#12294
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Michał Michałowski napisał:


Do moderacji: proponowałbym usunięcie wszystkich linków które szanowna Pani lola dodała do swoich postów żeby nauczyc osobników takich że forum nie służy do spamowania

A ja do powyzszego dodam ze w przypadku ponowienia prob spamowania proponowal bym zablokowanie konta uzytkownika
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12300
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Witam

Najtaniej można dzwonić do Polski (nawet i na cały świat) wykorzystując do tego technologie VOIP. Można już dzwonić od 4gr (polskich groszy) za minutę połączenia w naliczaniu sekundowym.
Jeżeli pogadasz 30s. zapłacisz połowę. Na komórki polskie od 23gr (do Play - niestety drożej).

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany - proszę o kontakt podpowiem jak i co.

Od niedawna przebywam w Perth i sam dzwonię codziennie do PL.

Posiadam nawet polski numer stacjonarny, na który moi znajomi mogą się do mnie dodzwonić (na komputer).

Pozdrawiam
MM
marmiel
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12301
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
...ale przynajmniej bez subtelnego spamowania....
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12306
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Brzmi ciekawie, tyle, ze nie wiem dokladnie jak to dziala...czy moglbys cos wiecej napisac...co musze zrobic by w ten sposob dzwonic? stacjonarny telefon mnie nie interesuje, gdyz sam nie wiem jak dlugo jeszcze zostane w UK.

Dzieki!
mamruk
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/01/19 10:21 Przez mamruk.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12314
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Rozwiazanie na wyzej podany prefix tez jest niezle o ile nie wychodzisz z zalozenia ze "nie chce ci sie bawic w jakies wybieranie numerow".....
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12315
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Te cale VOIP to jeszcze czarniejsza magia dla mnie...szukam czegos prostego taniego i z dobra jakoscia
Lola
Posty: 31
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12317
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Lola napisał:
Te cale VOIP to jeszcze czarniejsza magia dla mnie...szukam czegos prostego taniego i z dobra jakoscia
Jeszcze szukasz? Myslalem ze masz zupelnie prosta, bajecznie tania oferte bez calego tego wybierania numerow.....
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12320
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
no chyba masz racje, trzeba sie zdecydoawc i sprawdzic czy ta bajeczna oferta Delight zakonczy sie zyli dlugo i szczesliwie
Lola
Posty: 31
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12321
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Zacznijmy od tego:
Operatorzy VOIP

Pod tym linkiem możemy sobie poczytać jak to działa.
Nie chcę wskazywać konkretnego - najlepiej wybrać wyszukiwarkę i określić co nam jest potrzebne.

Programiki do instalacji na kompie są bardzo niewielkie - około 2MB.
Instalacja prosta.

Po pierwsze:
- należy zarejestrować się u jakiegokolwiek operatora,
- wybrać sobie numer ze strefy numeracyjnej (Polskiej),
- zapłacić/przelać dowolną kwotę - na początek proponuję z jakieś 5PLN,
- zainstalować programik,
- ustawić bramkę sip (Każdy operator VOIP poda adres bramki np sip.costam.pl
- wprowadzić nazwę użytkownika - hasło i dzwonimy!

Ktokolwiek będzie odbierał od nas połączenie telefoniczne - będzie miał na wyświetlaczu wybrany przez nas numer.


Jakość jest SUPER!

Osobiście w kraju od ponad 2 lat przeniosłem swój numer firmowy z TP SA na VOIP. Zaoszczędziłem 24miesiące x abonament, a za rozmowy wychodzące płaciłem grosze. Przykładowo rozmowa:
442083162377 United kingdom - UK 7:43 0,41763PLN

Nikt nigdy nie poznał, że dzwonię za pośrednictwem sieci.
Oczywiście nie robiłem tego przez komputer!
Zamiast instalacji programu w kompie można zakupić sobie bramkę VOIP.

Taka mała skrzyneczka - podłączamy do internetu i mamy nasz numer w każdym miejscu na świecie!

Spróbować zawsze warto przez darmowe programy u jakiegokolwiek operatora. Można poczytać sobie opinie o niektórych usługodawcach.

Zapraszam do testów.

Pozdrawiam
Mariusz
marmiel
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12487
Re: Jak najtaniej dzwonic na komorki lub stacjonarne do Polski? 12 lat(a), 3 mies. temu  
Takim operatorem jest tez skype. Wykupujesz abonament na kilka miesięcy za kilka funtów i dzwonisz za darmo na wszystkie stacjonarne
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12345
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Paczki do Polski - AngliaPolska.pl
✔️ Paczki z Anglii, Szkocji, Walii do Polski £23.99 za 24.5kg -...

Wózki widłowe, maszyny budowlane
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje kwalifikacje...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...

Pozostałe oferty

Komputronik Komputronik
Lider internetowej sprzedaży IT oraz elektroniki w...
cottages4you cottages4you
Cottages4you oferuje ponad 9000 domków do wynajęcia na...
Intymna.pl Intymna.pl
Sklep oferuje szeroki asortyment bielizny damskiej oraz...
bon prix Bon prix
Bon prix to największy Dom Sprzedaży Wysyłkowej w Polsce...