wtorek, 19 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






mieszkanie na Share ownership...
Rozmowy na temat mieszkań i nieruchomości - wynajem, zakup, porady i formalności. Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: mieszkanie na Share ownership...
#17054
mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 4 mies. temu  
Czesc,

Czy ktos z Was posiada badz jest w trakcie kupna mieszkania na Share Ownership? Zastanawiam sie nad skorzystaniem z takiej opcj...

Interesuje mnie dokladnie info czy to prawda, ze nie musze wykupywac dodatkowych xx% w przyszlosci?

Za wszelkie info z gory dziekuje.

Pozdrawiam Magda
Kama76
Posty: 34
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17058
Re: mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 4 mies. temu  
Można wykupić po roku od momentu zakupu. Twój wybór ile, ale zawsze musi być to 25% lub wielokrotność.Zakładamy ze masz własne 25%. Po roku możesz wykupić kolejne 25 lub całość.
Problem jest z kredytowaniem shared ownership. Niewiele jest banków które udzielają kredytu na ten rodzaj zakupu wiec i warunki gorsze. Kolejny problem to mortgage na kolejne xx%. Z tego co tłumaczył mi mój doradca kredytowy, prościej i taniej jest sprzedać takie mieszkanie i kupić następne niż dostać mortgage na kolejne procenty. Kolejny problem to koszta same w sobie. Zakładam ze masz 10% na depozyt mieszkania wartego okolo 100 tysi z 50% share. Znaczy twoje 50% i tyle samo z housing'u. Strzelam ze twój mortgage będzie kosztował miedzy £250-300 miesięcznie. Do tego dojdzie ci nie wiem dokładnie ile, ale co najmniej £100-150 miesięcznie oplata za rent tej drugiej polowy (czyli kasa wywalona w błoto) plus prawdopodobnie około £30 miesięcznie - service charge (koszta utrzymania budynku, sprzątania klatki schodowej, renowacji raz na 5 lat), czyli łatwo obliczyć ze 50% share ownership będzie cie kosztował £380-480 miesięcznie. Za te same pieniądze możesz kupić własny dom lub mieszkania (warte powiedzmy do 100tys zależy gdzie). Kasa niby ta sama ale to kwestia kasy wydanej na wynajem i service charge którą wywalasz co miesiąc i nie masz nic w zamian a zamiast tego możesz ja zainwestować w coś własnego.
Shared ownership wydaje się być dobrym rozwiązaniem na pierwszy zakup, jako ze nie jest łatwo zdobyć 10% depozytu. Jeśli potrzebujesz go zapłacić tylko od 50% wartosci to jest to różnica kilku tysięcy ale coś za coś. Shared ownership może byc ciezko sprzedać. Wiem z doświadczenia...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17071
Re: mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 4 mies. temu  
Super, wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz... Zdecydowanie pomogla w moich watpliwosciach

Pozdrawiam M.
Kama76
Posty: 34
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17081
Re: mieszkanie na Share ownership... 10 lat(a), 4 mies. temu  
No probz
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18274
Re: mieszkanie na Share ownership... 9 lat(a), 6 mies. temu  
Zdecydowanie pomogla w moich watpliwosciach.
ghhtty

Ostatnio zmieniany: 2014/08/25 12:34 Przez Redakcja POLEMI.co.uk.Powód: Usunięcie linka
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Wózki widłowe, maszyny budowlane
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje kwalifikacje...

Konsultantka Avon w UK
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami. Kupujesz...

Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

Pozostałe oferty

Wózki widłowe, maszyny budowlane (Praca stała i dodatkowa)
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje...
TomTom TomTom
Firma TomTom jest liderem na rynku motoryzacji w...
Gatwick Express Gatwick Express
Połączenie kolejowe pomiędzy lotniskiem Gatwick a...
RTV Euro AGD RTV Euro AGD
Lider rynku RTV i AGD w Polsce. W swojej ofercie mamy...