piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Dyskusje dotyczące prawa i spraw urzędowych. Wypełnianie brytyjskich formularzy i wszelkie inne kwestie formalnościowe.
W dół1
TEMAT: Kradzież/Oszustwo.
#17400
Kradzież/Oszustwo. 10 lat(a), 3 mies. temu  
Witam wszystkich, mam bardzo poważny problem, otóż przygarnąłem znajomego do domu w UK,przez ponad pół roku nie płacił mi czynszu przez to iż długi okres czasu miał on problemy ze znalezieniem pracy i finansami, ostatecznie zapożyczył się u mnie na czynsz i rachunki ( bo ja za to zakladałem plus moi pozostali lokatorzy) ponad 600 funtów, po czym spakował rzeczy i uciekł, nie znam aktualnego jego miejsca pobytu ani nic z tych rzeczy, więc tu mam pytanie czy jest jakaś szansa żeby podciągnąć go pod odpowiedzialność prawną za to co uczynił? ponieważ to jest bezczelna kradzież! mam świadków oraz dowody na to że pożyczał ode mnie pieniędzy ( billing konta bankowego gdzie widnieją przelewy na jego konto), błagam pomóżcie! czy istnieje jakakolwiek szansa na to że odzyskam swoje pieniądze?

Pozdrawiam
Mateusz T.
TomalMC
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17402
Re: Kradzież/Oszustwo. 10 lat(a), 3 mies. temu  
Pewnie nie ma takiej mozliwosci. No moze jeskos przez policje lub cos takiego ale czy £600 jest warte zachodu? poza tym jedynie moge dodac ze mozesz mu byc wdzieczny ze ta cenna lekcja kosztowala cie tylko tylko tyle
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17410
Re: Kradzież/Oszustwo. 10 lat(a), 3 mies. temu  
Marne szanse, jednak możesz próbować przez small claims court
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17417
Re: Kradzież/Oszustwo. 10 lat(a), 2 mies. temu  
Takie rzeczy niestety się zdarzają. Człowiek pomaga w dobrej intencji, a potem zostaje tak potraktowany. Też wątpię, że odzyskasz pieniądze, ale i tak uważam, iż powinieneś to zgłosić na policje. Powodzenia
mamuska

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...
DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

Pozostałe oferty

Polska apteka internetowa w UK Familijna (Apteki i suplementy)
Polska apteka internetowa w UK FamilijnaPolska apteka...
Kupdom (Praca stała i dodatkowa)
Oferujemy pełny zakres usług w zakresie zakupu...
Polski prawnik w UK - Odszkodowania Powypadkowe (Odszkodowania)
Sintons to kancelaria adwokacka w UK świadcząca pomoc...
alt Sofia Furniture LTD (Meble i wyposażenie)
Sofia Furniture Ltd to polska firma meblowa, która...