Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |

Podsumowanie pierwszej kolejki SPL
Utworzony: poniedziałek, 16 sierpnia 2010 07:46
Od skromnych zwycięstw dwóch najlepszych zespołów ligi - Rangersów i Celticu rozpoczął się nowy sezon Scottish Premier League. Bez problemu swój pierwszy mecz wygrali za to piłkarze z Aberdeen, którzy wygrali u siebie z Hamilton aż 4:0.

r e k l a m a

Glasgow Rangers - Kilmarnock 2:1 (1:0)
1:0 Miller 16'
2:0 Naismith 57'
2:1 Hamill (k) 60'

Mistrzowie Szkocji od początku spotkania narzucili gościom swój styl gry. Przewagę optyczną udokumentowali w 16 minucie kiedy to bramkę po podaniu Kirka Broadfoota strzelił Kenny Miller. Mimo prowadzenia Rangersi nadal atakowali. Swoich sił przed przerwą próbowali jeszcze James Beattie i Kyle Lafferty. Druga bramka padła jednak dopiero w 57 minucie. Do siatki Kilmarnock trafił Steven Naismith. Radość gospodarzy z dwu bramkowego prowadzenia trwała tylko dwie minuty, wtedy to karnego po faulu Sasy Papac na Jamesie Daytonie podyktował arbiter spotkania. Jedenastkę na gola zamienił Jamie Hamill. Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie.

Aberdeen - Hamilton 4:0 (2:0)
1:0 Hartley (k) 19'
2:0 Hartley (k) 40'
3:0 Diamond 51'
4:0 Hartley (k) 65'

Mecz w Aberdeen od początku układał się po myśli gospodarzy. Już w 18 minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Aberdeen po faulu Simona Mensinga na Sone Aluko. Jedenastkę wykorzystał Paul Hartley. Sytuacja powtórzyła się w 39 minucie. Ponownie w polu karnym faulowany był Aluko, tym razem przez Jacka Rossa. Jedenastkę na bramkę po raz kolejny zamienił niezawodny Hartley. 3 Bramkę dla gospodarzy w 65 minucie zdobył Diamond, a dzieła zniszczenia dokończył Hartley odnotowując tym samym hat-tricka. Bramka ponownie padła z rzutu karnego.

Hearts - St. Johnstone 1:1 (1:1)
1:0 Elliot 45+1'
1:1 Parkin 45+2'

Na pierwszą bramkę kibice w Edynburgu musieli czekać do ostatnich chwil pierwszej połowy. Już w doliczonym czasie gry gola dla Hearts zdobył Calum Elliot. Jeszcze przed gwizdkiem sędziego odpowiedzieć zdołali piłkarze gości. Gola głową zdobył Sam Parkin. W drugiej połowie bramki już nie padły, choć od 74 minuty goście musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Andersona.

St. Mirren - Dundee United 1:1 (0:0)
1:0 Lynch 73'
1:1 Daly 89'

Pierwsza połowa meczy w St. Mirren skończyła się bez bramek. Gola dla gospodarzy dopiero w 73 minucie strzelił Lynch. Dundee udało się wwyrównać dopiero w ostatnich sekundach spotkania. Celnym strzałem popisał się Daly i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Motherwell – Hibernian 2:3 (1:1)
1:0 Sutton 13'
1:1 Stokes 45+2'
1:2 Hanlon 64'
1:3 Miller 73’
2:3 Murphy (k) 75’

Mecz Motherwellu z Hibernian był bez wątpienia najbardziej emocjonujący z wszystkich rozegranych w ten weekend w SPL. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 13 minucie John Sutton. Do remisu w ostatniej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy doprowadził Stokes. Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w drugich 45 minutach. Po 20 minutach drugiej połowy na prowadzenie wyszli goście bo bramce Hanlona. Kolejnego gola w 73 minucie zdobył Miller i było już 3:1 dla Hiberniana. Dwie minuty później w polu karnym Nish sfaulował w polu karnym Blackmana pociągając go za koszulkę. Sędzia Thomson wskazał jedenastkę, którą na bramkę zamienił Murphy. Więcej bramek już nie oglądaliśmy. Hibernian po pasjonującym meczu wygrał na początek sezonu z Motherwell 3:2.

Inverness - Celtic 0:1 (0:0)
0:1 McCourt 56'

Jedyną bramkę meczu zdobył Patrick McCourty. Beniaminek z Inverness mimo porażki zaprezentował się bardzo przyzwoicie. Goście po stracie bramki rzucili się do ataku co naraziło ich na groźne kontry. Bramkarza Caley Thistle dwukrotnie ratował słupek i raz poprzeczka. W bramce Celticu cały mecz rozegrał Łukasz Załuska.